Медіа і Файловий Сервер на роутер ASUS - Як Налаштувати DLNA і Samba?

Продовжимо тему створення файлового медіа сервера для власників роутерів Asus. У цій статті поговоримо про застосування технологій Samba і DLNA. Нагадаю, вони служать для організації загального доступу до медіа-файлів, розміщених на флешці, яка підключена до USB порту маршрутизатора.

Налаштування файлового сервера Samba на роутері Asus

В панелі управління роутера Асус необхідно зайти в меню «USB-додаток», розділ «Файл-сервер». Налаштування Samba сервера знаходяться у вкладці «Мережеве оточення».

файл-сервер asus

Тут для початку включаємо сервер тумблером «Дозволити загальний доступ до ресурсу» в положення «ON». Якщо налаштовуєте Samba медіа сервер будинку, то заодно і дозвольте гостьовий доступ, щоб не напружуватися кожен раз з введенням пароля.

samba сервер asus

Нижній блок призначений для створення користувачів і призначення їм рівня доступу до папок на накопичувачі. Для створення нового облікового запису, відмінною від адміністраторській, потрібно натиснути на іконку «+».

додавання ftp користувача

і придумати дані для авторизації

додати обліковий запис asus

І далі вибираємо папки на сервері і призначаємо для них один з трьох рівнів доступу

  1. No - заборонено
  2. R - тільки читання
  3. R / W - читання і запис

права доступу до samba сервера asus

Медіа-сервер DLNA на маршрутизаторі Asus - як користуватися?

Тепер що стосується медіа-сервера - різницю між сервером DLNA і Samba, сподіваюся, ви вже зрозуміли. Поговоримо тепер про додаток Asus Media Server, яке знаходиться там же, в розділі «USB-додаток». У деяких моделях роутерів Asus його потрібно встановлювати окремо - для цього тиснемо на посилання «Install»

медіа сервер asus

На інших він вже попередньо встановлено в прошивку, як наприклад на скріншоті нижче.

  • Для його включення активуємо перемикач «Enable DLNA Media Server». До речі, для власників техніки Apple тут вбудована функція роботи з iTunes - при необхідності її теж можна включити.
  • Далі задаємо ім'я сервера, яке буде відображатися на інших пристроях при підключенні до нього
  • І вибираємо розшарені папки, в які буде відкритий доступ - або все ( «All Disk Shared»), або тільки деякі ( «Manual Media Server Path»), які ви оберете самі і вкажете, які типи файлів звідти можна буде переглядати - відео, музику і фото.

media-server asus

Після цього наш сервер Asus стане доступним для конекту з інших пристроїв - смартфонів, комп'ютерів або ноутбуків.