Кнопка FN на роутер Zyxel Keenetic - Що це таке і Як Використовувати?

Багато власників wifi роутерів Zyxel Keenetic задаються питанням - для чого потрібна кнопка FN на корпусі? Вона присутня в багатьох моделях, наприклад Giga 2, Omni 2, Light, Extra 2, Air, Viva і інших. У даній статті розповім докладно, що це за кнопка FN на маршрутизаторі Zyxel Keenetic і як її налаштувати.

Кнопка FN - що це на роутері Zyxel Keenetic?

Кнопка FN (від англ. «Function») - це функціональна клавіша, що відповідає за швидке включення або виключення тієї чи іншої опції, яка налаштовується в панелі управління роутера Zyxel Keenetic

Кнопка найчастіше FN присутній на тих моделях Zyxel Keenetic, які оснащені USB портом. І за замовчуванням без додаткових налаштувань вона відповідає за безпечне вилучення підключеного до нього пристрою - флеш-накопичувача, 3G-4G модему або принтера.

кнопка fn zyxel keenetic

Однак в панелі налаштувань ми можемо призначити для неї деякі інші дії, до якого необхідний швидкий доступ безпосередньо з корпусу. Наприклад, потрібно швидко відключити ретрансляцію гостьовій мережі. Замість того, щоб заходити в роутер Keenetic через браузер і шукати цю настройку, досить просто запрограмувати на неї кнопку Fn і одним рухом її вимкнути.

Налаштування кнопки FN на маршрутизаторі Zyxel Keenetic

На моєму Keenetic Viva відразу дві кнопки Fn, тому я можу налаштувати швидкий доступ відразу до двох різних функцій. Для цього заходимо в адмінку і відкриваємо розділ «Загальні настройки системи». Тут нам потрібні блоки «Кнопка FN1» і «Кнопка FN2»

для чого кнопка fn на роутері

На кожну з них можна задати відразу 3 комбінації:

 1. коротке натискання
 2. подвійне
 3. тривале

Те ж саме стосується і кнопки «Wi-Fi», яка знаходиться на лицьовій частині корпусу Хоч вона і не називається «FN», але суть її така ж. Спочатку дана клавіша запрограмована на відключення бездротового сигналу. Однак її точно так же можна налаштувати на іншу дію.

клавіша wi-fi

Всього виходить відразу 9 палаючих клавіш для різних функцій - дуже зручно! Але ось список цих опцій, які можна викликати кнопкою «Fn» або «Wi-Fi», обмежений встановленими варіантами:

 • Вимкнути світлову індикацію на корпусі
 • Сервер DLNA - швидкий або повторний пошук нових медіа файлів
 • BitTorrent клієнт - включення-виключення або перехід в режим «черепахи»
 • Мережа WiFi - вкл-викл всіх бездротових сигналів, а також окремо для 2.4 або 5 ГГц
 • Активація або вимкнення гостьовій мережі
 • Запуск функції WPS для частоти 2.4 або 5 ГГц

zyxel keenetic

індикатор FN

Окремо можна налаштувати спрацьовування світлового індикатора «FN» при виконанні того чи іншого умови:

 • Коли використовується основне або резервне підключення до інтернету
 • Коли в порти USB вставлені пристрої
 • При наявності оновлень прошивки роутера Keenetic

індикатор fn

Відео про кнопку FN на маршрутизаторі