Xiaomi Mi Router 4Q - Огляд WiFi Роутера

WiFi роутер Xiaomi Mi Router 4Q є молодшою ​​моделлю в лінійці 2018 року. Стоїть він на порядок менше свого старшого брата, але і за всіма технічними характеристиками на один щабель стоїть нижче нього. Реліз маршрутизатора відбувся не так давно, і ось він красується у нас на огляді. Поділюся своїми першими враженнями і дам чесний відгук після тижня використання Xiaomi Mi Router 4Q.

Характеристики Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4Q

  • WiFi - 2.4 GHz, до 450 Мбіт / с
  • Оперативна пам'ять - 64 Мб
  • Вбудована - 16 мб
  • Порти - 1 WAN, 2 LAN, до 100 Мбіт / с
  • Процесор - Qualcomm QCA9561, 775 MHz

Упаковка і Комплектація

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4Q йде в традиційному білому минималистичной коробці, на якій нічого, крім ієрогліфів, немає. В принципі, читати там особливо нічого, але з піктограм можна зробити висновок, що на обкладинці китайці хваляться технічними характеристиками роутера.

xiaomi mi router 4q

Але рекламувати особливо нічого, так як вони цілком собі посередні - це така домашня робоча конячка, для створення бездротового інтернету без особливої ​​вишуканості. Сидиш такий удома і думаєш: «Хочу чогось новенького, а не замінити мені мій старенький маршрутизатор на щось свіжіше ...» А тут на тобі - Xiaomi нову модельку викотили - симпатичну, сучасну, чому б не взяти?

xiaomi mi wifi router 4q

В упаковці крім роутера, блоку живлення і короткої інструкції нічого немає - навіть кабелю. Хоча - навіщо він потрібен, якщо ви і так будете його налаштовувати через смартфон - адже так?

Власне, посилання на додаток, через яке його можна підключити, зашифрована в QR коді, який намальований в тій самій інструкції - іноді вона буває корисною, однак.

інструкція xiaomi router 4q

Конфігурація системи відбувається один в один, як в Xiaomi Mi Router 4, тому повторюватися тут я не буду - просто перейдіть на нашу іншу статтю з налаштування роутера Xiaomi і прочитайте.

Зовнішній вигляд

А ось зовні Xiaomi 4Q виглядає дуже весело - насичений бірюзовий колір задає позитивний настрій і як би говорить нам, що інтернет - це не завжди серйозно, але і весело!

На верхній кришці красується самотня кнопочка для автоматичної синхронізації пристроїв Xiaomi з маршрутизатором.

wifi роутер 4q

Три антени незнімні і роздають wifi на частоті 2.4 ГГц на швидкості до 450 Мбіт / с. На відміну від старшої моделі, де антен 4 і є підтримка 5 ГГц.

антени xiaomi mi 4q

Ззаду маємо 2 порту LAN і один WAN - всі вони працюють зі швидкістю до 100 mbps. А також втоплена в корпусу кнопка скидання налаштувань.

xiaomi wifi router 4q

Роутер дуже легкий по вазі і відразу зрозуміло, що всередині у нього теж особливо нічого немає - ні посилених радіаторів, ні потужних мікросхем, тобто явно не розраховане на виконання якихось складних завдань, пов'язаних з витримкою великих навантажень.

огляд роутера Сяомей

Вушок для кріплення на стіну теж немає, так що стояти він буде на столі. На наклейці вказаний IP адреса для входу в настройки (192.168.31.1) - хоча навіщо він нам, якщо ми все одно вирішили підключати через телефон?

Пам'ять теж урізали - тут всього 64 МБ оперативної пам'яті проти 128 у топового. Ну і накопичувача вистачає тільки-тільки, щоб працювати з вбудованим ПО - 16 МБ.

Тести на швидкість

Стандартний московська двушка, в якій я проводжу виміри, з минулого разу нітрохи не змінилася - ось її планування, хто забув

Ну а тепер результати:

  1. xiaomi 4q 1
  2. xiaomi 4q 2
  3. xiaomi 4q 3

Що сказати - з основним своїм завданням малюк справляється на «ура»! Швидкість тримає гідно і навіть не дивлячись на те, що в самій дальній кімнаті швидкість значно впала - через міжкімнатних стін і перешкод від сусідських мереж, - проте працювати в інтернеті досить комфортно і ось ці самі рядки я без проблем дописую і зберігаю саме на кухні за чашкою чаю. Відео HD теж тягне без гальм.

Який наш вердикт? Xiaomi Mi Router 4Q відмінно впорається з роллю домашньої бездротової точки доступу для серфінгу в інтернету з невеликої кількості одночасно підключених пристроїв. На щось більше, типу створення FTP або медіа сервера, організації через нього системи відеоспостереження і т.д. розраховувати не доводиться. У більшості випадків, для яких користувачі ставлять будинку wifi роутер, його можливостей за очі вистачить.

Xiaomi Router 4Q - відео

Комплектація 7 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 7 Дальність WiFi 7 Якість виконання 8 Ціна 9 Набір функцій 7 Зручність настройки 5 Стабільність 7 Разом 7.2 * на думку редакції WiFiKA.RU