Як Підключити Налаштувати Mesh Систему TP-Link Deco - Безшовний WiFi Роумінг

В одній з минулих статей ми познайомилися з mesh системами TP-Link на прикладі моделі E4 із серії Deco. Сьогодні хочу дати вам докладну інструкцію з підключення її до роутера або інтернету та налаштування wifi мережі з безшовним роумінгом. Відразу обмовлюся, що цей посібник універсальне і підійде для всіх моделей mesh систем Tp-Link Deco - m4, m5, e3, m9, m9 plus та інших.

Підключення до інтернету mesh системи TP-Link Deco

Для настройки mesh системи TP-Link Deco не потрібно підключати її до комп'ютера по кабелю. Для того, щоб виконати початкову конфігурацію, буде потрібно всього лише мобільний телефон з встановленим на нього фірмовим додатком. Його можна скачати по QR коду, зазначеного на упаковці. Скануємо і встановлюємо.

додаток tp link deco

Після цього підключаємо обидва модуля Deco до електророзетки. А також в будь-який з них в порт «1» вставляємо кабель від інтернет-провайдера або з'єднуємо проводом з комплекту з основним wifi роутером, якщо ви хочете розширити вже існуючу мережу.

підключення tp link deco m4

Тепер повністю зануримося в мобільний додаток «Deco». На стартовій сторінці нам пропонується зареєструвати новий обліковий запис в хмарному сервісі TP-Link ID. У мене вона вже є, так як я налаштовував раніше віддалений доступ до одного з роутерів даної фірми, а значить досить просто авторизуватися.

вхід deco m4

Після входу в особистий кабінет тиснемо на кнопку «Приступимо» і вибираємо свою модель mesh системи з серії Deco. У мене E4 - остання в списку.

настройка deco

Далі нас просять перевірити підключення пристроїв і їх готовність до роботи

підключення mesh системи deco m4

Якщо індикатор блимає синім кольором, то система готова до налаштування і почала ретранслювати свій власний сигнал wifi

deco

Нам необхідно в настройках телефону підключитися до цієї мережі, яка має назву «Deco_XXXX». Пароль не потрібний.

мережу wifi deco

Далі призначаємо месторасоположеніе даної точки доступу, щоб згодом при підключенні декількох модулів було легше серед них орієнтуватися.

місце розташування

На наступній сторінці вибираємо тип з'єднання з інтернетом. Якщо ви підключили до mesh системі кабель від провайдера, то необхідно дізнатися його, а також всі дані для конекту у постачальника послуг. Також при необхідності вручну прописуємо MAC адресу, якщо він прив'язаний до вашого аккаунту у провайдера.

mac deco

Якщо ж ви підключаєте Deco до іншого маршрутизатора, на якому вже налаштований інтернет, то залишаємо «Динамічний IP»

тип підключення deco до інтернету

Після цього задаємо ім'я і пароль для нової бездротової мережі

ssid і пароль deco

На цьому настройка першої точки завершена. Тепер потрібно дочекатися її перезавантаження для застосування всіх даних і підключитися до нової WiFi мережі від неї.

підключення до wifi мережі tp link deco

На цьому етапі необхідно включити на телефоні Bluetooth, так як пошук подальших модулів буде відбуватися саме за допомогою цього виду з'єднання. При цьому відключатися від створеної wifi мережі на першому пристрої не можна.

Після чого можна встановити другу Deco з комплекту. Для цього тиснемо на відповідну кнопку в додатку і чекаємо, поки вона виявиться. І далі вибираємо те місце в будинку, де вона буде встановлена

підключення другий deco

І далі - вибір кімнати, де вона буде працювати

вибір кімнати

На останньому кроці тиснемо на «Закінчимо на цьому»

завершення установки deco

Що, якщо інтернет на TP-Link Deco не працює?

Іноді в процесі настройки mesh системи Deco E4 може виникнути помилка підключення до інтернету.

помилка deco

У тому випадку, якщо ви з'єдналися через додатковий роутер, до якого йде кабель від провайдера, то рекомендується перевірити доступність для роботи LAN порту, через який ви підключили mesh систему. Він не повинен бути зарезервований для IPTV або VoIP. Перевірити це можна в налаштуваннях маршрутизатора, або просто переставити кабель в інший кінець.

Налаштування безшовного wifi роумінгу на mesh системі TP-Link Deco E4

Переходимо до налаштування швидкого роумінгу всередині wifi мережі TP-Link Deco E4 (його ще називають безшовним або fast roaming). На головному екрані панелі керування mesh системою відображаються підключені в поточний момент до wifi пристрої з інформацією про вхідному й вихідному на них трафіку. Для входу в детальні настройки необхідно перейти на вкладку «Ще».

панель управління deco

Потрапляємо в докладний меню. Давайте пройдемося по основним пунктам.

меню панелі налаштувань tp link deco

 • WiFi - тут можна поміняти параметри для підключення, які ми тільки що задали (SSID і пароль) wifi deco
 • Чорний список - в даному розділі є можливість додати пристрою, яким буде заборонено підключення до вашої мережі. Доступно як вибрати з уже коли-небудь підключається девайсів, так і додати новий по їх MAC адресоючорний список deco
 • Додатково - допоміжні параметри, в які рідко хто взагалі буде заглядати, проте в деяких випадках їх наявність може бути дуже корисно. Це служба DDNS, резервування адрес, переадресація портів VLAN, IPv4 і IPv6додаткові налаштування
 • Повідомлення - включення або деактивація спливаючих підказок на смартфоні від додатка Deco. Таких як появи в мережі нових пристроїв або оновлення прошивки.повідомлення додатки deco
 • Батьківський контроль дозволяє створити кілька профілів для різних груп користувачів з різним рівнем доступу до інтернету. батьківський контроль

  Також для кожного попередньо визначену установку можна додати або прибрати стандартні компоненти

  рівні доступу

  На додаток до всього, внести заборонені для відвідування веб-ресурси можна вручну, вказавши їх URL-адреси в інтернеті

  доступ до url адреси

Відео з налаштування TP-Link Deco