Огляд PowerLine Адаптера TP-LINK TL-WPA4220 Kit - Відгук про Швидкості

Вітаю Вас, друзі!

Сьогодні у нас є можливість ще раз познайомитися з технологією PowerLine на живому прикладі. У набір Powerline адаптерів (Kit) входить два пристрої - передавач і приймач. Один вставляється в розетку і з'єднується з кабелем з wifi роутером, заводячи тим самим інтернет в вашу електричну мережу всередині будинку або квартири. Інший - приймач - вставляється в іншій кімнаті в розетку, звідки бере інтернет і роздає його по кабелю або по wifi - класно, чи не так? І дуже зручно, так як не треба тягнути в усі кімнати дроти або ставити потужні wifi антени, щоб роутер добивав до далеких кутів ваших кімнат.

Набір PowerLine адаптерів TP-LINK TL-WPA4220Kit

Ну що, згадали? Відмінно! А тепер дозвольте представити наших сьогоднішніх героїв - набір powerline адаптерів, які спеціально для нашого блогу надала компанія TP-LINK - повна назва моделі виглядає як AV500 PowerLine Extender Starter Kit (TL-WPA4220KIT). Придбати такий наборчик можна за подібною ціною в моєму улюбленому Плеер.РУ

powerline набір адаптерів

Основні характеристики наступні:

  • Підтримка підключення ПК як по Ethernet кабелю, так і по WiFi
  • Швидкість до 300 МБ / с по WiFi і до 500 МБ / с по електричної мережі
  • Робота на відстані до 300 метрів
  • Частота бездротового зв'язку - 2.4 ГГц
  • Підтримка 100 ГБітного інтернету
  • 128-бітна AES захист мережі

Набір складається з передавача TL-PA4010 і приймача TL-WPA4220.

TL-WPA4220Kit

Крім того, в коробці ви знайдете 2 патчкорду для підключення пристроїв до адаптерам, гарантійний талон, російськомовну інструкцію і диск з програмним забезпеченням.

Інструкцію з налаштування PowerLine адаптера ви знайдете в іншій публікації на сайті

Відгук про швидкість PowerLine адаптерів TP-Link

Для більш повного уявлення про PowerLine і даному наборі ми вирішили провести один невеликий тест, щоб зрозуміти, чи не ріже чи адаптер швидкість, а якщо так, то наскільки сильно?

Для нього ми взяли два комп'ютера і програму AIDA32 Network Benchmark. Завдання полягало в тому, щоб виміряти швидкість передачі даних усередині локальної мережі безпосередньо через роутер (модель Asus RT-N10U) і через адаптери TP-LINK Powerline - і порівняти результати.

Перший вимір був зроблений для визначення швидкості роботи локальної мережі в «чистому вигляді» - два комп'ютера підключені до одного роутеру за допомогою звичайних патчкордів.

Схема найпростіша:

з'єднання через патчкорди

А ось дані з бенчмарка:

aida32 network benchmark роутер

Як бачимо, швидкість була досить стабільною і трималася на рівні 11200 КВ / сек (87 Мбіт / с). На найменше значення (різкий стрибок на графіку) не звертаємо уваги - це я не догледів і один з комп'ютерів пішов в сплячий режим.

Другий вимір - один комп залишаємо як є - кабелем до роутера. Другий (ноутбук) від'єднуємо і підключаємо до роутера по WiFi.

з'єднуємо комп'ютери через wifi патчкорд

Ніяких перешкод для радіохвиль бути не повинно - ноутбук знаходиться прямо поруч з точкою доступу, а працюючі джерела радіомагнітні випромінювання (типу мікрохвильовки або стільникового телефону) поблизу були відсутні.

aida завмер швидкості wifi

Ця величина значно менша - більш, ніж в 5 разів, на рівні 2200 КВ / c (17 Мбіт / c). Більш того, відзначаємо велику амплітуду її коливання.

Третій вимір - один ПК знову залишився підключеним до маршрутизатора безпосередньо по кабелю, інший - в сусідній кімнаті за допомогою адаптера TP-Link. Для чистоти експерименту в цей час в електромережі в квартирі була, скажімо так, звичайна буденна обстановка - працювали тільки 2 комп'ютери, які брали участь в тесті, роутер, настільна лампа і холодильник.

з'єднання через powerline

Ось що вийшло:

network benchmark powerline

Результат - в два рази нижче швидкість, ніж це було при прямому з'єднанні комп'ютерів з роутером + високі коливання по швидкості. Показники за швидкістю краще, ніж у випадку з WiFi, але по стабільності сигналу вони приблизно знаходяться в паритеті - той факт, що канал передачі даних (електричні дроти) використовується не тільки для інтернету, зіграв свою негативну роль в порівнянні з прямим з'єднанням з маршрутизатором.

Також варто врахувати, що обстановка була не ідеальною, але цілком сприятливою для роботи всіх пристроїв - ні джерел випромінювань, ні включених потужних побутових приладів. До слова кажучи, я завжди користуюся вдома вайфай і мене це особливо не напружує при повсякденній роботі за комп'ютером - серфінг в інтернеті, перегляд відео, скачування файлів.

висновки

Підводячи підсумок, можна сказати, що за результатами тесту, пристрої powerline цілком гідно витримали іспит і відмінності в роботі в мережі з їх допомогою в порівнянні з простягнутими по квартирі кабелями помітять лише ті, у кого високі навантаження на побутову електромережу і на локальну мережу.

Швидкість буде вище, ніж у WiFi (до речі, тут мова йде саме про швидкість передачі даних через мій роутер - з більш просунутою моделлю ця різниця може бути менше), але нижче, ніж через патчкорд. Зате в порівнянні з останнім наявності виграш у зручності та швидкості монтажу такої системи і включенню в мережу нових пристроїв.

tp-link powerline kit

Якщо постійно сидіти з ввімкненими електричними приладами і мати широко розгалужену локалку з пристроями, типу роздає постійно файли медіа-сервера і працюють ip камерами спостереження, то краще зробити все традиційним способом через кручені пари. Для того, щоб просто з різних комп'ютерів посидіти в інтернеті і подивитися відео - powerline підійде в самий раз.