Як Налаштувати Роутер TP-Link Archer A6 - Огляд та Відгук про WiFi маршрутизатор

Останнім часом став помічати тенденцію, що все більше виробників роутерів намагаються мати в своєму модельному ряду такий пристрій, який максимально заточене на роздачу wifi сигналу на якомога більшу відстань. При цьому в ньому випив все додаткові опції, пов'язані з відсутністю USB порту. За рахунок чого вартість його залишається на рівні менш потужних, але багатофункціональних роутерів. Саме таким є TP-Link Archer A6 (v2), представлений в нашому сьогоднішньому огляді.

Зовнішній огляд TP-Link Archer A6

Archer A6 - це представник середнього цінового сегмента роутерів TP-Link AC1200 - AC1350 нового покоління. Огляд почнемо з його упаковки і екстер'єру. Коробка виконана в нових корпоративних відтінках ТП-лінк кольору морської хвилі.

коробка tp-link archer a6

Якщо уважно її розглянути, то відразу стають зрозумілі основні технічні характеристики, які в наочному вигляді перераховані як на головній, так і зворотному боці обкладинки.

огляд

Всередині знаходимо базову комплектацію - шнур, адаптер та інструкцію.

відгук

Сам роутер Archer A6 v2 має традиційну для багатьох моделей TP-Link форму з лускатої верхньою панеллю. Однак тут вона зроблена більш «багато» - поверхня глянцева і красиво грає на світлі. Також логотип компанії покритий сірим металликом і виступає над поверхнею, що виглядає набагато дорожче, ніж просто фарба.

роутер

Технічні характеристики TP-Link Archer AC1300

Маршрутизатор TP-Link Archer A6 оснащений чотирма незнімними wifi антенами - по дві на кожен з діапазонів частот (2.4 і 5 ГГц). Кожна з них має посилення по 5 dBi, що в наш час вже є стандартом для пристроїв стандарту AC1200 або AC1350.

archer a6

Задня панель відведена під функціональні кнопки і роз'єми. Тут 4 порту LAN і 1 WAN, так що до маршрутизатора можна підключити не тільки бездротове обладнання, але і кабельне. Хоча, для домашнього використання я б прибрав і їх і залишив 1-2 роз'єму, як це все частіше робить Xiaomi в своїх останніх моделях. Зате можна було б ще трохи грошей заощадити на покупці.

порти

Але зате всі порти - гігабітні, а значить мають максимальну на сьогоднішній день пропускну здатність для обміну даними як усередині локальної мережі, так і через інтернет. Це дозволяє без проблем використовувати маршрутизатор для перегляду IPTV, а також відео з роздільною здатністю 4К.

З кнопок управління присутні - включення-виключення, скидання налаштувань, поєднаний з WPS, і окрема для ак / деактивації WiFi сигналу.

Загалом, повний набір для комфортного використання без заходу в адмінку.

Коротенько перерахую додаткові особливості - це підтримка технологій Beamformong і MU-MIMO, вбудований клієнт Яндекс DNS, Батьківський контроль.

Підключення і настройка TP-Link Archer A6

А ось щоб підключити роутер TP-Link Archer A6 до інтернету і налаштувати роздачу wifi, в перший раз все-таки доведеться увійти в його панель управління. Зробити це можна як з комп'ютера, так і через мобільний додаток Tether зі свого смартфона. Для його завантаження на коробці зображений QR код з посиланням.

наклейка

Якщо ж налаштовувати з ПК або ноутбука, то потрібно підключитися до однієї з двох wifi мереж маршрутизатора, який він почне ретранслювати відразу після включення в розетку - на 2.4 або 5 GHz. Її ім'я і пароль вказані на етикетці, яка розташована на днище пристрою.

В якості адреси набираємо в браузері 192.168.0.1 або tplinkwifi.net. Ну а далі все дуже просто зробити через майстер швидкого налаштування. Всі подробиці - в відео

Відео, як налаштувати wifi роутер TP-Link Archer A6

Швидкість інтернету AC1350

Завершимо цей огляд тестами швидкості, які ми провели в різних кімнатах звичайної квартири на різних частотах. У вимірах брав участь iPhone 7. За wifi максимальна теоретична швидкість дорівнює 450 Мбіт / с на 2.4 ГГц і 867 Мбіт / с - на 5 ГГц.

5 ГГц

У діапазоні 5 ГГц швидкість близька до максимально можливої.

Але в третій найдальшої кімнаті інтернет працювати відмовився

2.4 ГГц

А ось на частоті 2.4 GHz все працює, як і належить і навіть з запасом. Якби квартира мала ще одну кімнату, то думаю, і до неї б сигнал добивав.

Відгук про TP-Link Archer A6

В цілому, роутер TP-Link Archer A6 другого покоління (v2) можна назвати такий робочою конячкою для роботи в інтернеті. Зірок з неба не хапає, але покладені на неї функції в рамках середньорозмірний квартири виконує цілком справно. Хороший хід виробника - прибрати зайві опції, начебто підтримки LTE модемів або накопичувачів, якими в міських умовах в приватному помешканні користуються не так часто. Але зате прокачати основну - роздачу wifi і роботі в інтернеті, зберігши при цьому демократичний цінник. Упевнений, що модель знайде свого користувача.

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 7 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 7 Якість виконання 8 Ціна 6 Набір функцій 9 Зручність настройки 10 Стабільність 8 Разом 8 * на думку редакції WiFiKA.RU