Ширина Каналу Роутера Xiaomi - Обмеження Швидкості і Пріоритет Трафіку QoS

Сьогодні розповім про те, як налаштувати ширину каналу WiFi на роутерах Xiaomi в заводській прошивці, але для початку розберемося, що це таке? Функція настройки ширини каналу (QoS) дозволяє відрегулювати пріоритет інтернет трафіку між пристроями. Щоб було зрозуміліше, наведу приклад - у вас працює одночасно два пристрої - комп'ютер і ноутбук. На комп'ютері ви граєте, а за ноутом сидить один і перевіряє пошту - кому в даний момент швидкість інтернету важливіше? Правильно, тому, хто грає. Тому для нього доцільно віддати пріоритет по інтернет-трафіку. Ось саме це ми сьогодні і навчимося робити через роутер Xiaomi.

Автоматична настройка ширини каналу QoS на роутері Xiaomi

Налаштування QoS знаходиться в розділі «Advanced - QoS traffic manager»

Тут ми побачимо поточну швидкість інтернету в мережі. Для активації регулювання ширини каналу активуємо перемикач «Bandwidth limit»

Після чого ми побачимо список підключених до роутера Xiaomi пристроїв. За замовчуванням регулювання знаходиться в автоматичному режимі, тобто маршрутизатор сам визначає, кому в даний момент швидкість інтернету важливіше.

Ручна настройка пріоритету трафіку QoS

Якщо ж ми хочемо налаштувати пріоритет трафіку вручну, то натискаємо на пункт «Priority». За замовчуванням у всіх гаджетів він буде в положенні «Normal». Щоб його змінити, тиснемо на кнопку «Edit»

і призначаємо для кожного клієнта одне з трьох значень:

  1. Low (Низький)
  2. Normal (Середній)
  3. High (Високий)

Крім того, можна також детально у вигляді цифрових значень налаштувати пропускну ширину каналу інтернету для кожного девайса. Для цього перемикається в розділ «Manage»

І в режимі редагування (який викликається все тієї ж кнопкою «Edit»), вручну задаємо швидкість скачування і завантаження.

Після внесених змін тиснемо кнопку «ОК», щоб їх застосувати - перезавантаження роутера при цьому не потрібно.