Як Передати Файли з Комп'ютера на Телефон Android по WiFi - Бездротовий Обмін Документами

Можливо комусь не відомо, але підключити телефон до комп'ютера для обміну файлами можна по WiFi, а не тільки USB кабелю. Обмін документами між двома пристроями бездротовим способом зручний тим, що не потрібно використовувати дроти. Причому не важливо, буде у вас смартфон на Android або це Apple iPhone / iPad. У даній інструкції я наочно покажу, як передати файли з ПК на телефон під управлінням Андроїд або iOS і назад бездротовим способом по вай-фай.

Програма для бездротової передачі файлів між ПК і Android

Для цього ми скористаємося однією універсальною програмою для підключення телефону до комп'ютера, яка є і для Android, і для iOS. Вона називається «WiFly», скачати її можна безкоштовно в Google Play Market або AppStore.

Як підключити телефон до комп'ютера для обміну файлами?

Для того, щоб організувати підключення смартфона до комп'ютера і бездротового обмін файлами по WiFi, у вас повинна бути налаштована домашня локальна мережа через роутер, до якої будуть підключені всі пристрої, між якими буде відбуватися обмін файлами. До речі, обмінюватися даними можна не тільки з комп'ютером, але і з іншим планшетом.

програма для скачування планшета на компьтер

Передача файлів по WiFi з комп'ютера на телефон по QR коду

Отже, встановлюємо програму WiFly на свій телефон або планшет і запускаємо. На першій сторінці нам запропонують пройти на комп'ютері за адресою wifly.me і отримати QR код, який потім можна відсканувати телефоном і тим самим отримати до нього доступ.

передача фото з телефону на комп'ютер

Давайте так і зробимо:

 • заходимо на сайт
 • натискаємо на телефоні кнопку «Відсканувати»
 • і скануємо QR код з екрану монітора

Далі на телефоні з'явиться запит на підключення до нього з комп'ютера - тиснемо «Дозволити».

відправити з комп'ютера на телефон

Після цього на компі відкриється сторінка з папками і файлами, що містяться на смартфоні.

Обмін файлами між ПК і Андроїд по wifi через IP адреса

Однак буває таке, що даний сайт не доступний і відсканувати код для підключення смартфона через комп'ютер просто нізвідки. В цьому випадку ми підемо іншим шляхом.

Натискаємо на кнопку «Додатково» (на iPad).

як телефон підключити до комп'ютера

Або переходимо на вкладку з іконкою у вигляді студентської шапки, якщо у вас Android.

як планшет підключити через комп'ютер

Відкриється нове вікно, в якому буде надана інформація для підключення комп'ютера до смартфону через WiFi мережу - це його IP адреса і порт, а також дані для доступу через FTP клієнт.

підключити смартфон через комп'ютер

Відкриваємо браузер на комп'ютері і переходимо за вказаною IP адресою. У моєму випадку це //192.168.1.2:4885.

І бачимо той же результат, що і в першому способі - файли і папки на смартфоні, в залежності від того, чи маєте ви повний доступ до свого телефону і яка ОС на ньому встановлена. У тому випадку, якщо ваш смартфон без Root прав або без джейлбрейка, якщо мова йде про iPhone, то з'явиться порожнє вікно, і у вас буде можливість тільки додати сюди файли з фото-відео архіву.

Якщо ж є повний доступ до системи смартфона, то у вас відразу будуть відображатися всі папки, присутні на ньому і можна буде додати в програму абсолютно будь-які документи.

wifly з браузера

Перенесення файлів з комп'ютера на телефон

Як ви вже зрозуміли, на зламаному девайсе всі файли будуть автоматично у вас під рукою. А ось на смартфоні і планшеті, який має закриту систему, таку, як iPad або iPhone, доведеться додати документи для обміну вручну. Для цього в нижньому меню перемикається на вкладку з іконкою у вигляді папки. І натискаємо на кнопку «плюсик».

скачати файли з телефону на комп'ютер

Додаємо сюди файли зі своєї медіатеки, після чого вони також з'являться і в браузері на комп'ютері.

Обмін файлами між телефоном і ПК

Отже, документи у нас є, тепер спробуємо передати їх між пристроями.

 1. З смартфона на комп'ютер.

  Тут все просто. Через браузер на комп'ютері заходимо в потрібну папку, натискаємо на обраний документ і тиснемо кнопку «Завантажити об'єкти».

  передача файлів з телефону на пк

 2. З комп'ютера на смартфон

  Теж нічого складного. У тому ж браузері натискаємо на кнопку «Завантажити файли», вибираємо з компа потрібний документ

  скачати з комп'ютера на смартфон

  Після чого він з'являється на планшеті.

  збережений документ на телефоні

 3. З телефону на смартфон

  За допомогою програми WiFly по WiFi можна також передати файли з одного телефону на інший. Для цього вибираємо в програмі потрібний документ, ставимо поруч з ним галочку і натискаємо на «Стрілку вгору» в нижньому меню. Відкриється сторінка з QR кодом і описом подальших кроків.

  скачати з телефону на смартфон

  Беремо другий смартфон, запускаємо на ньому WiFly. Відкриваємо вкладку з файлами і тиснемо на кнопку «Стрілка вниз». Після чого відкриється сканер, на якому потрібно відзняти код з першого телефону.

  wifly qr

  На iPad це виглядає трохи по-іншому. Замість кнопки «Стрілка вгору» використовується кнопка «Плюс», а замість «Стрілки вниз» - «Галочка».

Підключення комп'ютера до телефону по FTP

Розглянемо ще один варіант підключення телефону до комп'ютера - через FTP клієнт. Для цього потрібно на ПК встановити відповідну програму, наприклад, безкоштовний FileZilla. Вводимо в неї надані в самому початку дані для з'єднання - адреса ftp сервера, логін і пароль.

wifly ftp

Підключаємося і отримуємо можливість перекидати файли туди-сюди безпосередньо.

Відео про бездротової обмін файлами між ПК і смартфоном