Інтернет і Телефон По Одному Кабелю - Перевірена Схема

Вітаю читачів блогу!

Сьогодні хочу поділитися з вами ще однією практичною ідеєю. Зараз при будівництві будинків фірми використовують нову фішку - проводити виту пару до кожного настінному гнізда. Кожне таке гніздо потім може бути використано або для мережі, або для телефону. Однак в тому випадку, якщо вам необхідно мати в кожній кімнаті як телефон, так і кабельний інтернет, то можна використовувати і те, інше за існуючою єдиною кручений парі. Кожне настінне гніздо фактично складається з двох - RJ-11 для телефону і RJ-45 для мережі. Така модифікація дозволить заощадити купу грошей, оскільки все, що потрібно купити, це нові настінні гнізда замість сотні метрів нових кабелів.

Невелике зауваження: я не впевнений наскільки це легально. Телефонна компанія не дуже зрадіє, якщо Ви закоротити телефонні кабелі. Але якщо робити все акуратно, нічого страшного не трапиться.

Чи можна підключити телефон і комп'ютер до одного кабелю?

Таке можливо зробити завдяки зайвим (як дехто каже, «запасним») проводам в кручений парі. Кабель 5-ї категорії та гнізда RJ-45 мають вісім проводів. Мережею використовується дві пари (чотири дроти), одна для передачі (біло-помаранчевий і жовтогарячий) і одна для прийому (біло-зелений і зелений).

кручена пара з 4 жил

Телефон же використовує два дроти. Виходячи з цього, можна використовувати і мережу і телефон по одному кабелю і ще мати два дроти в запасі. Фактично, можна використовувати дві мережеві лінії по одному кабелю, або навіть чотири телефонні (хоча навіщо вам кілька телефонних ліній?).

Даний посібник покаже як поміняти настінне гніздо з одним роз'ємом RJ-45 (мережа) в гніздо з RJ-45 і RJ-11 (телефон). Зауважу, що я не робив великого тестування взаімопомех телефонної лінії і мережі, хоча і не помітив зниження якості при одночасному використанні. Також зауважте, що таке не спрацює у разі використання пристроїв PoE (Power over Ethernet). Нічого страшного не трапиться, вони просто не будуть передавати електроенергію.

Деталі й інструменти

Для втілення задуму знадобиться:

  • Будинок з прокладеної кручений парою і гніздами RJ-45. Ваша система також повинна сходитися в одній центральній коробці де Ви зможете розмістити мережеве обладнання (роутер або комутатор).
  • Існуюча модульна система гнізд. Це не така вже необхідність, але можливо доведеться витратитися на закупівлю нових. Це керівництво припускає, що Ви плануєте розширити наявну систему.
  • Настінні заглушки з додатковим отвором, по одній на кожну замінюється.
  • Роз'єми RJ-11, по одному на кожну замінюється заглушку. Якщо ж у Вашому будинку немає модульних роз'ємів RJ-45, їх також доведеться купити.
  • Половина двометрового (або довшого) телефонного проводу на кожні два роз'єми.
  • Мультиінструмент або викрутка, плоскогубці, кусачки-бокорізи, зачістітелі ізоляції, ніж (або бритва), ізоляційна стрічка.
  • Паяльник і навички пайки.

Починаємо! Відкрутіть заглушку настінного гнізда. Вийміть роз'єм RJ-45 і витягніть якомога більше кабелю зі стіни.

Мережею зазвичай не використовуються коричнева або синя пара. Я вважав за краще коричневу, Ви можете вибрати іншу.

Ножем або маленькою плоскою викруткою відріжте обидва коричневих дроти якомога ближче до роз'єму. Будьте обережні з іншими проводами, інакше доведеться переробляти повністю весь роз'єм.

rj-45

Ножем акуратно виріжте маленьку частину зовнішньої ізоляції кабелю в 8-10 сантиметрах від роз'єму, після чого з особливою обережністю викруткою або плоскогубцями піддягніть коричневу пару і витягніть її через утворений отвір.

Переробка телефонного роз'єму

Зараз займаємося загальноприйнятою системою розводки проводів телефонного роз'єму, хоча великої ролі це не грає.

Як я робив:

біло-коричневий (кручена пари) -> червоний (телефон);

коричневий (кручена пари) -> зелений (телефон).

Акуратно зачистите кінці і заправте коричневу пару в червоний і зелений слоти телефонного роз'єму. Ножем обріжте надлишки проводів. Таким же чином підготуйте всі гнізда.

розетка rj45-rj11

Як тільки закінчите, зберіть і прикрутіть на стіну все гнізда з встановленими додатковими телефонними роз'ємами.

Ну і куди все сходиться?

Вам знадобиться знайти іншу частину кінця обраного кабелю. Всі мої кабелю були чітко промарковані і супроводжувалися пояснювальними документами і схемами. Якщо Вам пощастило менше, то можливо доведеться скористатися кабельним тестером і, як кажуть, «продзвонити» кожен кабель. Можете спробувати позичити його у знайомого кабельщика або спеціаліста по мережах.

Мої кабелю закінчувалися штекерами RJ-45. Якщо Ви використовуєте роз'єми або навіть розпущене дроти, то мороки буде менше. Як тільки виявите потрібний кінець кабелю, витягніть його з панелі. По можливості розташуйте його на плоскій поверхні для подальшої роботи.

Знову витягуємо пару проводів і за допомогою ножа відрізаємо маленьку секцію ізоляції якомога ближче до штекера RJ-45. Чи не зашкодить дроти інакше доведеться переобжімать новий штекер RJ-45, що означає додаткові витрати на штекера і другий похід до фахівця за обтискним інструментом. Хоча навіть якщо таке трапиться, то просто не обжимаються коричневу пару проводів (не доведеться її виймати згодом). Краще все ж не допускати такої ситуації.

Кусачками-бокорезами відкусите коричневу пару ближче до штекера. Акуратно виріжте маленьку частину ізоляції кабелю сантиметрах в 5 від штекера, як вже робили раніше. Знову таки, маленькою викруткою, плоскогубцями (при необхідності, ножем), витягніть коричневу пару з кабелю.

Після цього беремо стандартний телефонний кабель і ріжемо приблизно навпіл - потрібно тільки половина на кожне гніздо. Усередині нього йдуть два (або чотири) дроти в ізоляції як у кручений пари. Обережно розріжте і відігніть назад ізоляцію, залишивши 3-4 см проводів, і відріжте її.

телефонний кабель

Тепер треба визначитися який з проводів в телефонному кабелі «зелений», а який «червоний». У моєму випадку обидва були чорними. Для визначення можна знайти телефонний кабель з різнокольоровими проводами і взяти його за основу (через прозорий штекер все відмінно видно). Можна також пошукати маркування в Інтернеті.

rj-11

Зачистіть і припаяйте червоний телефонний провід до біло-коричневому проводу кручений пари, а зелений - до коричневого. Зручніше за все буде зачищати тільки ті дроти, які Ви збираєтеся споювати, щоб уникнути помилок.

Уважно заізоліруйте дроти, щоб не допустити їх замикання. Ні Вам ні телефонної компанії це не сподобається. Примотати провід до кручений парі, щоб все виглядало акуратно.

Перевірка зв'язку

Вставляємо штекер RJ-45 в роутер (або комутатор), а комп'ютер в відповідь роз'єм RJ-45 і перевіряємо працездатність з'єднання.

Вставляємо штекер RJ-11 (від колишнього телефонного кабелю) в телефонну розподільну коробку, а телефон в відповідь роз'єм RJ-11. Переконуємося в наявності гудка в лінії.

Якщо обидва з'єднання працюють, вітаємо, Ви все зробили правильно!

Якщо мережа не працює, потрібно шукати проблему в проводах. Ви могли випадково перерізати потрібний дріт при відділенні коричневої пари або під час вирізання частини ізоляції кабелю. У такому випадку найкращим буде за новою обтиснути штекер або роз'єм.

Проблеми з телефонною лінією вирішуються практично таким же чином. Якщо Ви знайшли розрив, його можна спаяти - телефонна лінія не така чутлива до якості з'єднання, як мережева. Мультиметр при цьому буде дуже корисний.

Наостанок перевірте, що Ваші дроти приєднані в потрібних місцях на роз'ємах і штекерах.

В кінці перевірте, що дроти з'єднані однаково на обох кінцях, тобто біло-коричневий з'єднаний з червоним, а коричневий з зеленим.

Кілька слів щодо PoE

Power over Ethernet - це технологія, що дозволяє мережевим пристроям типу точок доступу працювати без необхідності використання електричної розетки електроживлення. В основному таке поширене в корпоративному сегменті користувачів.

Суть технології в тому, що електричний потенціал передається через обидва коричневих дроти (-) і через обидва синіх дроти (+). Якщо Ви від'єднайте будь-яку з цих пар, то PoE просто перестане працювати (для пристроїв PoE це ніякої загрози не представляє, оскільки дроти просто отсоединятся).

Рішенням виходу з ситуації, коли треба за допомогою одного кабелю кручений пари використовувати мережу, телефон і пристрої PoE, може бути тільки використання по одному дроту з синьою і коричневої пари. З іншого боку, це зменшує максимальний струм, який може бути переданий кабелем і може призвести до займання кабелю при використанні пристроїв з великим енергоспоживанням. Тому краще не ризикувати, хоча такий варіант цілком працездатний.

розетка телефон + інтернет

На цьому все - ссори за те, що немає наочних фотографій, так як поки я це робив не знайшлося під рукою фотоапарата. Але постарався описати як можна більш детально, так що сподіваюся, у вас теж все вийде!