Як Налаштувати Безпровідну Точку Доступу WiFi D-Link?

Ось і прийшов час показати, як налаштувати точку доступу wifi D-Link на підключення до інтернет. Детально про основні особливості пристрою розповідається в статті про її відміну від роутера. Нагадаю головне з них - неможливість підключення до Інтернету і роздачі ip адрес. Якщо потрібен спільний доступ всіх комп'ютерів в інтернет, то використовується маршрутизатор.

Для чого потрібна бездротова точка доступу WiFi від D-Link?

Отже, почнемо по порядку вже конкретно про точку доступу. Припустимо, ви поставили собі за мету зробити бездротову мережу в своєму офісі, в якому вже є локалка між підключеними через маршрутизатор комп'ютерами. Або у вас інтернет в квартиру йде до основного комп'ютера по кабелю через ADSL модем, в який вставлений кабель провайдера, а ви хочете зробити wifi, але не хочете купувати суміщений роутер з підтримкою ADSL. В цьому випадку ми задіємо перший і основний режим точки, іменований Access Point.

Схема підключення точки доступу

Як налаштувати wifi точку доступу D-Link?

Купуємо точку доступу, їх виробляють все фірми з продукцією мережевого обладнання, але я покажу, як налаштувати точку доступу D-Link як одну з найпоширеніших на прикладі моделі DWL-3200AP. Налаштування незалежно від конкретного пристрою приблизно однакові, тому думаю, все буде зрозуміло.

Встановлення точки доступу

Ця модель виконана в металевому корпусі, що особливо актуально для офісу, так як відповідає всім необхідним нормам протипожежної безпеки.

 1. Вставляємо патчкорд одним кінцем в єдину наявну RJ-45 розетку, іншим - в мережеву карту комп'ютера.

  wi fi точка доступу

 2. За замовчуванням ця точка доступу має локальний IP - 10.0.0.1, а значить нам треба включити комп в даний діапазон адрес. Заходимо в Панель управління і задаємо в настройках для локального підключення наступні значення:
  • IP - 10.0.0.10
  • DNS - 255.255.255.0 (на скрині нижче остання цифра написана неправильно)
  • Шлюз - 10.0.0.1 (адреса точки)

  IP адреса Windows

  Пуск - Панель управління - Мережа та інтернет - Центр управління - Зміни параметрів адаптера. Далі клік правою кнопкою по «Підключення по Локальної мережі» - Властивості - Протокол TCP / IPv4 - Вкладка «Загальні»

 3. Зберігаємо налаштування і в браузері переходимо за адресою //10.0.0.1. Для входу використовуємо пару логін / пароль admin / admin. Налаштувати всі параметри можна і за допомогою програми для ОС Windows D-Link AP Manager, але зручніше і правильніше все робити вручну через веб-інтерфейс.
 4. Заходимо в меню в пункт «Wireless» і задаємо дані для бездротової мережі - SSID, тип шифрування і пароль.

  Як налаштувати точку доступу wifi

  • Mode - Режим роботи, ставимо Access Point (Точка доступу)
  • SSID - Ідентифікатор мережі (ім'я), яке будуть бачити користувача зі списку представлених бездротових з'єднань
  • SSID Broadcast - широкомовна передача SSID; для того що б ідентифікатор мережі було видно при автоматичному пошуку бездротових мереж мережевою картою необхідно поставити Enabled
  • Channel - канал використовуваних частот - можна використовувати інший
  • Authentication - режим аутентифікації
 5. Застосовуємо на будівництва кнопкою «Apply». Поле цього налаштуємо роздачу IP адрес для підключаються по wifi пристроїв. Для цього переходимо в меню «LAN» і задаємо діапазон адрес і включаємо їх динамічну або ручну роздачу. Якщо виберіть «Dynamic», то комп'ютерам ай пі буде присвоюватися автоматично при підключенні, «Manual» - доведеться призначати всім вручну, як ми це тільки що робили для комп'ютера для настройки wifi точки доступу D Link. Вибирайте самі, як вам зручніше, але вручну безпечніше і згодом зручніше, якщо будете працювати не тільки з самими комп'ютерами або ноутами, але і з підключеним до них пристроями, наприклад, веб-камерою.

  Як зробити точку доступу

  PassPhrase Settings - Налаштування шифрування:

  • Cipher Type - Тип шифрування, вибираємо TKIP
  • PassPhrase - Пароль для підключення до wifi. їм може бути будь-який латинське поєднання букв і цифр.

  Налаштування DCHP будуть братися з тих, які ви можете налаштувати у вкладці «Advanced> DHCP Server»

  wifi dhcp

 6. Тепер можна включити WiFi адаптер комп'ютера, задати мережеві настройки на автоматичне отримання, якщо в точці доступу ви вибрали режим динамічної роздачі IP, або впишіть статичний в рамках налаштованого діапазону адрес, а в якості шлюзу вкажіть адресу точки.

 7. Після цього витягуємо патчкорд з ноутбука або комп'ютера, вставляємо в ваш маршрутизатор або модем, який підключений до інету. Працювати ця схема буде, зрозуміло, якщо у вас було здійснено резервування ADSL модему або маршрутизатора для виходу в інтернет, але це вже інша тема.
 8. Перезавантажуємо точку і модем і насолоджуємося бездротовою мережею.

До речі, тепер змінити всі налаштування в ній можна і по wifi за тією ж адресою - 10.0.0.1. Наприклад, поміняти пароль для доступу в адмінку

Точка доступу програма

або оновити прошивку (програму роботи точки доступу)

точка dlink

На цьому ми закінчимо з цим пристроєм, а про те, як зробити wifi міст між двома локальними мережами поговоримо в окремій статті - підпишіться на оновлення блогу і не пропустіть!