Як Налаштувати Пульт ТВ Приставки - Поміняти Призначення Кнопок на Android Smart Box

Всі власники приставок для телевізора під управлінням Android TV рано чи пізно стикаються з проблемою обмеженості запрограмованих стандартних функцій кнопок пульта управління. Наприклад, я користуюся Xiaomi Mi Box S, і на її пульті ДУ є лише близько 10 клавіш, на які призначені найосновніші дії. Малувато, чи не так? Однак мало хто знає, що в Smart TV приставках є величезний прихований потенціал для призначення гарячих клавіш для виклику тієї чи іншої програми, які можна налаштувати на пульті управління.

Як налаштувати кнопки пульта Android TV через додаток?

У чому секрет настройки пульта від Android Smart TV Box? Насправді все просто.

За замовчуванням на пульті від ТБ приставки для кожної кнопки призначено одну дію. Але всі ми знаємо, що є також такі жести, як тривалий або подвійне натискання. І самий звичайний стоковий пульт від популярної Xiaomi Mi Box вміє їх сприймати - потрібно просто їх запрограмувати.

Для цього необхідно завантажити і встановити додаток під назвою «Button Mapper». Воно безкоштовно і знаходиться у вільному доступі в Google Play Store.

додаток button mapper

Після інсталяції не намагайтеся відразу його запустити, так як необхідно попередньо буде видати йому дозвіл на управління системою Android TV. Для цього запускаємо меню налаштувань приставки

настройки android tv

І шукаємо пункт «Спеціальні можливості»

меню більш доступного режиму

Тут прокручуємо список в самий низ і заходимо в «Button Mapper»

меню button mapper

Включаємо програму, пересунувши віртуальний повзунок в активний стан

включити button mapper

Як призначити кнопки пульта від ТБ приставки?

Тепер можна перейти до другого пункту в цьому ж меню - «Конфігурація». Тиснемо на нього

конфігурація button mapper

І потрапляємо в налаштування програми. На жаль, дуже багато різних функцій доступні тільки в платній версії. Але і в безкоштовній можна спокійно перепризначити або додати будь-які дії на основні кнопки пульта управління приставкою Android TV.

додати кнопки на пульті

Для цього натискаємо на «Додати кнопки» і потрапляємо в список вже перепризначених функцій. Щоб додати новий вибираємо ще раз однойменний розділ меню і далі затискаємо клавіші на пульті, яку хочемо переналаштувати.

додавання нової кнопки на пульт

Після чого вона з'явиться на цій же сторінці.

кнопка назад на пульті ТВ приставки

Тепер переміщаємо виділення на неї і натискаємо на центральну кнопку «ОК» на пульті. Відкриються конфігурації програмування даної клавіші. Вони в даний момент не активні, тому перш за все треба розблокувати її перепризначення в меню «Налаштування»

настройка клавіші на пульті

Тепер у нас з'явилася можливість задати відразу три значення для даної кнопки:

  • на коротке натискання,
  • подвійне
  • і тривалий

настройка натискання кнопки

Припустимо, нехай буде подвійне

подвійне натискання-min

Тепер залишилося вибрати функцію ТВ приставки на Android, яка буде спрацьовувати при подвійному натисканні на клавішу. Їх досить багато

настройка подвійного натискання кнопки

вибір функції кнопки

Знову ж таки, деякі розблокуються тільки за гроші, а й тих, що є, цілком достатньо для оптимізації роботи зі Smart TV Box. Наприклад, я проголосив створення скріншотів, які ви і бачите в вигляді ілюстрацій до цієї статті.

Як видалити настройку кнопки на ТБ пульті від Android Smart Box?

Для того, щоб повністю видалити перепризначення кнопки на пульті і повернути її заводські параметри досить виділити курсором і натиснути «ОК» на значку кошика в списку функцій

вилучити функцію кнопки