Огляд WiFi Роутера Tenda AC6 (AC1200) - Відгук про Інтернет по WiFi

WiFi роутер Tenda AC6 (AC1200) - одна з топових моделей в лінійці даної фірми. Даний огляд і відгук буде корисний, так як маршрутизатори Тенда поки ще не так популярні на російському ринку. Однак за вартістю вони значно дешевше, ніж аналоги у більш розкручених брендів. Ось чому коли нам запропонували Tenda AC1200 на огляд, ми з радістю погодилися на нього подивитися, щоб потестувати і зробити інструкцію з підключення та налаштування. Адже недорогий і при цьому багатофункціональний маршрутизатор для будинку - мрія будь-якого користувача.

Технічні характеристики Tenda AC6 (AC1200)

Роутер Tenda AC6 є дводіапазонним і оснащений чотирма незнімними антенами по 5 децибел. Дві з них працюють на частоті 2.4 ГГц, дві інші - 5 ГГц. Це круто, так як канали на 2.4 гігагерца вже сильно забиті сусідськими wifi мережами, в результаті чого швидкість буває набагато менше, ніж в принципі може видати сам роутер.

А ось на 5 ГГц поки ще можна погратися, тим більше і підтримувана швидкість на цій частоті буде вище.

швидкість

Сумарно заявлена ​​теоретична швидкість дорівнює 1200 Мбіт / с, тому друга назва моделі - Tenda AC1200.

Також у роутера є 3 порту LAN для підключення комп'ютерів та іншого мережевого обладнання, що вельми до речі, так як як не крути, по бездротовому з'єднанню швидкість по-любому буде зрізати, а мати стабільний кабельний інтернет канал часто критично необхідно, наприклад, для перегляду відео у високій роздільній здатності. Тут ми можемо підключити провідним способом до трьох комп'ютерів одночасно.

порти

Нажаль, порти LAN НЕ гігабітні, що, втім, на сьогоднішній день не критично - звичайна швидкість інтернету у наших провайдерів обмежена стандартними 100 Мбіт / с, що цілком достатньо для домашньої роботи і онлайн іграшок.

Зовнішній вигляд

Дизайн роутера виконаний в космічному стилі - незграбні форми, чорний колір і сині індикатори режимів роботи нагадують маленького робота з якогось фантастичного мультика.

лампочки

Не скажу, що такий зовнішній вигляд стане прикрасою дизайну інтер'єру квартири, але поруч з модним в наші дні схожим за стилем корпусом комп'ютера з будь-якої синім підсвічуванням буде виглядати гармонійно.

екстер'єр

Також відзначимо наявність окремої кнопки виключення бездротового режиму для любителів відключати wifi на час сну, а також кнопки WPS / Reset на задній панелі корпусу для швидкого автоматичного конекту гаджетів.

Швидкість інтернету Tenda AС6

В адмінку ми в даному огляді залазити не будемо - з налагодження Tenda AC6 буде окрема велика стаття.

А ось в рамках цієї публікації поговоримо про швидкість, з якою wifi роутер вміє роздавати бездротовий інтернет. Адже це один з головних показників, на який орієнтуємося ми при виборі тієї або іншої моделі. Другим пунктом найчастіше значиться його вартість. При пошуку маршутізатора для будинку (при купівлі обладнання в офіс ціна не має такого критичного значення) найчастіше ми намагаємося поєднати ці два пункти.

Ми протестували роутер Tenda AC6 в різних режимах роботи і прийшли до висновку, що дійсно, за 1500-2000 рублів, які за нього просять в магазинах, складно знайти подібний по оснащенню і якості роботи аналог. Ми провели заміри на різній дистанції і в різних частотних діапазонах, але для початку подивимося на те, що видає він на комп'ютер по кабелю

1

А ось точки, в яких проводилися виміри

2

2.4 ГГц

 1. У безпосередній близькості до роутера

  3

 2. У сусідній кімнаті через 1 міжкімнатні перекриття

  4

 3. У третій кімнаті через 2 міжкімнатних стіни

  5

Що сказати - на частоті 2.4 ГГц Тенда тримається молодцем і навіть через дві стінки вельми непогано роздає WiFi.

5 ГГц

  1. Поруч з роутером

6

 1. У сусідній кімнаті через одну міжкімнатні стінку

  7

 2. У третій кімнаті - на жаль, але через два перекриття мій iPhone 5S не зміг зловити мережу від даного роутера - не виключаю, що інший смартфон її зловить

Підведемо підсумок? Можу сказати, що Tenda AC6 мені дійсно сподобався - не дивлячись на те, що дальність сигналу на частоті 5 ГГц виявилася менше очікуваної, це компенсується хорошим прийомом на частоті 2.4 ГГц на тій же відстані, а це значить, що встановивши його по центру навіть великої квартири , вийде обійтися без додаткових підсилюють пристроїв. Завдяки величезній кількості налаштувань в новій прошивці його також цілком можна використовувати не тільки для домашнього використання, але і для невеликого офісу.

Відео огляд Тенда AC6

За наданий зразок для огляду дякуємо представництво Tenda в Росії - посилання на опис моделі на офіційному сайті.

Ціни на Tenda AC6 на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 10 Швидкість інтернету 9 Дальність WiFi 8 Якість виконання 8 Ціна 9 Набір функцій 8 Зручність настройки 10 Стабільність 8 Разом 8.8 * на думку редакції WiFiKA.RU