Як Подивитися На Телефоні Android Відео З Комп'ютера - Налаштування Kodi XBMC Media Center для Windows

Сьогодні я розповім про ще одну програму для організації медіа-сервера на комп'ютері - стаття присвячена налаштуванню Kodi XBMC Media Center для Windows. З її допомогою ми зможемо транслювати з комп'ютера на телефон і інші мережеві пристрої відео, музику і фотографії, а також приймати файли з них. Крім того, вона також дає можливість управляти програванням музики, відео, запуском додатків на комп'ютері або ТБ приставці прямо зі свого Андроїд-телефону.

Що дає установка медіа-сервера на комп'ютері?

З можливостями технології роздачі файлів по мережі через медіа-сервер ми вже познайомилися в одній з минулих статей, де ми встигли поговорити про кількох програмах і навчилися переглядати фільми та інші мультимедійні файли з ПК на Windows на телевізорі, смартфоні і планшеті під управлінням ОС Андроїд. Якщо ви ще її не читали, то обов'язково прочитайте, щоб мати уявлення, про що піде мова в даній статті.

Приємно ж, коли можна перемикати фільми на компі, не встаючи з дивана? По суті, дана прога є універсальним програвачем з усіх популярних платформ - Windows, Linux, Mac OS, iOS, Android і т.д. Тобто встановивши її на будь-який портативний пристрій всередині локальної мережі, ми легко можемо сконнектіть його з іншим і використовувати в якості пульта управління. А значить ми можемо:

Установка і настройка XBMC Media Center на комп'ютері Windows

Для початку переходимо по посиланню, щоб завантажити потрібну версію програми Kodi XBMC до себе на ПК. Тут є варіанти і під Windows, і під MAC і для різних мобільних платформ. З установкою проблем виникнути не повинно тому запускаємо після неї для цієї програми і дивимося на головне вікно - не лякайтеся, програма відкриється в повний розмір екрану монітора.

xbmc

Якщо у вас встановлений антивірус або файрвол, то він запитає дозволу на підключення до інтернету - підтверджуємо, що програма могла отримувати з глобальної мережі дані. У головному меню багато пунктів, починаючи від погоди і закінчуючи налаштуваннями. Для початку давайте зайдемо в «System> Settings> Appearance> International» і встановимо потрібний нам російську мову.

xbmc настройка мови

Вікно швидко перезавантажиться і програма відобразиться на зрозумілій всім нам говіркою. Тепер можна закрити вікно налаштувань мови XBMC і повернутися в головне меню. Оскільки подібні програми на блозі ми як правило розбираємо на прикладі відтворення відео, давайте не буде відходити від традиції і виберемо відповідний пункт, так як музика і зображення будуть імпортуватися в програму абсолютно аналогічним способом. Заходимо в «Відео> Файли»

video xbox

І натискаємо на «Додати відео»

Додати відео в xbox media

Тут нам треба вибрати папку, з якої файли будуть доступні іншим пристроям. Натискаємо «Обзор», шукаємо потрібну папку і далі тиснемо «ОК»

вибір файлів в xbmc

Далі в попередньому вікні вводимо назву нашого джерела і також тиснемо «ОК» (див. Попередній скрін).

Після цього буде запропоновано вибрати тип файлів, що містяться в цій папці - вибираємо «Фільми». Також можна зробити додаткові налаштування завантаження трейлерів, бажані мови та ін. В розділі «Налаштування». Я залишу все за замовчуванням і натисну «ОК».

Вибір типу файлів

При запиті «Оновити відомості для всіх об'єктів в цій папці?» тиснемо «Так». Програма почне сканування і додавання в базу файлів, яке триватиме кілька хвилин, після чого папка «Кіно» з'явиться в списку.

Тепер нам необхідно налаштувати цю програму в якості сервера в локальній мережі для роздачі матеріалів. Шукаємо вже відомий нам пункт меню «Система> Налаштування»

System Settings xbmc

заходимо в розділ «Служби».

налаштування служби

Тут пройдемося по всіх пунктах, які треба буде відредагувати і запам'ятати.

 • Загальні - Назва пристрою. За замовчуванням написано XBMC, можна залишити його, а можна ввести назву комп'ютера, щоб не заплутатися.
 • UPnP - тут також можна активувати всі пункти для автоматичної настройки з'єднання пристроїв на випадок, якщо ручне налаштування зробити правильно не вийде.
 • Веб-сервер - найважливіший пункт. Тут по-перше, необхідно встановити прапорець на активації сервера.

  після цього поставити все значення - порт залишимо за замовчуванням 80, або поставимо свій. Ім'я користувача і пароль задаємо самостійно. Всі ці параметри потрібно буде вводити на інших пристроях, так що уважно їх запам'ятовуємо.

Доступ до xbmc з Android

Інші пункти в нашому випадку не так важливі, але якщо ви будете на своєму смарте або другому комп'ютері використовується інша програма, а не Xbox Media Center, то в «Віддаленому управлінні» дозволяємо управління програмами нема на платформі XBMC.

Якщо ж ви будете використовувати планшет або телефон від фірми Apple (iPad, iPhone), то зайдіть і відредагуйте таким же чином розділ «AirPlay» для вирішення підключення з еппловскій девайсів з їх стандартного додатка.

Зберігаємо всі налаштування і приступаємо до третього етапу - підключення до нашого медіа-сервера.

Підключення смартфона Android до комп'ютера Windows

Як я вже говорив, програма Kodi XBMC працює на більшості сучасних ОС. Її можна завантажити або з сайту, посилання на який я дав на початку статті, а потім зберегти інсталяційний файл на свій пристрій. Або завантажити відразу на смартфон, на якому або з якого хочемо подивитися відео на комп'ютері Windows. Я буду працювати з андроїдом, тому шукаємо її в Play Market.

xbmc android market

Встановлюємо додаток і запускаємо. Далі натискаємо кнопку «Меню» на передній панелі корпусу смартфона (у вигляді драбинки) і вибираємо «Settings».

Налаштування xbox на android

Вибираємо пункт «Manage XBMC Hosts» і закриваємо ( «Close») спливаюче вікно.

управління хостами

Після цього знову тиснемо на клавішу «Меню» на смартфоні і вибираємо «Add Host».

add host xbmc

Тепер найвідповідальніший момент - треба згадати всі дані, які ми налаштовували на комп'ютері і ввести їх.

 • Name of this intance - це ім'я комп'ютера, яке задавали в XBMC Media Center на комп'ютері кроці в розділі «Веб-сервер> Загальні». У мене це XBMC.
 • Host or IP address - тут вводимо IP комп'ютера, з якого лунають медіа файли. Як його дізнатися я вже неодноразово розповідав, привожу в приклад скріншот:

  як дізнатися ip Xbox Media Center

 • HTTP API Port - порт, на якому працює програма. Я залишав за замовчуванням - 80
 • Username - це заданий нами ім'я користувача, у мене також те, яке за замовчуванням - xbmc
 • Password - відповідно, заданий пароль.

  додавання нового хоста в xbmc на Андроїд

Інше залишаємо без змін і тиснемо кнопку «Так». Після чого в списку з'явиться наш новий хост. Повертаємося в головне вікно програми стрілкою «Назад» на панелі смартфона і бачимо список категорій файлів. Нам потрібна «Movies», тобто відео.

Меню мобільного xbox

Відкриється списочок категорій відеозаписів, які вшиті в параметри кожного з завантажених файлів. Для більшої наочності натиснемо на іконку у вигляді папки, щоб файли відобразилися в звичному нам вигляді. Бачимо розшарений на комп'ютері папку, а в ній доступні для перегляду відео.

вибір файлів для перегляду на смартфоні

Вибираємо будь-який і насолоджуємося переглядом фільму на комп'ютері, керуючи програвачем в Windows за допомогою панелі на екрані смартфона.

управління програвачем