Огляд Роутера TP-Link TL-WR820N N300

Останнім часом серед виробників мережевого устаткування ознакою хорошого тону стало ставити на самі бюджетні пристрої досить потужні антени. Не обійшла стороною ця тенденція і TP-Link. У цьому огляді ми подивимося і залишимо відгук на новий посилений wifi роутер початкового рівня TP-Link TL-WR820N (N300). Конкуренти не дрімають, і ми самі прекрасно бачили, якими розширеними можливостями вже мають маршрутизатори початкового рівня інших виробників. Думаю, що завдяки своїй ціні і поліпшеним характеристикам незабаром TP-Link TL-WR820N стане таким же бестселером, як 841N і 842ND.

Огляд технічних характеристик TP-Link TL-WR820N N300

 • Стандарт WiFi - 802.11 b / g / n
 • Діапазон частот - 2.4 ГГц
 • Функції - IPTV, IPv6
 • Швидкість WiFi - до 300 Мбіт / c
 • Швидкість інтернету - до 100 Мбіт / с
 • Антени - 2 по 5 dBi
 • Порти - LANх2 і WAN
 • Додатково - Батьківський контроль, Контроль доступу, Блокування комп'ютерів, Динамічний DNS, Гостьова мережу.

Упаковка і комплектація

Ми отримали роутер TP-Link TL-WR820N одними з перших в Росії, тому буде детально дивитися на всі деталі. Упакований він в нову фірмову коробку м'ятно-жовтого кольору. Саме в таку зараз кладуть всі випускаються моделі, навіть ті, які на ринку присутні вже не перший рік. Виглядає дуже свіжо.

коробка роутера

На лицьовій стороні зображений сам роутер і перераховані основні його гідності, на які робиться акцент:

 • проста настройка
 • Підтримка IPv6 і IPTV
 • Посилення антени wifi - дві по 5 dBi

Для недорогого маршрутизатора з категорії працюючих на частоті 2.4 ГГц посилені антени для передачі бездротового сигналу дуже важливі. Оскільки вимоги до швидкості з кожним роком зростають і перешкод від одночасно працюючих мереж стає також все більше.

tp link tl wr820n

Ззаду приведена наочна схема підключення роутера TP-Link TL-WR820N і більш докладно описані його можливості.

посилений wifi роутер

Усередині коробки крім самого маршрутизатора знаходиться коротка інструкція, гарантійний талон, блок живлення та кабель для підключення. Зазначу, що у адаптера нетиповий вузький коннектор, так що взяти його від іншого пристрою від того ж ТП-лінк не вийде.

Зовнішній вигляд

TP-Link TL-WR820N має дуже невеликі розміри і легка вага. Це відразу видає в ньому роутер бюджетного рівня, який призначений для використання вдома або в невеликому офісі, де немає високого навантаження на мережу.

огляд

Дизайн оригінальний і не схожий на інші моделі TP-Link. Корпус WR820N виконаний з пластику двох кольорів - білого і сірого - виглядає досить стильно сучасно. На верхній кришці розташовані решітка для охолодження і панель світлодіодних індикаторів.

верхня частина

Тут немає такої великої кількості значків, як у багатьох інших роутерів, через які починали розбігатися очі і з першого разу неможливо було зрозуміти, який з них за яку функцію відповідає. У TP-Link TL-WR820N їх всього три, які сигналізують про роботу самого пристрою, мережі wifi і підключенні до інтернету.

відгук

Ззаду маємо всього три порти - два для LAN і один WAN. Теж тенденція останніх років - прибирати всі зайві порти, які при роботі в домашніх умовах в 99% не використовуються. Сьогодні все більше користувачів переходять на бездротової сигнал, тому одного-двох портів для підключення основного комп'ютера і якогось ще пристрої цілком достатньо. Порт WAN в TL-WR820N при цьому має той же колір, так що потрібно уважно дивитися на підпис під ними, щоб не переплутати. На цій же панелі - кнопка скидання налаштувань, яка одночасно поєднана з функцією WPS.

порти

Знизу бачимо наклейку з інформацією для входу в настройки, а саме ім'я wifi мережі за замовчуванням і адреса панелі управління - tplinkwifi.net. Ще один крок вперед - відсутність логіна і пароля. Всі ключі авторизації задаються при першому підключенні.

вхід в адмінку

На днище також є ніжки без будь-якого натяку на прогумовану та отвертсія для настінного кріплення.

Антени незнімні, тому замінити їх на посилені підвищеної потужності не представляється можливим.

Установка роутера TP-Link TL-WR820N N300

Інструкція по налаштуванню TP-Link TL-WR820N буде винесена в окрему статтю. Якщо коротко, то потрібно:

 1. Підключити інтернет-кабель в порт WAN
 2. З'єднати з комп'ютером кручений парою через порт LAN
 3. Включити кнопкою на корпусі
 4. Зайти через браузер в панель управління
 5. Налаштувати підключення до інтернету
 6. Налаштувати мережу WiFi
 7. Встановити пароль для підключення

підключення інтернету

Все це легко робиться через покроковий майстер настройки. Адміністраторський розділ має абсолютно новий інтерфейс, не схожий ні на які інші, які ми вже бачили в роутерах ТП-лінк.

настройки

У цій же публікації мені б хотілося торкнутися не менше актуальну тему правильного розташування вайфай роутера. Взагалі, у мене є окрема велика стаття на тему розширення зони сигналу - прочитайте її, можливо деякі сумніви відпадуть самі собою.

Якщо не заглиблюватися в подробиці, то встановити роутер в квартирі правильно не складно, якщо уявляти собі, як працює WiFi антена - вбудована або зовнішня. А функціонує вона за таким принципом, що сигнал поширюється рівномірно по колу, поступово втрачаючи свою силу до країв.

радіус мережі

Отже, самостійно роутер TP-Link необхідно встановлювати таким чином, щоб він розташовувався по центру будинку / квартири / офісу / іншого приміщення - потрібно підкреслити. І хоча згодом помилки при первинному проектуванні можна буде виправити підключенням додаткового wifi репитера, в будь-якому випадку через зайву з'єднання буде зрізати швидкість, а значить краще на бОльшей частини площі для покриття обійтися без нього. Оскільки роутер TP-Link TL-WR820N посилений антенами по 5 дБі, його одного при правильній установці буде цілком достатньо для приміщення в приблизно 50-60 кв.м.

площа покриття

Тестування швидкості інтернету по WiFi на посиленому роутере TL-WR820N

Подивимося, як покаже себе TP-Link TL-WR820N на практиці. Для вимірювання швидкості я використовував MacBook Air 2011 випуску. Фіксування результатів проводилося в трьох точках на різній відстані від джерела бездротового сигналу

кабель

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Як бачимо, потужності передавача вистачає для того, щоб отримувати достатню для комфортної роботи в інтернеті швидкість у всій двокімнатній квартирі і навіть за її межами, якщо врахувати, що роутер встановлений не посередині неї.

Відгук про TP-Link TL-WR820N

В цілому, роутер TP-Link TL-WR820N мені сподобався. Відмінна зона покриття та швидкість інтернету через wifi робить його одним з лідерів в ніші до 1000 рублів. За таку вартість можна закрити очі на те, що в ньому немає деяких розширених функцій, типу роботи в режимі репитера WDS або підтримки діапазону 5 ГГц. Також питання залишаються за можливостями навантаження - думаю, з цим у нього будуть проблеми через бюджетности встановленого заліза. Однак, для домашнього використання з парою комп'ютерів або ноутбуків і декількома смартфонами його більш ніж достатньо. Хороша модель початкового рівня.

Комплектація 7 Зовнішній вигляд 7 Швидкість інтернету 7 Дальність WiFi 8 Якість виконання 6 Ціна 8 Набір функцій 7 Зручність настройки 10 Стабільність 7 Разом 7.4 * на думку редакції WiFiKA.RU