Налаштування Роутера TP-Link Archer C20 - Підключення До Комп'ютеру і Установка WiFi Інтернету

Маршрутизатор TP-Link Archer C20 - досить непогана сучасна модель з хорошими характеристиками. Сьогодні я не буду детально розповідати про його зовнішній вигляд і технічні можливості. Це буде детальна покрокова інструкція для новачків про те, як налаштувати wifi роутер TP-Link Archer C20. Процес нескладний і робиться по суті один раз, але краще відразу зробити все правильно, щоб в подальшому не було ніяких проблем в експлуатації. Тут я докладно розповім, як підключити ТП-лінк до комп'ютера і встановити з'єднання з інтернетом і роздати його по сигналу wifi.

налаштування Windows

Перш ніж перейти безпосередньо до самої налаштування wifi маршрутизатора TP-Link Archer C20, необхідно перевірити і при необхідності скоригувати деякі параметри на комп'ютері. Я маю на увазі конфігурацію «Підключення по локальній мережі» або «бездротового з'єднання», які знаходяться на панелі керування Windows.

Тут має бути все виставлено на «Автоматичне» отримання IP адреси і DNS серверів.

tcp-ip v4

Якщо все так і є, то переходимо до наступного кроку.

Підключення роутера TP-Link Archer C20 до комп'ютера

Для підключення до комп'ютера ми можемо використовувати два способи.

  1. по кабелю
  2. За wi fi

по кабелю

Перший - традиційний, з'єднавши ПК з роутером кабелем «вита пара», який лежить в коробці. Його потрібно вставити в один з чотирьох роз'ємів «Ethernet» жовтого кольору, розташований в задній частині корпусу. До речі, зверніть увагу, тут немає ніяких позначень «WAN» або «LAN» - все підписано максимально зрозуміло. Іншим же кінцем цей провід треба вставити в мережеву карту на комп'ютері - туди, де раніше був кабель від інтернету (його, відповідно, потрібно звідти вийняти). Після цього підключаємо кабель від провайдера в синій слот «Internet».

Якщо ж ви для отримання інтернету використовуєте модем від мобільного оператора, то його потрібно увіткнути в USB порт маршрутизатора.

підключення archer c2

Через Wi-Fi

Другий спосіб - відразу скористатися з'єднанням з WiFi. Справа в тому, що як тільки подасте на роутер TP-Link Archer C2 електроживлення і включіть його кнопкою на корпусі, він почне ретранслювати бездротової сигнал, який буде виявитися на пристроях як «TP-LINK_XXXX». Зазвичай він незапаролен, тому до нього можна легко під'єднатися.

Вибирайте будь-який, який більше подобається, але мені чомусь звичніше робити все через кабельне з'єднання, хоча якщо у вас є в наявності тільки ноут без модуля wifi, то крім як зробити це по бездротовому каналу інших варіантів немає.

До речі, зробити налаштування TP-Link Archer C20 можна через мобільний додаток TP-Link Tether, про який я написав окрему докладну інструкцію.

Налаштування інтернету на роутері TP-Link Archer C20

Переходимо до власне налаштувань TP-Link Archer C20. Інформація для авторизації в панелі управління знаходиться на наклейці, яка присутня на днище маршрутизатора. Але оскільки ви читаєте мій блог, то вам страшенно пощастило, адже лізти зараз до неї не знадобиться - я скажу відразу, що для того, щоб в потрапити в налаштування, потрібно набрати в адресному рядку браузера //192.168.0.1. І ввести в якості логіна і пароля одне і те ж слово - «admin»

наклейка archer c2

Вийшло? Відмінно! Переходимо в бічному меню в розділ «Швидка настройка». На першому етапі будемо підключати TP-Link Archer C20 до інтернету. Для цього в більшості випадків не знадобиться гадати, який у вас тип підключення, оскільки на простому рівні всі провайдери відсортовані по країнах і містах. Потрібно тільки знайти свого.

автонастройка підключення до інтернет

Російський відділ ТП-лінк попрацював на п'ятірку і тет присутні майже всі постачальники послуг. Якщо ж якимось дивом вашого серед них не виявилося, то ставимо галочку на відповідному пункті і вибираємо тип вручну.

Налаштування Archer C20 для Білайн (L2TP)

Якщо ваш провайдер використовує тип L2TP (Білайн), то для підключення до інтернету необхідно буде вказати логін, пароль і адресу сервера.

l2tp

Налаштування TP-Link Archer C20 для Ростелеком (PPPoE)

Для PPPoE використовується тільки логін і пароль для авторизації. Такий тип використовується у Ростелекома і Дом.Ру.

pppoe

статичний IP

Тут потрібно буде ввести відразу кілька пунктів - виданий вам індивідуальний ip адресу, маску підмережі та шлюз - все це видає провайдер.

static ip

динамічний IP

Якщо ж динамічний, то нічого додатково вводити не потрібно - можна відразу після цього перейти до налаштування wifi на маршрутизаторі. Єдине, що може знадобитися - клонування MAC адреси, якщо прив'язка потрібно для провайдера.

клонування mac

Параметри інтернету через USB модем 3G / 4G

У тому випадку, якщо ви підключили до TP-link Archer C20 3G-4G модем, то мобільний інтернет можна активувати в якості резервного джерела. Втім, якщо у вас він є основним, то він і буде використовуватися за замовчуванням при відсутності кабелю в роз'ємі WAN.

швидке налаштування 3g інтернету

Для підключення USB модему досить просто вставити його в USB порт і вибрати країну і оператора із запропонованого списку. Ніяких додаткових дій від вас не потрібно - всі налаштування для оператора стільникового зв'язку вже вшиті в програмне забезпечення і спрацюють автоматично.

Налаштування мережі wifi на маршрутизаторі TP-Link Archer C20

Нарешті, завершальний етап - установка бездротової мережі. Оскільки дана модель працює в двох частотних діапазонах - 2.4 і 5 ГГц - відповідно, потрібно буде настроїти кожен з них по черзі. Хоча, тут передбачена можливість включити тільки одну з них, а не дві одночасно, як це буває на деяких інших роутерах.

вибір робочої частоти

А саме, придумати назву майбутніх мереж, задати на них тип шифрування і пароль.

бездротової режим 5 ГГц

Ось і все - зберігаємо і користуємося! Про більш детальних налаштуваннях роутерів ТП-лінк читайте в інших публікаціях на нашому блозі.

Відео з підключення та налаштування TP-Link Archer C20