Відеореєстратор Xiaomi Yi Smart Dash Camera - Прошивка і Підключення з Телефону

Відеореєстратор для свого авто я шукаю вже досить довго - старий чесно відслужив більше п'яти років, після чого став наполегливо проситися на спокій. Подивившись безліч оглядів і почитавши відгуки, я зупинив свій вибір на Xiaomi Yi Smart Dash Camera. Цей відеореєстратор, або як ще його називають Car DVR, не випадково користується популярністю - за прийнятні гроші (менше 3 тис рублів) ми отримуємо дуже непогану якість картинки, широкий кут огляду 165 градусів плюс на додачу можливість управління по WiFi через мобільний додаток - по- моєму дуже непогано.

До речі, кому цікаво - купувалася Yi DashCam за такою вигідною ціною в інтернет-магазині Гербест.

Комплектація Xiaomi Yi Dash Camera

Давайте ж познайомимося з ним ближче. Традиційна біла мінімалістичний коробка Xiaomi вже давно нам знайома по іншим продуктам фірми - якби я точно не знав, що там реєстратор, відразу і не здогадаєшся, що туди поклали.

Відкриваємо кришечку і відразу бачимо товар лицем. Запаковано все дуже презентабельно.

У комплект входить

 • довгий шнур мікро USB
 • кріплення на скло
 • автомобільна зарядка для прикурювача.

Кріплення виконано не у вигляді присоски, а як липучка, так що якщо захочете його потім зняти, доведеться відтирати клей від поверхні.

А ось зарядці я прям зрадів - в ній аж 2 USB порту, тому можна одночасно підключити Yi Dash Camera і телефон.

Для роботи відеореєстратора Xiaomi знадобиться картка micrSD тільки 10 класу і не більше 32 ГБ. Так що якщо у вас стара флешка, вона не підійде - будьте ласкаві купити з високою швидкістю запису і читання. Це потрібно для фіксації відео в Full HD дозволі.

Налаштування відеореєстратора Xiaomi Yi Smart Camera

Включивши Yi Smart Dash Camera я спочатку трохи засмутився - виявилося, що у мене версія для китайського ринку, і всередині все написи у вигляді павучків. Якщо не морочитися, то налаштувати все можна і так - благо, іконки в меню інтуїтивно зрозумілі, так що розбереться навіть дитина. Перерахую основні пункти:

 1. Дозвіл відео - доступні варіанти: 1920х1080 30fps, 1920х1080 60fps, 2304х1296 30fps
 2. Мікрофон - включений або виключений
 3. Чутливість датчика нахилу (G-сенсора) - три градації. При зміні положення авто реєстратор почне автоматично записувати те, що відбувається
 4. Час, через яке відключиться дисплей з картинкою з камери і на нього буде виведено і поточний час і дата
 5. ADAS - включення режиму допомоги автовласникові, а саме для прокладення курсу до попереду автомобіля, що йде і напрямки руху по смузі. Працює тільки з дозволом картинки 1920х1080 30P. Забігаючи вперед, скажу, що в наших реаліях вона абсолютно марна - голос китаянки приємно, але незрозуміло щось говорить по ходу руху на рідній мові.
 6. Активація WiFi з'єднання
 7. форматування флешки
 8. Скидання до заводських налаштувань
 9. Налаштування дати і часу
 10. Синхронізація годин з телефоном
 11. Вимкнення звуку при включенні
 12. Вимкнення звукового супроводу кнопок
 13. Вимкнення складання звітів про роботу
 14. Інформація про систему

Прошивка Xiaomi Yi Smart Dash Camera

Перед тим, як оновлювати прошивку відеореєстратора Xiaomi, необхідно зрозуміти, яка версія знаходиться у вас в руках - китайська або англійська. Нескладно здогадатися, що якщо у вас всередині все в павучків і немає можливості перейти на інгліш, то це китайська версія.

Для вірності можна перевірити версію по наклейці на нижній частині корпусу рекордера. Серед інших позначень там є версія пристрою з закінченням CN або US. Не важко здогадатися, що CN це китайщина, а US - для американського ринку.

Для чого я це говорю - справа в тому, що якщо просто завантажити англійську прошивку, то вона не встане на китайську модифікацію, і в кращому випадку він не буде працювати, а в гіршому перетвориться в цегла. Хоча, у випадку з Yi Dash Camera це теж не критично - це ми побачимо трохи нижче.

Також перед прошивкою необхідно дізнатися серійний номер моделі - він теж вказано на наклейці - справа під QR кодом. З нього нам будуть потрібні перші п'ять знаків.

Ну і ще хочу засмутити власників відеореєстраторів, у яких серійний номер починається на CC - у вас урізана версія і прошивати її на англійську мову не можна.

Прошивка китайської версії на англійську мову

Отже, почну з свого прикладу - у мене китайська прошивка і я хочу перевести все на англійську мову. У цьому випадку мені не підходить офіційна англійська версія ПО, тому що як я вже сказав, вона просто не буде працювати. І зрозуміло, мені не потрібна офіційна китайська прошивка, тому що ієрогліфи нікуди не подінуться. Тому робимо наступним чином.

 1. Викачуємо файл за цим посиланням (для моделей CA21L, CA21W, CA18L, CA21B) або по цій (для моделей CABAA, CA31A, CABAC)
 2. Розпаковуємо вміст архіву в папку на комп'ютері.

 3. Підключаємо до комп'ютера SD картку, яку будемо використовувати в відеореєстраторові, і форматіруем в FAT32
 4. Перекидаємо файл прошивки з компа в кореневу директорію цієї флешки
 5. Виймаємо її з компа і вставляємо в Yi Smart Camera
 6. Підключаємо реєстратор до джерела живлення і включаємо

 7. У спливаючому вікні з ієрогліфами підтверджуємо оновлення ПО - для цього вибираємо перший пункт, який спочатку буде підсвічений, і тиснемо праву крайню кнопку керування включенням і настройками відеореєстратора (під галочкою на екрані).

 8. Чекаємо хвилин 5 поки Xiaomi Dash Camera прошиє

 9. Після перезавантаження все меню доступна лише англійською мовою

 10. Але це ще не все - тепер треба знову витягнути sd карту і знову відформатувати на компі, або просто видалити файл прошивки, інакше кожен раз при включенні у вас реєстратор буде робити повне скидання.
 11. Після цього знову ставимо картку на її законне місце

Офіційне оновлення англійської ПО Yi Dash Camera

Тепер поговоримо про випадок, якщо у вас англійська версія і ви просто хочете оновити програмне забезпечення на більш свіже.

Пам'ятайте, ми дізналися з наклейки серійний номер пристрою? Відмінно, тоді йдемо на офіційний сайт Xiaomi, де бачимо на сторінці два випадають списку.

 • У першому SN потрібно буде вибрати перші символи з серійника пристрої, про які я говорив вище. У мене це «CABAA»
 • У другому - Camera's Status - вибираємо «Upgrade Firmware» в разі, якщо просто потрібно оновитися. Варіант «Emergency Aid» для тих, у кого реєстратор в результаті невдалої прошивки перетворився в цегла, або сталася ще якась помилка на рівні системи. Коротше кажучи, це версія для відновлення ПО.

І натискаємо кнопку «Download». Далі все по аналогії з описаним раніше процесом прошивки, починаючи з першого пункту.

Офіційна прошивка китайської версії

Не знаю, кому це може стати в нагоді .. Хоча - якщо у вас китайська версія ПО, то можна оновити реєстратор офіційно, щоб додати в нього нових функцій і виправити помилки попередньої, а потім зробити описану найпершої прошивку, щоб перевести інтерфейс на англійську. Отже, для поновлення Xiaomi Dash Camera, випущеної для китайського ринку, йдемо на китайський сайт. Тут потрібно буде вибрати все те ж саме - в першому випадаючому списку модель, у другому - останній павучок для поновлення і другий павучок - для відновлення програмного забезпечення.

Управління Xiaomi Yi Dash Camera зі смартфона - додаток Dride

Для того, щоб підключитися до відеореєстратора Yi Smart Dash Camera зі смартфона, потрібно відсканувати QR код, який перекине на сторінку сайту Xiaomi, з якої буде посилання на мобільний додаток в репозиторії AppStore для iPhone або Play Market для Android.

Він відображається при першому включенні реєстратора, на наклейці на корпусі і в інструкції.

Додаток називається «Dride Yi» - за назвою можна знайти і скачати самостійно без сканування QR коду.

Після установки для продовження роботи програма попросить підключитися до мережі WiFi, яку за замовчуванням роздає Xiaomi Yi Dash Camera.

Вона має назву «YiCarCam_xxxx», пароль для конекту - 1234567890.

Після підключення на головному вікні Dride відобразиться список наявних на карті пам'яті відеозаписів з прев'юшки.

Якщо клікнути на кнопку «Меню» для кожного файлу доступні функції

 • зберегти
 • Завантажити в хмару
 • видалити

Якщо ж відкрити загальне меню (кнопка в лівому верхньому кутку програми) і зайти в «Settings»,

то отримаємо доступ до тих же самим налаштувань, які ми вже бачили в основному меню на екрані самого відеореєстратора Xiaomi Smart Dash Camera.

Приклади записів з відеореєстратора Yi Dash Camera

У мобільному додатку є можливість вибрати час запису відрізків відео. У мене було виставлено по 10 хв, так що можете вдосталь насолодитися якістю зйомки в найвищому дозволі Full HD.

Днем в дощ 2304 × 1296, 30fps

Вночі в дощ 2304 × 1296, 30fps

Днем в похмуру погоду 2304 × 1296, 30fps

Днем в похмуру погоду 1920 × 1080, 60fps

Я залишився дуже задоволений ...