Технологія Band Steering - Що це таке в роутер?

Останнім часом світ бездротових технологій наповнюється все новими термінами. Один з них - технологія Band Steering, яку деякі називають Smart Connect. Що це таке? Як його включити? У цій статті докладно розповім, як працює WiFi 5 ГГц і 2.4 ГГц одночасно через Smart Connect на роутері TP-Link і Band Steering на Zyxel, Keenetic, Mikrotik, Unifi і інших моделях.

Що таке технологія Band Steering і Smart Connect на роутері?

Band Steering (Smart Connect) - це технологія, яка дозволяє пристрою самостійно вибирати оптимальний для роботи в даний момент діапазон частот.

Режим роботи «Band Steering», він же «Smart Connect», зобов'язаний своїм народженням появи дводіапазонних роутерів, які підтримують як 2.4, так і 5 ГГц. Основні переваги останнього, це більш висока швидкість і менша завантаженість каналів wifi. Тому тих пристроїв, які також вміють підключатися до обох цих діапазонах, краще вибирати саме 5 GHz.

Тепер уявімо ситуацію. Є wifi роутер, який роздає сигнал з одним і тим же ім'ям (SSID), але одночасно на різних частотах. Така можливість сьогодні вже часто зустрічається в сучасних маршрутизаторах. І це зручно, оскільки так елементарно простіше налаштувати мережу. Немає сенсу створювати дві різні, якщо можна зробити одну, але в різних діапазонах.

bandsteering

Так ось, в цьому випадку ваш ноутбук або смартфон сам хаотично буде вибирати, до якого саме йому підключитися - 2.4G або 5G. Навантаження на роутер при цьому розподіляється нерівномірно. На одній частоті може сидіти 5 клієнтів, а на іншій - 1. Хоча всі вони підтримують обидва діапазону.

Як змусити працювати WiFi 5 ГГц і 2.4 ГГц одночасно?

Механізми Band Steering і Smart Connect якраз покликані впорядкувати це явище і розподілити навантаження рівномірно між двома одночасно працюючими діапазонами 5 ГГц і 2.4 ГГц. При цьому він аналізує можливості і віддаленість кожного з підключаються пристроїв. І вибирає ту мережу, яка в даний момент для нього найбільш краща.

Для роботи на роутері технологій Band Steering і Smart Connect важливо, щоб всі налаштування обох мереж повністю збігалися!

Наприклад, перебуваючи поруч з джерелом wifi, краще підключитися до 5 GHz. При видаленні і втрати якості сигналу, маршрутизатор фіксує це і автоматично перепідключатися ваш гаджет до 2.4 GHz. Так як він більш стійкий до подолання перешкод у вигляді стін і дверей. А також має велику дальність поширення бездротового сигналу. При цьому ніяких затримок ви навіть не помітите.

Але також для примусового звільнення діапазону 2.4 ГГц, Band Steering на роутері можна налаштувати таким чином, щоб він всіх клієнтів з підтримкою 5 ГГц перемикав саме на нього.

Band Steering на маршрутизаторі Zyxel Keenetic

Розглянемо, як працює Band Steering на конкретному прикладі - на маршрутизаторі Zyxel Keenetic Viva. При першому підключенні за замовчуванням ця функція включена.

Band Steering

Тобто одночасно створюються дві мережі 2.4 ГГц і 5 ГГц з однаковою назвою та паролем. І роутер відповідно до своїх алгоритмами перекидає клієнтів між ними.

band steering zyxel

Якщо ж зробити SSID на 2.4 і на 5 ГГц різними, то Band Steering буде недоступний для роботи.

Band Steering на роутері

Як налаштувань режиму Band Steering на роутері Zyxel Keenetic присутній 4 варіанти:

  • Віддавати перевагу 2.4 ГГц. За замовчуванням всі девайси Коннект саме до цього діапазону. Виштовхування на інший відбувається дуже рідко в разі втрати зв'язку. По суті, те ж саме, що якби мережу 5 GHz взагалі не працювала.
  • Віддавати перевагу 5 ГГц. Тут роутер відразу оцінює можливості пристрою до роботи в 5 ГГц і при її наявності під'єднує його саме до нього. І відключають тільки в крайньому випадку при зовсім поганому прийомі. Рекомендується використовувати, якщо у вас більшість гаджетів дводіапазонні.
  • За замовчуванням. Цей той самий «розумний» режим вибору частот в залежності від якості прийому і характеристик клієнтського комп'ютера або смартфона. Оптимальний при наявності як старих, так і нових пристроїв.
  • Не використовувати. Режим Band Steering відключений.

режими Band Steering

Я, зрозуміло, рекомендую користуватися варіантом «За замовчуванням», щоб навантаження в мережі розподілялася рівномірно. Раз вже роутер вміє це робити, то чому б не покласти на нього цю роботу?

Відео про технологію Band Steering в маршрутизаторі

Smart Connect на роутері TP-Link

У компанії TP-Link вирішили придумати свою назву для Band Steering - Smart Connect. Що суті справи, за великим рахунком, не змінює. Точно також роутер автоматично вибирає, до якої з мереж - 2.4 або 5 ГГц - конкретному клієнтові буде оптимально підключитися в даний момент часу. Знаходиться ця настройка в розділі «Бездротовий режим»

smart connect tp-link

А ось що позитивно відрізняє функцію Smart Connect на TP-Link від реалізації Band Steering в Keenetic, так це те, що тут не треба спочатку прописувати однакові параметри для кожної з мереж, і тільки потім включати режим. На ТП-Лінке все задається автоматично після активації галочки «Smart Connect».

Ось і все, що сьогодні хотілося б розповісти про функції Band Steering і Smart Connect в wifi роутерах. Якщо у вас ще залишилися питання, то задавайте їх у коментарях нижче.