Як Налаштувати FTP Сервер Через Роутер D-Link?

Організувати FTP-сервер на роутері D-Link можна на тих моделях, у яких є роз'єм USB для підключення зовнішніх накопичувачів - флеш-карт або жорстких дисків. Завдяки постійним і своєчасним оновленням, виробник намагається підтримувати свої маршрутизатори в максимально актуальному стані. Петому можете не сумніватися - якщо у роутера є USB порт, значить до нього можна під'єднати жорсткий диск або флешку, і з їх допомогою можна обмінюватися файлами по FTP всередині локальної мережі.

Підключення диска або флеш накопичувача до роутера D-Link через USB роз'єм

Отже, щоб створити FTP-сервер на маршрутизаторі D-Link, необхідно перш за все підключити до нього флеш-накопичувач. Відразу після цього в розділі «USB-накопичувач - Інформація» відобразяться дані про вашій флешці

FTP сервер на маршрутизаторі D-Link

Відмінно! Перш ніж створити власне FTP-сервер D-Link, потрібно додати користувача для підключення до нього. Для цього йдемо в розділ «Система - Користувачі USB». На сторінці відобразиться список вже створених, якщо вони були, користувачів.

Тиснемо на кнопку «Додати» - відкриється нова сторінка, де потрібно придумати логін і пароль для авторизації по FTP. Можна також обмежити доступ для цього користувача тільки читанням без можливості запису файлів.

Застосовуємо відповідної кнопкою нові дані. Необхідно їх запам'ятати для подальшого підключення до ftp сервера з телефону, комп'ютера або ТВ.

Налаштування FTP сервера Д-Лінк

Повертаємося в розділ «USB-накопичувач - FTP». Тут ми бачимо, що флеш-накопичувач підключений, а значить можна створити FTP-сервер з нашої флешки. Ставимо галочку навпроти пункту «Включити», прописуємо порт «21». Можна також активувати можливість анонімного входу на сервер, але в цілях безпеки я б цього робити не рекомендував, якщо, звичайно, ви не створюєте ftp-сервер для друзів, гостей або колег з метою обміну з ними файлами.

Застосовуємо настройки. Для того, щоб всі зміни остаточно збереглися, тиснемо на червону кнопку в правому верхньому кутку адмінки

Після перезавантаження FTP-сервер на роутері D-Link стане відкритий для підключення до нього з інших пристроїв і відобразиться в списку мережевих сховищ.