WiFi Через SMS - Як Зробити Авторизацію по СМС на роутер?

Сьогодні вже ні для кого не секрет, що відповідно до чинного російського законодавства надавати доступ до безкоштовного WiFi в громадських місцях дозволено тільки за допомогою авторизації по СМС. Саме тому в метро, ​​в поїзді РЖД, наземному транспорті або будь-якому кафе нас кожен раз просять вводити свій номер телефону і підтверджувати підключення до інтернету по вай-фай через SMS. Мені стало цікаво, як організувати у себе щось подібне. І я знайшов рішення цієї задачі, тому сьогодні покажу, як організувати авторизацію вай-фай через SMS своїми руками.

СМС авторизація WiFi - Mikrotik або Zyxel Keenetic без OpenWRT?

Перш за все хочу звернути увагу, що для створення СМС авторизації до вашого WiFi підключення не обов'язково купувати дороге і багато в чому незрозуміле для новачків мережеве обладнання Mikrotik. Як виявилося, все набагато простіше! На нових роутерах Keenetic (колишній Zyxel) даний компонент є в прошивці. І не треба встановлювати на який кастомной оболонки, типу OpenWRT. Особисто я своїми руками абсолютно безкоштовно створив гостьовий WiFi з реєстрацією по SMS на Keenetic Viva, але ця можливість присутня на всіх моделях сімейства - Start, 4G, Giga, Ultra, Omni, Air і так далі ...

роутер keenetic

Модуль WiFi по СМС на маршрутизаторі Zyxel Keenetic - Captive Portal

Для початку роботи нам необхідно встановити на роутер модуль, який називається Captive Portal. У базовий пакет він не входить, тому потрібно його завантажити окремо. Це робиться з панелі управління самого пристрою і займає лічені хвилини. Більш докладно про те, як встановити нові компоненти на Keenetic читайте окрему інструкцію.

captive portal keenetic

Після його завантаження відкриваємо меню «Гостьова мережа» і промотувати в самий низ сторінки до налаштувань блоку «Captive Portal». Тут нам потрібно для початку поставити галочку на «Включити». Після чого вибрати онлайн сервіс, через який відбуватиметься авторизація по СМС.

гостьова мережа =

Вибір величезний і від такої кількості можуть розбігтися очі. Але мені не довелося довго перебирати всі варіанти, оскільки досить-таки швидко знайшовся сервіс GetWiFi. Цінник у них на момент написання статті цілком демократичний, але мені було важливо не це. Головне, що вони надають можливість спробувати свій сервіс абсолютно безкоштовно протягом місяця!

getwifi авторизація по смс

Реєстрація в сервісі по ідентифікації в мережі вай-фай по СМС

Тому ми вибираємо тарифний план «Ідентифікація по СМС» і тиснемо на кнопку «Зареєструватися». Форма дуже проста - вказуємо свій телефон і пошту. А також придумуємо ім'я користувача і пароль для входу в систему.

реєстрація getwifi

Після чого підтверджуємо реєстрацію за посиланням, відправленої на поштову скриньку.

підтвердження реєстрації по смс

Налаштування СМС авторизації в мережі WiFi

Після авторизації на сайті потрапляємо на головну сторінку свого аккаунта. Чи не обманули - рівно місяць можна користуватися безкоштовно.

wifi смс

Тут нам потрібно спочатку зайти в меню «Місця» і натиснути на «Додати місце».

додати місце

Тут ми вказуємо адресні дані свого закладу, де буде безкоштовний вай-фай з ідентифікацією через SMS.

wifi по sms

На наступному кроці вибираємо в меню наше «місце» і тиснемо на кнопку «Додати хотспот». Тобто для кожного кафе чи офісу ми можемо створити відразу кілька окремих точок доступу з авторизацією за допомогою SMS.

додати хотспот

У блоці «SMS» тиснемо на «Додати» (якщо цікаво, про підключення через «Ваучери» я теж напишу окремо).

створення хотспота

Далі нам потрібно придумати:

  • Назву своєї хотспота
  • «Секрет». Це може бути будь-який ідентифікатор - букви, цифри
  • HTML адреса, на який буде відбуватися переадресація після підключення клієнта до вашого WiFi

sms хотспот

Зберігаємося і в основному меню вибираємо наш новий хотспот, щоб його відредагувати у вкладці «Дизайн». Тут можна вибрати один із запропонованих фонів для вікна введення номера телефону або завантажити своє зображення. А також додати фірмовий логотип.

дизайн

Налаштування ротуера Zyxel Keenetic для авторизації по СМС

Нарешті, прийшов час налаштувати сам роутер для того, щоб при підключенні до його гостьової мережі WiFi відбувалася ідентифікація через SMS. Для цього відкриваємо останню вкладку в своєму ХОТСПОТІВ на сайті GetWiFi - «Налаштування».

настройка авторизації

Тут потрібно розгорнути інструкцію з налаштування «Налаштування роутера з прошивкою DD-WRT». «Налаштування роутера MikroTik» нас не цікавить. Серед всіх відкрилися даних шукаємо два параметри:

  • Radius NAS ID
  • UAM Secret

Тепер повертаємося в панель управління роутера Zyxel Keenetic і вибираємо в якості профілю «GetWiFi». І вказуємо у відповідних полях ті значення, які згенерував сервіс SMS авторизації. І натискаємо на «Зберегти»

щоб зробити режим

От і все. Після цього включаємо на маршрутизаторі ретрансляцію гостьового доступу і підключаємося до нього зі свого смартфона. Якщо мережа захищена, то потрібно буде також ввести від неї пароль.

підключення до мережі wifi keenetic

Залишається тільки вказати свій телефон і ввести код з SMS для підтвердження авторизації в мережі WiFi.

ідентифікація по смс на роутері

Після чого нас перекине на сторінку, яку ми вказали на GetWiFi як перенаправлення після ідентифікації.

сторінка перенаправлення

Все працює!