Як Завантажити Торрент Через Роутер За 10 Хвилин?

Вітаю всіх любителів інтернету!

Думаю, що пояснювати, як завантажити торрент вам пояснювати не потрібно - майже кожен користувач комп'ютера хоч раз в житті це робив. Я, як і багато користувачів інтернету, досить багато файлів скачую за допомогою торрента через wifi роутер Zyxel Keenetic - не подумайте нічого поганого, просто багато знайомих, які діляться своїми сімейними роликами. При цьому я люблю переглядати відео на великому екрані телевізора, а не на комп'ютері. Яким чином зазвичай відбувається весь процес з файлом, з моменту його завантаження до потрапляння на ТБ?

Нагадую, що скачування матеріалів, захищених авторським правом, є піратством і карається відповідно КК РФ. Обмінюйтеся тільки файлами, які не потрапляють під дію закону і лише в особистих цілях.

Для чого завантажувати торрент через роутер?

  • Ми завантажуємо його комп'ютер
  • Далі перекидаємо на флешку
  • І нарешті, вставляємо накопичувач в USB порт телевізора або приставки та дивимося

При цьому, як ви розумієте, відтворити з флешки його можна тільки на тому пристрої, у якого є USB вхід, або є OTG кабель, якщо мова йде про смартфони і планшети - за умови його підтримки пристроєм. Загалом, все складно і не зручно. Однак, у багатьох сучасних роутерів, оснащених USB портом, є вбудована функція завантаження торрента безпосередньо на флеш-накопичувач, підключений до роутера. Додамо до цього підтримку таких технологій, як DLNA, Samba і FTP, і ..

Ви вже зрозуміли, до чого я хилю. Ні, звичайно скачати торрент на комп'ютер, підключений до інтернету через wifi роутер, не складає ніяких проблем, єдине що може знадобитися - прокинути порти. Але сьогодні за допомогою роутера можна провернути одну дуже класну штуку - скачати торрент через роутер на підключену до його USB порту флешку і роздати цей файл по мережі WiFi на будь-який девайс, який до нього підключений. Включаючи навіть ті, у кого взагалі немає ніяких USB роз'ємів! Тим самим ми розширюємо можливості для відтворення медіа контенту та прибираємо зайві дії у вигляді завантаження на ПК і переписування на знімний носій.

У цій статті мова піде про те, як завантажити фільми з торрента в мережеве сховище файлів на роутері Zyxel Keenetic, щоб потім доступ до нього мали всі пристрої, що входять в локальну мережу - 1 раз завантажили, і можна дивитися хоч з настільного ПК, хоч з ноутбука, хоч з телефону або планшета.

завантажити торрент

Як завантажити торрент через роутер Zyxel Keenetic?

Багато сучасних роутери мають в своєму арсеналі підтримку зовнішнього накопичувача, який можна налаштувати в якості мережевого сховища і роздавати файли по локальній мережі. Дорожчі моделі роутерів додатково забезпечені вбудованим torrent клієнтом Transmission і дозволяють завантажувати їх прямо на цей накопичувач. У числі таких моделей і Zyxel Keenetic Giga II, на прикладі якого розберемо сьогодні всю схему.

До цього маршрутизатора Zyxel можна підключити будь-які типи зовнішніх накопичувачів - від HDD і SSD до флеш-карт, але для роботи з торрентами рекомендується використовувати саме старий добрий жорсткий диск.

Отже, включаємо роутер і вставляємо в USB жорсткий диск - він повинен визначитися в адмінці роутера.

Завантажити через торрент безкоштовно

Якщо роутер не бачить диск, то перевірте, чи включений на ньому модуль, який відповідає за роботу з торрентами. Зробити це можна в розділі «Система», вкладка «Компоненти». У нас повинна стояти галочка навпроти пункту «Bit-torrent клієнт Transmission». Якщо її немає, то ставимо, натискаємо кнопку «Застосувати» внизу таблиці і чекаємо, поки даний модуль скочується і встановиться.

Bit-torrent компонент

Якщо пристрій визначилося, то в нижньому меню відкриваємо останній пункт - іконку «Додатки». І заходимо на вкладку «Клієнт BitTorrent». Тут потрібно активувати прапорець «Включити» і вибрати папку на диску, в яку будуть зберігатися викачані через торрент файли. Також при необхідності можна дозволити доступ до управління торрент-клієнтом з інтернету. Решта значення залишаємо ті, які були за замовчуванням. Після чого тиснемо кнопку «Застосувати».

Фільм через торрент

Зверніть увагу на пункт «Порт TCP для інтерфейсу управління» - він знадобитися в подальшому для підключення до клієнта і управління торрентами. У моєму випадку - «8090».

Далі необхідно додати нового користувача для адміністрування торрентів або кардинально вплинути на функцію адмінській облікового запису. Для цього йдемо в нижньому меню в розділ «Система» на вкладку «Користувачі» і або додаємо нового користувача, або натискаємо по запису «admin».

Управління торрент клієнтом

Задаємо для нового користувача ім'я та пароль для входу, а також ставимо галочку на «torrent».

Безкоштовно завантажувати торрент через роутер

За замовчуванням цьому користувачеві буде дано повний доступ до клієнта. Якщо ж ми хочемо відредагувати права доступу, то зробити це можна в розділі «Додатки» (нижнє меню), вкладка «Права доступу».

Фільми з торрента через роутер безкоштовно

Тепер відкриваємо на комп'ютері, підключеному до локальної мережі, браузер і вводимо адресу виду «ip роутера: порт інтерфейсу управління», у нас це буде « 192.168.1.1:8090 «.

У вікні вводимо логін і пароль від користувача, якому ми дозволили доступ

Адаменко торрента

І потрапляємо в торрент клієнт роутера, який у Zyxel називається Transmission.

Torrent transmission

Хочу також звернути увагу, що в моделі Giga швидкість скачування торрента становить до 5 Мбіт в секунду з міркувань забезпечення стабільності роботи пристрою.

Щоб додати файл завантажуємо torrent з одного з сайтів

Торрент файл на сайті

І зберігаємо його в папку на комп'ютері.

Зберігаємо торрент файл

Повертаємося в програму-клієнт Transmission і вибираємо скачаний торрент з папки на комп'ютері, після чого натискаємо «ОК». Розділ додати файл знаходиться під іконкою у вигляді відкритої папки

додавання торрента

І чекаємо закінчення завантаження

Завантаження торрента

BitTorrent клієнт Transmission на новому маршрутизаторе Keenetic

В оновленій серії роутерів Keenetic BitTorrent клієнт не входить в компоненти, встановлених за замовчуванням. Тому його також потрібно встановити окремо. Для цього заходимо в «Налаштування системи - Змінити набір компонентів».

змінити набір компонентів keenetic

І активуємо галочкою «BitTorrent клієнт Transmission»

bittorrent client keenetic

Після цього повертаємося на головну сторінку «Системний монітор» і в блоці «Додатки» тиснемо на посилання «Перейти до закачуванню»

transmission keenetic

Тут необхідно вибрати папку для зберігання завантажених даних. Так що натискаємо відповідну кнопку

вибрати папку bittorrent keenetic

І вибираємо одну з існуючих директорій на флешці.

збереження ФАІ? ла на флешку keenetic

Або тиснемо на іконку папки з плюсик у верхньому меню і створюємо нову.

створити папку для торрента

Виділяємо її і натискаємо на «Вибрати»

папка для torrent keenetic

Після чого вона відобразиться в поле «Папка для зберігання». Додатково можна дозволити доступ до управління даними накопичувачем з Інтернету. Залишається тільки зберегти зміни.

збереження transmission

Тепер активуємо torrent-клієнт Transmission переключаетелем в розділі «Додатки»

включити torrent клієнт keenetic

Тепер можна ще раз перейти до закачуванню і повноцінно працювати зі звичайним додатком Transmission. Точно так же, як би ви це робили на комп'ютері. Тобто додати заздалегідь скачаний файл торрента для завантаження відео на накопичувач.

transmission на роутері keenetic

Про те, як тепер подивитися цей файл з ПК або смартфона, читайте в окремій статті.