Як Налаштувати WiFi Роутер Keenetic Viva KN-1910 (AC1300) - Огляд та Інструкція

WiFi роутер Keenetic Viva (KN-1910) - це середня модель в лінійці колишнього підрозділу Zyxel, яке тепер працює під власним брендом Кинетик. Даний огляд і інструкцію з налаштування Keenetic Viva я буду робити, тримаючи в розумі інший маршрутизатор - Keenetic Start. Нагадаю, його ми вже бачили - на ньому стоїть точно така ж прошивка, як на Кинетик Віва. Ці моделі хоч і не конкуренти один одному, оскільки значно відрізняються по функціоналу і можливостям. Однак обидві отримують хороші відгуки на тематичних майданчиках і форумах (том же 4PDA). Тому впевнений, буде цікаво подивитися і на більш «старшого брата» теж. Ну і в кінці статті - невелика покрокова інструкція по підключенню і налаштуванню в відео.

Технічні характеристики Keenetic Viva KN-1910

 • Процесор - MT7621A 880 МГц, 2 ядра
 • Оперативна пам'ять - 128 Мбайт DDR3
 • Вбудована пам'ять - 128 Мбайт
 • Клас Wi-Fi - AC1300, 2,4 + 5 ГГц
 • Швидкість Wi-Fi - до 400 Мбіт / с (2,4 ГГц), 867 Мбіт / с (5 ГГц)
 • Антени - 4 по 5 дБі
 • Порти Ethernet - 5 по 1 Гбіт / с
 • Кнопки - Wi-Fi / WPS, 2 кнопки FN
 • Порти - 2 x USB 2.0
 • Підтримка модемів 3G / 4G, флешок, принтерів
 • Підтримка телефонії через Keenetic Plus DECT

Відмітна особливість Keenetic Viva - наявність відразу двох USB портів. А значить ми можемо до нього одночасно підключити принтер і накопичувач або модем, що робить пристрій більш універсальним.

Посилання на Keenetic Viva на ALiExpress з доставкою з Росії

Упаковка і комплектація

Коробка традиційна, виконана в біло-блакитних тонах.

упаковка

На зворотному боці є повна інформація про характеристики Keenetic Viva. Також увагу привертає зображення, що нагадує про те, що роутер має можливість налаштовуватися через мобільний додаток My.Keenetic

коробкаa

В комплекті - адаптер, інструкція і кабель, виконаний в оригінальному форма-факторі у вигляді «локшини».

комплектація

Огляд Keenetic Viva KN-1910 - зовнішній вигляд

Дизайн всієї лінійки Кинетик ідентичний. Роутери відрізняються один від одного тільки за розміром. Спереду - світлодіодна панель індикаторів плюс кнопка «WiFi», яку можна запрограмувати на виконання декількох функцій.

роутер

Позаду - повноцінний набір роз'ємів. Це 4 порту LAN і 1 WAN. У Старту їх було всього 2 і він був розрахований перш за все на wifi. Сюди ж ми можемо підключити відразу декілька комп'ютерів по дроту. Причому порт для інтернет-кабелю підтримує швидкість до 1 Гбіт / с. Сьогодні мало провайдерів надають тарифи з такою швидкістю в квартирі, так що є заділ на майбутнє.

zyxel keenetic viva

З боків - входи для підключення пристроїв по USB. Це може бути накопичувач, 3G / 4G модем або принтер. На жаль, тут тільки стандарт USB 2.0. Більш новими портами 3.0 оснащені старші моделі. Тому якщо хочете максимальної швидкості роботи підключаються до маршрутизатора носіїв, потрібно доплатити і купити роутер дорожче.

огляд

Поруч з кожним з USB є додаткова кнопка «FN». За умовчанням вона призначена для безпечного вилучення флешки або модему. Але в панелі управління можна призначити окрему іншу функцію.

Дружить Keenetic Viva з 5 GHz?

Keenetic Viva є дводіапазонним маршрутизатором. А значить підтримує всі сучасні стандарти wifi - 802.11 N і 802.11 AC. У нього є цілих 4 потужних антени з посиленням 5 dBi кожна. Дві з них працюють з частотою 5 GHz, дві інші - 2.4. Сумарна теоретична швидкість - до 1300 Мбіт / c (AC1300).

5 ghz

При цьому в заводську прошивку спочатку вбудована технологія Band Steering. Для мереж в різних діапазонах можна задати однакове ім'я. А роутер сам буде розподіляти між ними клієнтів в автоматичному режимі. Тим самим оптимізується навантаження і для кожного клієнта надається максимально зручний для нього варіант підключення.

З інших корисних можливостей відзначимо:

 • Вбудований Торрент-клієнт для завантаження файлів на накопичувач
 • Робота з фільтрами Яндекс ДНС і SkyDNS
 • Підтримка більшості модемів стільникових операторів
 • Можливість підключення IPTV, а також VoIP телефонії
 • Хмарний сервіс для віддаленого доступу з інтернету

Як підключити Zyxel Keenetic Viva KN-1910 - Інструкція

Для підключення роутера Keenetic Viva (колишнього Zyxel) використовуємо блок живлення з комплекту. Відразу після подачі живлення він почне роздавати бездротовий сигнал.

Логін і пароль за замовчуванням

Ім'я мережі, логін і пароль для встановлення з'єднання з мережі Keenetic Viva і входу в адмінку знаходяться на наклейці на днище корпусу.

 1. Відповідно, нам треба до нього підключитися. пароль wifi
 2. Якщо вони не підходять, або ви взагалі такий мережі WiFi не бачите, то виконайте скидання налаштувань до заводських. Після цього, якщо немає поломок в обладнанні, має все вийти.ssid

Налаштування маршрутизатора Zyxel Keenetic Viva KN-1910

Тепер можна приступити до налаштування роутера Keenetic Viva - тобто підключити його до інтернету і встановити wifi з'єднання.

 1. Відкриваємо браузер на своєму комп'ютері і переходимо за адресою //my.keenetic.net для входу в настройки. Якщо зайти не виходить, то прочитайте окрему статтю, в якій детально описуються всі можливі помилки і варіанти їх вирішення.підключення
 2. Тут же при першому підключенні задаємо пароль для адміністратора. Логін за замовчуванням - «admin».налаштування
 3. Виконуємо підключення до інтернету прошивка

  kn-1 910

 4. І ставимо налаштування бездротової мережі.

  wifi мережу

 5. Результатом роботи має стати відкрилася сторінка панелі управління роутером Keenetic Viva. особистий кабінет

Більш докладно про початкові установки серії Кинетик ви прочитаєте в іншому керівництві.

Веб-інтерфейс і Прошивка Keenetic Viva KN-1910

Приємно бачити, що вже з коробки на Кинетик Віва варто нова світла прошивка. Нагадаю, що в Start спочатку був старий темний Ариант веб-інтерфейсу, не дуже зрозумілий для новачка.

Keenetic Viva ріже швидкість? Відгуки власників KN-1 910

Вивчаючи в інтернеті відгуки про Keenetic Viva, я натрапив на думку, що він ріже швидкість. Чи так це? Зрозуміло, мені захотілося це перевірити самому. Тестування KN-1910 я проводив як завжди в двокімнатній квартирі через MacBook Air 2011 року. Заміри робилися в трьох точках на різній відстані від wifi маршрутизатора.

схема квартири

Для чистоти експерименту всі інші пристрої були відключені від мережі.

Тест Keenetic Viva на швидкість на 2.4 GHz

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Тест швидкості Keenetic Viva на 5 GHz

 1. 4
 2. 5
 3. 6

Виходячи з цих результатів, я не можу сказати, що Keenetic Viva ріже швидкість. Можливо, у тих, хто так писав, були проблеми з самим бездротовим адаптером, на пристрої, з якого вони підключалися до роутера. Або він працював з високим навантаженням, одночасно виробляючи кілька вимогливих до ресурсів завдань. Таких, як відтворення відео, завантаження файлів, онлайн ігри і І.Д. Адже на якість зв'язку впливає безліч факторів. Особисто я особливих проблем не помітив.

Швидкість запису на USB флешку

На прохання читачів також зробив тест швидкості читання і запису файлів на флешку, підключену до USB порту роутера. Комп'ютер при цьому з'єднаний з Keenetic Viva по кабелю, а не wifi. Як бачимо, від USB 2.0 якихось фантастичних результатів очікувати складно.

швидкість запису usb

Відгук про роутере Keenetic Viva KN-1910

В цілому, маршрутизатор мені сподобався. За досить прийнятні гроші ми отримуємо досить нафаршироване різним функціоналом пристрій. Яке при цьому відрізняється стабільністю в роботі. Що ще потрібно для домашньої мережі в квартирі або невеликому офісі? По суті справи, Keenetic Viva це той же отримав величезну популярність Giga, тільки без порту SFP для оптоволоконного кабелю. Власне, хто зараз користується таким типом підключення? Правильно, дуже мало хто. Так що фактично купуючи Viva, ви отримуєте за іншими характеристиками майже топовий роутер.

Офіційну інформацію ви зможете також прочитати на сайті виробника.

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 9 Якість виконання 8 Ціна 6 Набір функцій 9 Зручність настройки 10 Стабільність 9 Разом 8.4 * на думку редакції WiFiKA.RU