Как Настроить Бесшовный WiFi Роуминг на Роутере Zyxel Keenetic - Mesh Сеть в Квартире

У цій статті поговоримо про те, як налаштувати безшовний WiFi роумінг між 2 роутерами Keenetic будинку в квартирі на основі технології mesh мереж. Раніше для збільшення відстані дії вай-фай можна було встановити на обладнання Кинетик додатковий компонент для посилення сигналу інтернету, то можна підключити роутер через роутер і використовувати його в якості повторювача. Однак у новій версії прошивки ми отримуємо не просто велику площу покриття, але і повноцінну mesh мережу з безшовним роумінгом WiFi і контролером навантаження по всій квартирі. Причому організувати її зможе абсолютно будь-який своїми руками з двох звичайних роутером Keenetic.

Що це таке - безшовний wifi роумінг (roaming)?

Безшовний WiFi роумінг (від англ. «Roaming») - це така бездротова мережа, що складається відразу з декількох роутерів, які покривають велику площу в будинку. При переміщенні по ньому підключений пристрій сам перепідключатися до тієї точки доступу, від якої в даний момент виходить найкращий сигнал без втрати зв'язку.

безшовний роумінг wifi

Вирішити проблему з покриттям великого приміщення бездротовим сигналом може полягати в простій установці декількох маршрутизаторів в різних кімнатах і налаштуванням на них однаковий мереж з ідентичними паролями. Однак при при перемиканні між ними смартфон або ноутбук буде постійно втрачати зв'язок з інтернетом. Це критично, якщо ви наприклад качаєте якісь файли або граєте в онлайн ігри.

Також при подібному типі підключення немає ніякого розподілу навантаження між роутерами. Одночасно до одного і того ж можуть бути приєднані відразу 10 гаджетів, які споживають ресурси і заважають один одному.

  • При безшовному роумінгу завдяки спільній роботі контролерів на декількох роутерів розподіл навантаження на wifi відбувається рівномірно.
  • При цьому при переміщенні по території ніякого розриву з'єднання не відбувається. Перехід від одного маршрутизатора до іншого непомітний для користувача
  • Нарешті, в разі виходу з ладу будь-якого одного компонента його роботу компенсують сусідні точки. Вони, перерозподіливши навантаження, відшкодують втрати в швидкості інтернету та локальної мережі в цілому.

Як зробити безшовну mesh мережу WiFi своїми руками будинку в квартирі?

Звичайно ж способів створити своїми руками будинку безшовну wifi мережу сьогодні вже багато. У тому числі і за допомогою того ж обладнання для mesh систем від TP-Link Deco, D-Link, Zyxel Multy, Cisco, Ubiquity або Tenda Nova, яких ми вже писали на блозі. У мобільному додатку для їх налаштувань він часто позначений як «Швидкий роумінг» або Fast Roaming. Серед тих, які поки не вдалося охопити своїм поглядом, хочеться також відзначити наступні комплекти:

Ubiquiti UniFi AC Mesh

Фірма Ubiquiti давно славиться своїми якісними професійними точками доступу. Комплект UniFi AC Mesh є однією з останніх розробок для організації wifi мережі з безшовним роумінгом для великих офісних або складських площ.

Mikrotik Capsman

Ще один професійний виробник wifi обладнання представляє бюджетний варіант організації безшовної мережі за допомогою контролера Mikrotik Capsman. Однак він також розрахований швидше для офісного використання через складність його налаштування.

Cisco Roaming

Безшовна система Cisco Roaming найкрутіша з усіх перерахованих, але і найдорожча. А через це також навряд чи її можна зарахувати до тих наборам wifi роутерів, які оптимальні для будинку або квартири.

Mesh мережа WiFi з безшовним роумінгом через роутери Keenetic Roaming

Сьогодні хотів би розібрати можливість використання двох роутерів Keenetic, зокрема моделі Speedster, яку я показував недавно в огляді.

Йтиметься саме про нову лінійку, а не про старих маршрутизаторах Zyxel Keenetic. Сьогодні ці виробники розділилися на різні бренди, і взаємодіяти між собою в рамках mesh системи вони не можуть.

огляд роутера keenetic speedster

Особливість нових моделей роутерів Кинетик в тому, що не потрібно відразу купувати дорогу систему, що складається з декількох точок доступу. Можна користуватися спочатку одним шлюзом, а потім докупити другий і об'єднати їх між собою в одну безшовну мережу по WiFi за допомогою вбудованої в них mesh технології. А це дуже актуально для створення безшовного роумінгу в умовах великого будинку або квартири. Часто буває, що спочатку немає коштів на повноцінну систему, але в перспективі ви хочете розширити площу покриття wifi без втрати в продуктивності.

безшовна мережа wifi

Для створення wifi мережі з безшовним роумінгом у вас має бути два роутера Кинетик з самою останньою версією операційної системи Keenetic OS і з встановленим на один з них компонентом репитера. У моїй системі роль головної точки доступу буде грати Keenetic Viva. Як повторювача використовуємо Speedster.

keenetic viva

Як з'єднати два роутера Zyxel Keenetic в одну mesh мережу?

Отже, у нас вже є підключений до інтернету роутер Keenetic Viva. Для роботи його в якості контролера mesh мережі необхідно спочатку зайти в налаштування за адресою my.keenetic.net і встановити модуль операційної системи Keenetic OS, який дозволить об'єднати кілька маршрутизаторів в одну mesh сітку. Для цього йдемо в меню «Управління - Загальні настройки» і тиснемо на сторінці на кнопку «Змінити набір компонентів»

настройки компонентів keenetic

І ставимо тут галочку на «Контролер Wi-Fi системи»

контролер mesh систему keenetic

Зберігаємо зміни і чекаємо скачування модуля і перезавантаження роутера для його установки. Після цього в меню бездротових налаштувань з'явиться новий пункт - «Wi-Fi система»

меню wifi система

Заходимо в нього. За замовчуванням функція mesh мережі буде відразу активована, але перевіримо це у вкладці «Налаштування»

настройки mesh системи keenetic

Безшовний wifi роумінг між роутерами Keenetic

Тепер виставимо ще один параметр, який включить безшовний роумінг усередині mesh мережі Keenetic. Щоб ноутбук або смартфон автоматично переключалися до найближчої точки доступу wifi без втрати з'єднання. Для цього відкриваємо розділ «Мої мережі і WiFi - Домашня мережа»

меню безшовний роумінг zyxexl keenetic

Тут нам потрібен блок налаштувань «Безшовний роумінг для бездротових пристроїв». За замовчуванням вимкнено

безшовний роумінг wifi zyxel keenetic

Але в випадаючому списку можна вибрати, в якому діапазоні частот буде використовуватися роумінг - 2.4 або 5 ГГц. Якщо у вас однакові SSID для обох, то і роумінг буде працювати відразу для всіх діапазонів. У мене ці частоти мають різну назву і паролі, тому для застосування роумінгу доступна тільки одна з них.

настройка безшовного роумінгу zyxel keenetic

Далі придумуємо двозначний ID мобільного домену і пароль для конекту до даного роутера Keenetic. Також ставимо галочку в пункт «Управління BSS-оточенням 802.11k / v» для активації вибору оптимальної точки доступу для підключення до wifi і розподілу навантаження. Знову ж таки, при однаковому імені мереж 2.4 і 5 ГГц буде активний пункт >> Band Steering, щоб автоматично перекидати клієнтів між ними для оптимізації сигналу wifi і швидкості інтернету

що таке безшовний роумінг wifi

Зберігаємо налаштування.

Підключення роутера Keenetic Speedster до Mesh системі

Після цього беремо Speedster і кнопкою на корпусі переводимо його в режим повторювача wifi.

кнопка режимів keenetic speedster

Далі знаходимо на корпусі першого маршрутизатора (Viva) кнопку Wi-Fi, розташовану зверху в одному ряду з індикаторами. І точно таку ж на другому (Speedster).

кнопка wifi keenetic

Натискаємо на них короткочасно для активації з'єднання між собою двох роутерів по WiFi

  • один раз - для зв'язку на 2.4 GHz
  • двічі - для конекту на 5 GHz

Ближні до цих кнопок індикатори замигають, а після підключення почнуть постійно горіти зеленим кольором.

Нам же залишається тільки повернути в меню основного роутера Keenetic Viva і знайти в розділі управління mesh сіткою новий пристрій - Speedster. Потрібно буде натиснути навпроти його назви на кнопку «Захопити», після чого вони з'єднаються в загальну mesh систему wifi з безшовним роумінгом.

Відео з налаштування mesh мережі з роутерів Keenetic з безшовним wifi роумінгом