Помаранчева Лампочка на роутер TP-Link - Що означає?

До мене часто звертаються користувачі Білайн, Ростелеком і інших провайдерів з питанням - що означає, якщо на роутері горить або блимає помаранчевим, червоним або зеленим кольором лампочка навпроти статусу підключення до інтернету через порт WAN. При цьому сам інтернет на ньому часто відсутня - до нього неможливо підключитися. На сучасних маршрутизаторах TP-Link помаранчевий індикатор додатково виконаний у вигляді підсвічується іконки у вигляді глобуса, що означає, що проблеми саме з підключенням до інтернету. У більш ранніх моделях ТП-лінк світлодіод міг бути і зеленого кольору, але при виникненні розриву зв'язку не завжди горіти, а блимати. Що означають ці лампочки і чому роутер блимає зеленим, помаранчевим або червоним? Давайте розбиратися!

Чому горить помаранчева або червона лампочка індикатора статусу WAN на роутері?

  1. Проблеми на стороні провайдера
  2. Прив'язка по MAC адресу
  3. Неправильні налаштування роутера (WAN)
  4. поломка роутера

На нашому сайті вже детально розглядалося питання, що означають лампочки на маршрутизаторі. Рішення проблеми, розглянутої в цій статті, буде ставитися тільки до того випадку, коли роутер горить помаранчевим, або червоним, або блимає зеленим після підключення кабелю від провайдера в роз'єм WAN. У нормі він повинен постійно горіти зеленим кольором. Миготіння або вiдтворення червоного або оранжевого індикатора говорить про відсутність зв'язку з інтернетом. Якщо ж маршрутизатор після підключення кабелю взагалі не запалює ніяких «вогників», то це зовсім інша проблема.

Отже, причин відсутності підключення може бути кілька. Давайте детально розберемося в кожній з них.

На першу з вищевказаного списку ми вплинути не можемо ніяк. Поломки в обладнанні провайдера, або обриви лінії відбуваються регулярно навіть з самими стабільними постачальниками інтернет-послуг. Тому в разі, якщо ви нічого не робили, а на роутері сама по собі загорілася помаранчева лампочка, насамперед рекомендую подзвонити в службу підтримки і з'ясувати, чи немає якихось поломок або чи не ведуться у них технічні роботи.

Помаранчевий індикатор починає блимати через неправильні налаштування роутера ТП Лінк

Друга причина - збилися конфігурації підключення роутера ТП Лінк до інтернету. Взагалі, при першому включенні помаранчевий індикатор горить до того моменту, як ви вставите кабель в порт WAN і введете всі налаштування для підключення до інтернету. Якщо ви не знали, то після установки маршрутизатора, інтернет сам по собі не запрацює (якщо тільки тип підключення до вашого провайдера чи не динамічний IP) - для нього потрібно ввести дані, які прописані в договорі на надання послуг. Після їх правильного введення колір змінюється на зелений.

Помаранчевий сигнал на роутері горить через прив'язку по MAC адресу

Якщо ж цього не сталося, але ви впевнені, що зробили все вірно, то на обличчя такий варіант, що провайдер прив'язує MAC адреса комп'ютера до вашого профілю. Тобто, ви купили новий роутер, і тепер замість мережевої карти комп'ютера з обладнанням постачальника послуг «спілкується» інший пристрій, що має інший фізичний (MAC) адреса. Більш відповідальні провайдери повідомляють про це користувачам - наприклад, коли я міняю роутер, то при спробі відкриття будь-якого сайту з'являється повідомлення про те, що потрібно перезавантажити його для нової прив'язки.

Варіантів вирішення проблеми два:

  • Зателефонувати в службу підтримки і сказати, що у вас змінився комп'ютер
  • Зробити клонування MAC адреси ПК вбудованими засобами роутера.

Другий варіант кращий. Про те, як це зробити, я детально розповідаю в окремих статтях для кожного виробника - виберіть свою фірму з меню нашого сайту і почитайте.

Помаранчева лампочка горить або блимає через збій програми або поломки WAN порту маршрутизатора

Якщо ж помаранчевий індикатор загорівся раптово - ще вчора інтернет працював, а сьогодні немає, і при цьому провайдер говорить, що у нього все ОК, то потрібно думати, чому це сталося. Перше, що спадає на думку - через стрибок напруги в електромережі збилися всі налаштування на маршрутизаторі. На майбутнє, щоб уникнути цього, підключайте його лише через стабілізатор напруги.

Для того, щоб повернути все в початковий стан, найпростіше зробити повне скидання за допомогою кнопки «Reset» на корпусі маршрутизатора. Після чого зайти заново в адмінку за допомогою логіна і пароля, вказаних на етикетці на днище корпусу роутера, і налаштувати все заново.

Нарешті, ніхто не виключає поломки всередині WAN роз'єму або на мікросхемі маршрутизатора. Ось такі думки щодо виправлення проблеми палаючого або миготливого оранжевого індикатора на роутері - начебто нічого не упустив, якщо ж вам є що додати, то пишіть в коментарях, будемо розбиратися разом.

Чому роутер блимає зеленим?

А ось якщо роутер блимає зеленим кольором, це означає, що він в даний момент підключається до інтернету. Якщо це відбувається постійно - на обличчя проблеми із з'єднанням, і копати треба в тому ж напрямку, що і при миготливому помаранчевому сигналі. Якщо ж маршрутизатор горить зеленим постійно, значить з'єднання з інтернетом встановлено і все в порядку. Якщо він при цьому не працює, то проблема може критися саме в фільтрах, розкладі WiFi або якомусь іншому обмеженні доступу для певного комп'ютера, смартфона або цілої групи пристроїв.

Як відключити миготливі лампочки роутера TP-Link в нічному режимі?

У сучасних моделях TP-Link в прошивку вбудована функція нічного режиму для відключення лампочок. Справа в тому, що миготливі індикатори можуть заважати спати чуйним людям. Якщо ж їх вимкнути або налаштувати розклад, коли вони будуть горіти, то ця проблема зникає.

В панелі управління маршрутизатором дана функція знаходиться в розділі

Відключити миготливі лампочки на роутері також можна через мобільний додаток TP-Link Tether зі смартфона. Для цього треба зайти в меню «Інструменти - Управління індикаторами»

управління індикаторами tp-link tether

Тут можна або повністю вимкнути світло, або виставити годинник роботи.

стан лампочок tp-link tether