3 Способу Підключитися До Медіа Сервера На роутер?

Дана інструкція по підключенню комп'ютера і телевізора до DLNA сервера по локальній мережі, запущеного на роутері, відповість на багато питань, пов'язаних з використанням цієї технології. Я написав докладний посібник з настроювання медіахраніліще - як на комп'ютері, так і на різних моделях роутерів. А про те, як тепер до нього підключитися з ПК, ТБ приставки або Android-смартфона ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як підключити комп'ютер до сервера по локальній мережі?

У першій частині торкнемося теми підключення комп'ютера до проектора в локальній мережі сервера для перегляду файлів, завантажених на накопичувач, який підключений до USB гнізда роутера. Ми могли закачати їх туди через вбудований в маршрутизатор торрент клієнт, а потім запустити на ньому ftp, dlna або smb сервер.

Його тип в даному випадку значення не має - просто в провіднику в списку локальних дисків з'являться під різними іконками сховища, які ведуть всі на одну і ту ж флешку роутера.

Ми можемо зайти на будь-який з них і відтворити файл звичайними програмами Windows.

Те ж саме стосується і сервера, запущеного на одному з комп'ютерів, розташованих усередині вашої локальної мережі - якщо на ньому запущений медиасервер, то він відобразиться в списку як загальний накопичувач з відкритим в нього доступом, або зі входом по паролю, в залежності від його налаштування .

Ще один спосіб зайти на мережевий накопичувач - ввести адресу сервера. Він ідентичний ip роутера. Тобто нам потрібно ввести в адресний рядок «\\ 192.168.01», або «\\ 192.168.1.1».

Як підключити телевізор до медіа сервера DLNA?

Тепер поговоримо про відтворення документів та відео на телевізорі. У мене Samsung, тому назва розділів і їх розташування в залежності від виробника можуть трохи відрізнятися від ваших, але принцип скрізь однаковий.

Після того, як підключіть ТВ до роутера, натискаємо на пульті різнокольорову кнопку Smart TV і запускаємо додаток Samsung Link (раніше вона називалася AllShare Play).

Кнопка smart tv на пульті

Ще один варіант потрапляння в цю програму - через кнопку «Sourse» і вибір в якості джерела програму «AllShare - HMS», якщо хочемо потрапити на медіа сервер, запущений на ПК через програму Home Media Server. Або якщо потрібно зайти на накопичувач в маршрутизаторі, то побачимо його назва по моделі. Якщо ж його в списку немає, то поновіть через відповідний пункт меню.

домашній медіа сервер upnp

На моніторі відкриються всі доступні в даний момент для відтворення файли, які знаходяться на флешках, підключених до ТВ, і які ми розшарити з комп'ютера або роутера - можете вибирати їх і дивитися.

Музичні файли сортуються в списки за назвою, виконавцю, датою виходу композиції і по обкладинках (якщо вони є). Фотографії же відображаються у вигляді мініатюр, а відеофайли - по їх назві. Ви вибираєте музичний, відео або фотофайли і натискаєте відтворення.

На вкладці «Відео» будуть відображені всі джерела - крім флеш-накопичувачів в розділі DLNA відобразиться доступне підключення до медіа сервера.

dlna сервер samsung link

Заходимо на нього і вибираємо «Каталоги інтернет-ресурсів»

dlna домашній медіа сервер hms

Тут знаходяться папки, проскановані раніше і додані в каталог для загального доступу. Заходимо в ту, де лежить потрібний файл, і запускаємо його.

настройка домашнього медіа сервера

Підключення телефону Android до домашнього DLNA сервера

На даний момент тільки невелика кількість телефонів мають підтримку DLNA. Всі телефони DLNA мають вбудований WiFi, а значить ви можете з легкістю підключити їх до бездротового маршрутизатора.

Для перегляду відео на смартфонах і планшетах з операційною системою Android знадобиться спеціальне універсальне додаток. Їх багато, я пропоную використовувати MediaHouse або Bubble UPnP.

qr dlna android

Завантажити програму можна, ввівши назву в додатку Google Play. Після її установки залишається зробити кілька простих кроків:

  • Вибрати джерело - ваш комп'ютер або інший пристрій з підтримкою DLNA і встановленим медіасерверів, з якого будете дивитися відео
  • Вибрати приймач, тобто ваш кпк на Android
  • Вибрати відео, яке доступне для перегляду

Крім мобільної версії ця програма має і комп'ютерну, за допомогою якої можна розшарити файли.

Як я говорив, це додаток є універсальним, тобто придатним для всіх пристроїв Андроїд. Але кожна фірма виробник як правило робить своє власне для конекту між своїми апаратами, мають підтримку DLNA - планшетами, телефонами, ТВ і т.д. Так, у Самсунга це AllShare, у LG - SmartShare і т.д. Повний список програм буде дано нижче.

Підтримка dlna в MediaHouse UPnP

Я ж сам використовую програму MediaHouse - взяти її також можна з Play Маркета. Налаштування DLNA тут взагалі не потрібно. Запускаєте програму-сервер на комп'ютері, і він відразу відобразиться в списку доступних підключень.

настройка сервера dlna на android

Кількома на наш сервак, вибираємо «Browse» і далі вже тут папку за типом файлів, які нам потрібні.

Файли з домашнього сервера dlna на Андроїд