Огляд WiFi Роутера Netis N1 (AC1200) - Налаштування маршрутизатора на Рідний прошивки і Відгук про Використанні

Продовжуємо знайомство з новими пристроями в лінійці Нетіс. У минулій статті, присвяченій даному виробнику, ми дивилися на роутер Netis N4 - почитайте цю інструкцію, якщо ще не встигли. Ну а сьогодні у нас на огляді старша модель Netis N1 AC1200. За технічними характеристиками він перевершує свого «молодшого брата», хоча обидва маршрутизатора дводіапазонні і працюють по WiFi в двох діапазонах 2.4 ГГц на швидкості до 300 Мбіт / с і 5 ГГц - до 867 Мбіт / с. Тому даний відгук я вирішив написати саме дивлячись через призму свого досвіду експлуатації обох моделей, тим більше, що у потенційного покупця напевно виникнуть питання з вибором між ними, навіть не дивлячись на те, що на 4pda є гілка засудження, в якій користувачі обмінюються інформацією щодо використання .

Технічні характеристики Netis N1

Найголовніша відмінна риса полягає в тому, що в Netis N1 вже йде підтримка гігабітного кабельного підключення до інтернету і комп'ютера. Це робить його більш пристосованим для використання з онлайн іграми та відеоконтентом хорошої якості. Також є вбудовані фільтри трафіку і контенту, можливість створення гостьових мереж, підтримка стандартів ipv6 і TR-069.

wifi 5ghz

панель управління

Оперативної пам'яті у Netis N1 в два рази більше, ніж у «колеги» - 128 мб проти 64, а значить він може обробляти набагато більше інформації і одночасно працювати з великою кількістю пристроїв.

упаковка netis n1

«Мозок» маршрутизатора є чіпсет Realtek RTL8197FS з тактовою частотою 1 ГГц. І ще один дуже важливий нюанс - це наявність порту USB 2.0, що робить його воістину універсальним пристроєм. Перш за все, він може використовуватися для підключення флешок або зовнішніх дисків. З з допомогою можна створити файловий FTP або медиасервер для обміну файлами всередині локальної мережі.

netis n1

Нарешті, завдяки все тому ж USB порту, вже в стоковий прошивку роутера Netis N1 додана підтримка більше 60 популярних моделей 3G / 4G модемів для виходу в інтернет через стільникову мережу будь-якого мобільного оператора. Це означає, що даний маршрутизатор можна використовувати як в міській квартирі, так і в заміському будинку, де немає кабельного провайдера. Повний актуальний список ви побачите на офіційній сторінці моделі.

Зовнішній огляд роутера Netis N1

Упакований маршрутизатор Netis N1 в фірмову коробку білого кольору.

інструкція netis n1

На комплектації в цей раз економити не стали, і поклали весь необхідний набір - адаптер, шнур Ethernet і інструкцію з налаштування.

комплектація netis n1

Форма роутера відрізняється від тих Нетісов, що ми бачили до сих пір. Він зроблений у вигляді трапеції, вся верхня поверхня якої займає решітка для охолодження нутрощів пристрою. Пластик на ній матовий, в той час як на передній і задній панелях - глянсовий. Виглядає стильно і сучасно.

огляд netis n1

Світлова індикація винесена на передню грань. Роутер має 2 подвійних wifi антени по дві для кожного діапазону частот з посиленням 5 дБі і підтримкою технології MU-MIMO. Вони наглухо прироблені до корпусу, так що поміняти на більш потужні не вийде. За формою вони не круглі, а злегка приплюснуті, що є тенденцією в дизайні сучасного мережевого обладнання.

відгуки netis n1

На задній стороні є кнопки вимикання-виключення бездротового режиму передачі даних, WPS і скидання налаштувань «Default». Тут же 4 порту LAN для підключення комп'ютерів та інших пристроїв до локальної мережі за допомогою кабелю і один порт WAN для інтернет-з'єднання. Всі вони гігабітні, тобто підтримують швидкість до 1000 Мбіт / c. При цьому роз'єм WAN в режимі роботи в якості бездротового моста може також ісопльзоваться для підключення локальних пристроїв в режимі LAN.

роутер netis n1

Ну і звичайно ж порт USB для накопичувачів і мобільних модемів. Актуальний список підтримуваних моделей ви завжди можете перевірити на сайті виробника. Ну а ми в кінці статті наводимо ті модеми, з якими Netis N1 працює на момент написання статті. Це більшість популярних моделей, які ви можете сьогодні побачити на прилавках магазинів. У тому числі і брендованих пропонованих своїм клієнтам безпосередньо стільниковими операторами - МТС, Білайн, Мегафон, Теле2 і ін.

wifi роутер netis n1

На жаль, USB йде стандарту 2.0, а не 3.0. Але в даному випадку цей факт ніяк негативно не позначилася на пропускної спроможності мережевого файлового сервера, настроєного з використанням сховища підключеного диска або флеш-карти. В якості експерименту, до нього підключали HDD на 2Т і отримали максимальну швидкість понад 17 мегабайт (136Мбіт / с) в секунду, що достатньо і для 4К відео. На 5Ghz Wi-Fi швидкість склала близько 400 Мбіт / с.

швидкість диск netis n1

На нижній кришці роутера інформаційна наклейка з даними для підключення до WiFi мережі і входу в панель управління роутером. Ніжки виконані окремо з прогумованого матеріалу для більшої стійкості, а не разом з корпусом, як зазвичай це робиться в дешевих моделях.

netis n1 флешка

В цілому зовні wifi роутер Netis N1 виглядає дуже презентабельно, можливо навіть дорожче, ніж він коштує, з урахуванням його багатих технічних даних.

Налаштування маршрутизатора Netis N1

Детально процес налаштування роутера Netis я вже показував в статті про n4. Підключення до Netis N1 відбувається точно так само, оскільки він має аналогічний оновлений веб інтерфейс.

порти netis n1

Для входу необхідно:

  1. Вставити інтернет-кабель в порт WAN, а адаптер харчування підключити до розетки
  2. Підключити комп'ютер по кабелю (через роз'єм LAN) або приєднатися до обной з бездротових мереж, ім'я яких вказано на етикетці. Пароль за замовчуванням - «password»
  3. Відкрити браузер і зайти за адресою 192.168.1.254 або >> netis.cc
  4. Виконати всход під обліковим записом адміністратора з використанням логіна «guest» і пароля, зазначеного на наклейці (guest @ XXXX, де ХХХХ останні знаки МАС адреси, які вводяться в верхньому регістрі). У кожного примірника він буде відрізнятися

В результаті потрапимо на стартову сторінку майстра швидкого налаштування, де на одній і тій же сторінки необхідно виконати підключення до інтернету і настройку WiFi мереж.

wifi мережу netis

підключення до wifi

тип інтернету

настройка wifi

Більш докладно про те, як це робиться, ви побачите у відео.

Швидкість Netis N1 і відгук про роутере

Тестування швидкості ми вирішили почати з настільного ПК, підключеного до роутера Netis N1 кабелем. Оскільки обмеження провайдером впирається в 100 Мбіт / c, то отримуємо максимально близьке до цього показника значення - дуже гідно.

netis n1 кабель

А ось такі результати ми отримаємо при вимірюванні швидкості всередині локальної мережі. Тут уже обмеження в 100 Мбіт / с, як у випадку з інтернетом, не діють, що дає маршрутизатора розкритися в повну силу.

2.4 GHz

до 100-125 Мбіт / с

24 ghz

5 GHz

до 400 Мбіт / с

5 ghz

USB

Швидкість читання USB диска, підключеного до роутера, - близько 16 Мбайт / с

usb

В цілому роутер Netis N1 справив хороше враження. При значному наборі функцій, доступних вже в базовій прошивці, а також універсальності підключення до інтернету, вартість його налаштовує на те, щоб задуматися про його придбання. При всій повазі до сучасного залозу, хотілося б ще, звичайно, щоб в ньому були реалізовані і розумні технології по оптимізації ретрансляції сигналу, наприклад той же Beamforming. Але потрібно розуміти, що тоді б ми побачили більш значну цифру на ціннику, що для багатьох є одним з визначальних чинників.

Плюси і мінуси Є 5 ГГц USB роз'єм Велика кількість підтримуваних модемів Регулярне оновлення прошивки Проста настройка російською мовою Ціна Питання до стабільності роботи

Підтримувані 3G / 4G модеми

модеми

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 8 Якість виконання 8 Ціна 8 Набір функцій 8 Зручність настройки 8 Стабільність 7 Разом 8 * на думку редакції WiFiKA.RU