Навіщо потрібен Двохдіапазонний WiFi Роутер і Що Таке Dual Band Wireless AC?

Сьогодні продовжимо розмову про сучасні тенденції wifi, а саме про таке поняття, як Dual Band Wireless і про двохдіапазонний WiFi роутер - що це таке і навіщо він потрібен.

Переваги Dual Band Wireless

Про те, що таке діапазон 5ГГц, я докладно розповів в одній з минулих статей. Давайте згадаємо дві основні переваги використання цієї частоти.

  • Висока швидкість
  • стабільність роботи

Для того, щоб перейти на стандарт WiFi 802.11AC, який якраз працює з мережами 5G, неоходімо мати двохдіапазонний WiFi роутер, або Dual Band Wireless Router. Що це таке?

Так, власне, нічого нового - той же самий маршрутизатор, який крім підтримки звичного і повсюдно поширеного діапазону 2.4 ГГц має ще і 5 ГГц. Тобто з його допомогою є можливість організувати як мінімум дві мережі на різних частотах. Втім, якщо вам потрібна тільки одна частота, другу можна легко деактивувати.

Ще раз акцентую увагу новачків на те, що перехід на новий стандарт не означатиме заміну всіх ноутбуків, комп'ютерів і смартфонів - завдяки підтримці двох діапазонів, до бездротової мережі зможуть підключитися як старі пристрої, так і нові з підтримкою 5 GHz, а це дуже багато девайси, випущені за останні пару років.

Більш того, прикупивши двохдіапазонний WiFi адаптер, з його допомогою можна буде сконнектіть навіть старий ноут або батьківський ПК.

В адмінці подібного роутера будуть доступні настройки двох мереж - тобто, для нової потрібно буде точно так же придумати назву і пароль для підключення. У деяких моделях також присутня можливість створення гостьових мереж на 5 ГГц.

Якщо ви тільки зараз замислюєтеся над покупкою нового роутера, то настійно рекомендую звернути увагу саме з підтримкою Dual Band Wireless (AC).

Як дізнатися, що роутер підтримує Dual Band Wireless?

Те, що маршрутизатор вміє працювати в двох діапазонах, тобто підтримує Dual Band Wireless, завжди вказується в описі технічних характеристик пристрою і малюється на коробці. Виробнику вигідно підкреслити цю особливість, тому вона буде відразу кидатися в очі.

Також двохдіапазонний роутер легко обчислити за назвою - в його найменуванні дуже часто є параметр «1200», що натякає на його підсумовану максимальну теоретичну швидкість в двох діапазонах - 900 на 5G і 300 Мбіт / с на 2.4G. Ще одна характерна ознака - літери «AC» в назві пристрою, які вказують на підтримуваний стандарт 802.11ac, який працює тільки на 5 ГГц.

Коштує він не набагато дорожче звичайного. А буває і таке, що топові роутери відомих брендів з підтримкою тільки діапазону 2.4, стоять в рази дорожче менш відомих, але дводіапазонних.

Також при виборі маршрутизатора для Dual Band Wireless потрібно мати на увазі, що не завжди на практиці пристрій однаково стабільно працює на обох частотах, які проблеми виникають при одночасній роботі в двох діапазонах. Тут орієнтувати можна тільки на огляди та відгуки користувачів.

Ми намагаємося об'єктивно протестувати кожен потрапляє на наш тестовий стенд зразок і надати вам найбільш актуальну інформацію.

Так, наприклад, дуже не дешевий роутер Asus AC-1200GU порізав швидкість по Wi-Fi в два рази. Те ж стосується і популярного у нас Xiaomi Mi Mini, який просто відмовився одночасно тягнути дві мережі - 5G постійно відвалювався.

А ось відносно недорогий Tenda AC6 і дуже дорогий Apple Airport цілком впоралися зі своїми завданнями відповідно до заявлених характеристиками.

Так що, якщо в найближчому майбутньому плануєте змінити роутер, то не сумнівайтеся - беріть з підтримкою Dual Band Wireless і встигнете насолодити швидким бездротовим інтернетом, поки інші не просікли цю фішку і теж не обзавелися такими пристроями. Якщо ж ви вже користуєтеся дводіапазонним маршрутизатором, то пишіть в коментарях про свій досвід - він буде корисний іншим читачам при виборі.