Як Обмежити Швидкість Інтернет для Конкретного Комп'ютера На WiFi роутер TP-Link?

Досить часто читачі запитують про обмеження швидкості підключення до інтернету через маршрутизатор. Сьогодні поговоримо про те, як на wifi роутера TP-Link обмежити швидкість інтернету для конкретного користувача. Налаштування роутерів даної фірми досить гнучкі, завдяки чому ми маємо можливість навіть на самих бюджетних моделях виставити максимальну швидкість завантаження як для всіх комп'ютерів, так і для окремих користувачів бездротової мережі.

Для твори будь-яких налаштувань wifi мережі на роутері TP-Link необхідно спочатку зайти і авторизуватись в панелі управленіязайті і авторизуватися в панелі управління. Стандартний адреса входу - tplinkwifi.net. Якщо ви не знаєте, як в неї потрапити, читайте нашу інструкцію по посиланню вище.

Обмеження швидкості для конкретного комп'ютера через пріоретізаціі даних TP-Link

Для того, щоб обмежити швидкість підключення до мережі інтернету одного конкретного комп'ютера, на роутерах TP-Link існує така функція як «пріоретізаціі даних». Відкрити її можна з однойменного розділу у вкладці меню «Додаткові настройки»

пріоретізаціі даних tp-link

Працює вона інтуїтивно зрозуміло і досить просто. В панелі за замовчуванням вже є три групи з різними типами пріоритету

  1. високий
  2. середній
  3. низький

Для кожного з них потрібно задати своє обмеження по швидкості інтернету у відсотках від максимальної, яку надає провайдер.

Після це в кожну з груп необхідно помістити той або інший пристрій з тих, які вже підключені до роутера. Для цього потрібно внизу будь-якого з блоків натиснути на кнопку «Додати»

список правил пріоретізаціі

Ми залишаємо прапорець вибору на «По пристрою» і вписуємо вручну MAC адресу конкретного комп'ютера, ноутбука, смартфона, ТВ приставки або будь-якого іншого гаджета.

обмеження швидкості по влаштуванню

Або, що ще простіше, вибираємо зі списку тих, хто вже підключений до WiFi мережі або кабелем до вашого роутеру TP-Link

список підключених пристроїв

Значення автоматично підставить у відповідні поля форми. Залишається тільки натиснути на кнопку «ОК» для збереження, після чого вибраний пристрій користувача з'явиться в блоці пріоритету.

обмежити швидкість конкретного комп'ютера

Обмеження швидкості на маршрутизаторі ТП-лінк по певної програми

Також маршрутизатори ТП-лінк дозволяють встановити обмеження швидкості інтернету на якийсь певний додаток без прив'язки до конкретного комп'ютера. Наприклад, якщо не хочете, щоб онлайн ігри гальмували всю мережу незалежно від того, який саме користувач їх запустив.

Для цього в цьому ж розділі, у вікні додавання пристрою в потрібний блок з пріоритетом трафіку переносимо галочку на «За додатком»

обмежити швидкість інтернет за додатком

І далі проставляем прапорці на існуючі гри, які були розпізнані системою. Або розкриваємо настройки «Додаток за вибором» і вручну прописуємо протокол і порт, які воно використовує.

Як обмежити швидкість для декількох пристроїв одночасно через роутер TP-Link?

Одночасно для декількох пристроїв обмежити швидкість інтернету можна не тільки додаванням їх в спеціальну групу пріоретізаціі даних. Але і простим створенням окремої «гостьовий» мережі, у якій будуть свої особливі настройки, ніяк не пов'язані з основним підключенням по дроту або WiFi.

гостьова мережа tp link

Це доцільно, якщо з вашої бездротовою мережею постійно з'єднуються сторонні користувачі і додавати кожен їхній комп'ютер вручну проблематично. Детально про створення гостьового доступу до TP-Linkсозданіе гостьового доступу до TP-Link ви можете прочитати в іншій нашій статті.

Також даю посилання на інструкцію щодо обмеження швидкості для окремого користувача на роутері Keenetic.

Відео по обмеженню швидкості інтернет на маршрутизаторі ТП-лінк