Огляд WiFi Роутера Netis N4 (AC1200) - і Відгуки про бездротовий маршрутизатор

У сьогоднішньому огляді я покажу вам один цікавий WiFi роутер - Netis N4. Здавалося б, що примітного в налаштуванні цієї моделі? А то, що це найдешевший WiFi роутер, що працює за стандартом AC1200, тобто відразу в двох частотних діапазонах - 2.4 ГГц зі швидкістю передачі даних до 300 Мбіт / с і 5 ГГц до 867 Мбіт / с. Вай-Фай мережі в діапазоні 5 GHz все щільніше впроваджуються в повсякденне використання. Але найприємніше те, що пристрої, які його підтримують, стають все більш доступними для широкого кола користувачів.

Технічні характеристики роутера Netis N4

  • WiFi - 802.11a / b / g / n / ac
  • Діапазони частот - 2,4 ГГц (до 300 Мбіт / с) і 5 ГГц (до 867 Мбіт / с)
  • Режими бездротового роботи - Точка доступу (АР), Повторювач, Клієнт
  • Підтримка декількох гостьових мереж
  • Антени - 4 по 5 дБі
  • Підтримка IPv4 / IPv6 і TR-069
  • Процесор - RTL8197FNT (600 MHz)
  • Пам'ять - RAM 64MB, ROM 8MB

Виходячи з характеристик Netis n4, можна зробити висновок, що зробивши ставку на невисоку ціну для кінцевого споживача, компанії довелося пожертвувати в порівнянні зі старшою моделлю Netis n1 деякими корисними фішками. Основне його завдання - роздавати по високошвидкісного WiFi сигналу 5 ГГц. Однак, він не підтримує гигабитного з'єднання, а значить швидкість інтернету буде обмежена порогом в 100 Мбіт / с. Хоча, для виконання більшості повсякденних завдань цього цілком достатньо. Інші технічні характеристики також зведені до мінімуму. Наприклад, тут немає USB порту, а значить маршрутизатор Netis N4 неможливо використовувати з мобільними модемами або підключити до нього зовнішні диски.

настройка wifi

Хоча при цьому є досить широкий функціонал з управління фільтрацією трафіку, зокрема налаштування розкладу роботи і блокування інтернету по IP, MAC адресою або доменних імен.

фільтри трафіку

Ще відзначимо можливість створення відразу 4 додаткових гостьових WiFi мереж для розмежування прав доступу до тих чи інших локальних ресурсів.

мульти ssid

До плюсів можна віднести і наявність відразу кількох режимів роботи. Netis N4 може виступати не тільки в ролі маршрутизатора, але і репитера, бездротового моста і навіть клієнта. Так що областей застосування даного апарату багато.

режими роботи

З додаткових бонусів - підтримка нового стандарту маршрутизації IPv6.

ipv6

Зовнішній вигляд і комплектація

Тепер, нарешті, переходимо від сухих цифр до реальних речей. Netis N4 поставляється в невеликій коробці білого кольору.

настройка роутера netis n4

Довго на ній зупиняти свій погляд немає сенсу, так як упаковка зроблена з дешевого нічим не примітного картону. На ній традиційно зображений сам роутер і перераховані основні характеристики.

огляд netis n4

Заглянемо всередину і побачимо урізаний набір з маршрутизатора, блоку живлення та інструкції. Звичного кабелю Ethernet немає - також для здешевлення моделі. Всі настройки виконуються при підключенні по WiFi.

комплектація netis n4

Роутер Netis N4 має зовсім невеликий розмір. Являє собою прямокутну пластикову коробочку чорного кольору. Таку ж форму ми спостерігали у деяких інших моделей, відмінність лише в габаритах і кількості антен. Хоча зовні їх дві, насправді всередині кожного пластикового корпусу для компактності розміщено по 2 штуки - по дві на діапазон. Кожна з них має коефіцієнт посилення 5 дБі.

характеристики netis n4

На верхній частині інформаційні індикатори зеленого кольору. Але звертають на себе увагу не вони, а новий логотип. Ті, хто тримав хоч раз в руках маршрутизатори Netis, зрозуміють, що недавно був проведений невеликий ребрендинг.

wifi роутер netis n4

Збоку є окрема кнопка WPS для автоматичного сполучення інших пристроїв з wifi мережею від даного роутера.

огляд роутера netis n4

На іншій бічній грані розташовані мережеві роз'єми - це два порти LAN і один WAN, зазначений синім кольором. Для домашнього використання з урахуванням наявності вайфая 5 ГГц цього більш, ніж достатньо.

маршрутизатор netis n4

На дні корпусу решітка охолодження, прості пластикові ніжки і прорізи для кріплення на стіні. Звичайно ж є і наклейка з інформацією для підключення до роутера Netis N4. Це SSID мереж на 2.4 і 5 GHz, пароль для конекту і окремий для авторизації в панелі управління. Вхід в налаштування здійснюється по веб-адресою netis.cc або IP 192.168.1.254.

відгук netis n4

Налаштування WiFi і підключення до інтернету маршрутизатора Netis N4

Для підключення роутера Netis N4 не обов'язково використовувати кабель (якого і немає в комплекті).

підключення netis n4

Як у всіх сучасних роутерах, разу після включення почнуть ретранслюватись дві мережі в обох діапазонах з ім'ям, в якому є слово «Netis». Тому ми можемо відразу взяти комп'ютер з wifi адаптером, ноутбук або смартфон і підключитися по бездротовому сигналу.

wifi мережу netis

Для підключення до них використовується пароль «password».

підключення до wifi

Після авторизації потрапляємо на стартову сторінку налаштувань. Теж видно виконана робота в порівнянні з попередньою прошивкою Netis. Веб-інтерфейс став більш «кольоровим» і доброзичливим для початківця користувача. Тут в режимі одного вікна можна виконати як підключення до інтернету, так і конфігурацію wifi мереж.

швидке налаштування netis n4

Для підключення до провайдера на Netis є підтримка всіх використовуваних в Росії і СНД типів протоколів - DHCP, Статичний IP, PPPoE, PPTP, L2TP. Тому проблем ні з одним з провайдеру виникнути не повинно. Просто вибираємо свій варіант, вводимо дані, які вам видав оператор послуг зв'язку та зберігаємо.

тип інтернету

статичний ip

l2tp

pppoe

У нижньому блоці - основні настройки WiFi мереж на 2.4 і 5 ГГц. Тут також все спрощено до краю - нам потрібно лише змінити ім'я мережі і задати свій пароль для підключення. Всі інші настройки (канал, тип шифрування і ін.) Приховані і за замовчуванням виставлені на найоптимальніші. Втім, їх можна пізніше поміняти в розширеному розділі.

настройка wifi

Застосовуємо внесені зміни, чекаємо перезавантаження роутера і перепідключатися до мережі з уже новим щойно заданим ім'ям.

мережа

І перезавантажуємо сторінку. Для того, щоб потрапити в повну панель управління тиснемо на кнопку «Advanced». Тут нас чекає вже звичне для маршрутизаторів Netis меню налаштувань, де можна детально настроїти всі нюанси роботи мережі. Подивитися на них ви можете в відео в кінці цієї статті, а також в окремих статтях на нашому блозі.

настройка wan

настройка wifi

панель управління

резерв адреси

wifi 5ghz

Відгук про швидкість інтернету по WiFi на роутері Netis N4

Для вимірів швидкості ми змоделювали саму звичайну ситуацію - в стандартній двокімнатній квартирі використовували iPhone 7, який сьогодні є одним з наймасовіших на ринку, але при цьому підтримує найсучасніші стандарти бездротового зв'язку.

Для початку - тест при підключенні по кабелю до комп'ютера. Обмеження провайдера за тарифом - 100 Мбіт / с.

netis n4 кабель

І далі зробили завмер в різних діапазонах в кожній з трьох кімнат.

2.4 ГГц

На 2.4 GHz - дуже гідні результати. І навіть через дві стіни сигналу цілком вистачає, щоб працювати з інтернетом. Чи не занадто швидким, але все ж.

швидкість 2.4

5 ГГц

Швидкість на 5 GHz очікувано значно вище, а зона - коротше.

швидкість 5

В цілому - дуже непогано для такої вартості. При тому, що за час тестування у Netis N4 не було помічено ніяких косяків в роботі. Так що однозначно, якщо вам потрібен недорогий двохдіапазонний WiFi роутер без будь-яких надмірностей в організації локальної мережі, то можна придивитися до даної моделі.

Netis n4 - відео

Комплектація 6 Зовнішній вигляд 7 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 6 Якість виконання 7 Ціна 9 Набір функцій 8 Зручність настройки 8 Стабільність 7 Разом 7.3 * на думку редакції WiFiKA.RU