Як Зробити Знімок Екрану на MacBook Air і Pro?

Скріншот на MacBook називається «Знімок екрану» і принцип його створення трохи відрізняється від того, який використовується в Windows. Тут теж є гарячі клавіші, але зберегти його можна він не в оперативну пам'ять, а й відразу в готовий графічний файл на робочому столі MacOS. При цьому є можливість вибору - створити скріншот всього крана, окремої його частини або певного вікна програми. Це актуально як для самого масового Макбук Ейр (Macbook Air), так і для Про версії (MacBook Pro).

Скріншот всього екрану на макбуков

Найпростіший спосіб зробити скріншот всього екрану Macbook - це натиснути одночасно клавіші «Command + Shift + 3».

скріншот екрану

Ви почуєте характерне клацання затвора фотоапарата, і на робочому столі MacOS з'явиться нове зображення з назвою «Знімок Екрану дата і час». Формат файлу - PNG.

знімок макбука

Тепер його можна відкрити в графічному редакторі і змінити на свій розсуд

Знімок виділеної частини екрану

Якщо вам не потрібно знімати весь екран, тільки якусь його частину, то для цього існує інша комбінація клавіш - «Command + Shift + 4»

macbook air

Курсор змінить вигляд на хрестик, за допомогою якого виділяємо потрібну область екрану

область екрану

Для отцентровкі також в процесі виділення можна натиснути на кнопку «Option»

виділення

Відразу після цього знову пролунає звук та точно знімок цієї частини збережеться як файл на робочий стіл.

збереження

Скріншот окремого вікна

При створенні якогось керівництва по роботі в тій чи іншій програми доцільніше робити скріншот тільки її активного вікна. Ця функція також винесена в макбуков окремої опцією і викликається тим же самим поєднанням клавіш «Command + Shift + 4», але після нього потрібно не відразу почати видереніе, а натиснути ще на «Пропуск»

скріншот

Курсор змінить свій вигляд на зображення фотокамери - тепер його досить навести на потрібне вікно і натиснути на тачпад, або лівою кнопкою миші.

вікно

Готове зображення шукаємо там же, де зазвичай

готовий файл

Як скопіювати знімок екрана макбука в буфер обміну?

Бувають також ситуації, при яких збереження скріншота відразу в файл незручно - наприклад, якщо все одно ви потім збираєтеся редагувати знімок в тому ж Фотошопі. У такому випадку логічно використовувати функцію копіювання знімка в буфер обміну, а потім вставляти його відразу в редактор. Для цього використовуємо клавіші «Command + Shift + Control + 3»

буфер обміну

Як і в першому розглянутому варіанті, в оперативну пам'ять скопіюється весь екран. Після цього клавішами «Command + V» його можна імпортувати в графічний редактор і продовжити з ним роботу.

Скріншот в MacOS Mojave

З виходом чергового релізу macOS Mojave принцип виклику функцій створення скріншотів на макбуки трохи змінився в бік покращення юзабіліті. Тепер немає кількох поєднань для різних варіантів - всі вони викликаються за допомогою «Shift + Command + 5».

macos mojave screenshot

З'являється графічне меню вибору типу скриншота:

  1. Скріншот екрану
  2. знімок вікна
  3. виділеної області

Під номерами 4 і 5 - пункти меню для запису відео з усього екрану або з окремого вікна відповідно. Детальніше про всі нововведення можете почитати в офіційній інструкції Apple.