Як Підключити USB Жорсткий Диск до роутера TP-Link і Налаштувати FTP Сервер - Мережеве Сховище фото

Сьогодні наша тема - як підключити до роутера TP-Link жорсткий диска HDD / SSD, SD-карту пам'яті або USB флешку, щоб створити файловий FTP-сервер в локальній мережі. Функція мережевого сховища документів є дуже зручним способом надати швидкий загальний доступ до різних папках, фільмів, відео або музики для всіх пристроїв, підключених до одного і того ж WiFi. Поговоримо про те, як налаштувати FTP сервер на роутері TP-Link Archer. Розповім, як підключити до USB порту ТП-лінк зовнішній диск накопичувач або флеш карту, а потім по бездротовій або кабельної домашньої мережі роздати з нього файли через ФТП протокол на комп'ютери, смартфони або ноутбуки.

Навіщо потрібен файловий FTP сервер через роутер TP-Link і як ним користуватися?

В одній зі статей я вже розповідав, для чого потрібно купувати wifi маршрутизатор з USB портом. Він може використовуватися для підключення і використання в мережі різних пристроїв. Одним з найбільш популярних з них є зовнішній накопичувач - жорсткий диск HDD або SSD, або звичайна флешка. Також можна підключити і SD карту через спеціальний перехідник на USB роз'єм. Серед безлічі можливостей використання його в парі з роутером, нас сьогодні цікавить створення та налаштування повноцінного FTP сервера на роутері TP-Link для того, щоб з будь-якого пристрою всередині мережі отримати через WiFi доступ до знаходяться на ній файлів.

4g модем huawei

А якщо згадати, що в багатьох маршрутизаторах також є функція прямого завантаження торрентів з інтернету на накопичувач, то цей FTP сервер стає мега зручною річчю, що звільняє нас від купи зайвих рухів тіла у вигляді перекачування фільмів, відео, фотографій або музики з комп'ютера на флешку для подальшого перегляду на ТВ або ноутбуці.

Про планшети і телефони навіть не говорю, тому що щоб підключити до них флешку, обов'язково повинна бути підтримка кабелів OTG.

Загалом, якщо зробите це один раз, то більше вже не зможете собі уявляти, як жили до цього.

Як підключити до роутера TP-Link жорсткий диск або USB флешку накопичувач?

Створення FTP сервера ми розглянемо сьогодні на новій прошивці роутера TP-Link Archer, на яку поступово переводяться всі моделі даної фірми. Відкриваємо вкладку «Додаткові настройки», пункт «Налаштування USB - Налаштування пристрою». Тут буде інформація про підключених до роутера накопичувачах, для виявлення нового натискаємо на кнопку «Сканувати». Для відключення - «Витягти диск».

ftp сервер tp-link

Всі настройки проводяться в інший підрубриці - «Спільний доступ». Тут багато всього, тому торкнемося окремо кожного блоку на сторінці.

Як створити мережеве сховище і налаштувати FTP сервера через маршрутизатор TP-Link?

У першому нам пропонується вибрати, чи будемо ми використовувати для входу на FTP сервер існуючі логін і пароль адміністратора, або потрібно створити нового користувача. Якщо ви створюєте сервер через роутер TP-Link, який знаходиться вдома, можна використовувати одні й ті ж дані, так як крім вас швидше за все їм користуватися ніхто не буде. В офісі ж краще зробити нового, щоб під ним не можна було потрапити в панель управління локальною мережею.

ftp сервер на роутері tp-link

Далі нам необхідно задати ім'я для медіа або ftp-сервера і вибрати один або кілька одночасно з трьох способів доступу:

 • Мережеве оточення - в цьому способі ми дозволяємо вхід на накопичувач по IP адресою роутера, наприклад «//192.168.0.1»
 • FTP-сервер - це як раз той самий тип, про який ми в основному говоримо сьогодні. При його використанні підключитися до флешці можна буде по ftp-адресою, який складається з IP і номера порту і виглядає приблизно ось так: «ftp://192.168.0.1:2121»
 • FTP-сервер через інтернет - нарешті, є можливість скоординувати роботу сервера зі службами DDNS, щоб підключатися до нього не тільки з локальної мережі, але і через інтернет. Для цього необхідно налаштувати DDNS, але це вже окрема тема.

ftp-сервер через роутер tp-link

Нарешті, останнє, що необхідно зробити - визначити ті папки для мережевого сховища на USB диску, флешці або SD карті, до яких буде доступ через FTP-сервер. Для цього натискаємо на кнопку «Додати»

вибір папок для ftp сервера tp-link

Вибираємо ім'я томи і далі кнопкою «Обзор» дозволені папки.

вибір папок для ftp

Також даємо папці ім'я, яке буде відображатися в роутері і призначаємо їй галочками дозволу на:

 • Доступ з гостьової мережі
 • Увімкнути-вимкнути аутентифікацію
 • Право записи в папку
 • Обмін медіа-файлами (тобто трансляцію відео та фото на ТБ по DLNA)

Після цього зберігаємо всі кнопкою «ОК»

Для зміни властивостей натискаємо навпаки расшаренной папки іконку редагування.

зміна папки на ftp tp-link

Зверніть увагу, що налаштовувати кидок портів при налаштуванні FTP сервера на базі диска, який підключений до USB порту роутера ТП-лінк, не потрібно. Просто ставимо номер порту, і все.

Після застосування налаштувань, FTP-сервер на роутері TP-Link почне працювати і до нього можна буде підключитися з будь-якого комп'ютера або телефону - про це ви можете прочитати в іншій інструкції.

Приклади адрес мережевого сховища через FTP сервер ТП-лінк

Залежно від домашньої мережі, адресу вашого FTP сервера, запущеного через роутер, може виглядати по-різному. Це визначається IP адресою маршрутизатора і номером порту.

 • ftp://192.168.0.101:2121
 • ftp://192.168.0.10:4026
 • ftp://192.168.0.106:7122
 • ftp // 192.168.0.105: 7665

Часто також зустрічаються моделі роутерів TP-Link, у яких адреса ФТП-сервера може виглядати як:

 • ftp://192.168.1.35:8647
 • ftp://192.168.1.35:7034
 • ftp: /192.168.1.5: 2221
 • ftp://192.168.1.45:2221