Роутер ASUS роботи в режимі репітера WiFi - Налаштування бездротового повторювачі або WDS моста

Режим репитера, або підсилювача wifi присутній майже в кожній моделі роутера Asus. Ця функція може ще називатися WDS міст. Вона дуже корисна в тому випадку, якщо у вас є вже налаштована бездротова мережа, але потужності сигналу не вистачає для того, щоб мати стабільний зв'язок в якійсь віддаленій кімнаті. У такій ситуації можна не купувати окремо підсилювач wifi, а налаштувати в ролі повторювача звичайний маршрутизатор Asus RT-N12, на якому я і покажу, як це робиться.

Що таке режим повторювача-підсилювача на роутері Asus?

Режим репитера, або підсилювача wifi - це особливий стан маршрутизатора, в якому він одночасно і приймає, і ретранслює інтернет по бездротовому каналу.

Хоч роутер ми міняємо не так часто, в будь-якому випадку обладнання періодично оновлюється. І десь в шафі напевно може завалитися старий роутер Асус, якому досі не знаходилося застосування. А викидати було шкода. Ось тут то він нам і стане в нагоді як повторювача сигналу для посилення і розширення зони прийому від головної точки WiFi.

Конфігурація основного маршрутизатора для підключення в якості повторювача ASUS RT-N12

Перш, ніж перевести свій роутер Asus в режим репитера, необхідно зробити одну дуже важливу настройку на основному маршрутизаторі, який має вихід в інтернет і від якого ми збираємося ретранслювати сигнал.

А саме, встановити один певний wifi канал. Без нього домогтися стабільного і якісного прийому швидше за все не вийде. Про те, що це таке і як вибрати канал докладно описано в окремому записі на нашому сайті.

При цьому виробник основного пристрою не обов'язково повинен бути Asus, посилювати wifi можна від будь-якої моделі.

Більше тут нічого робити не потрібно - якщо wifi мережу успішно працює, то ми зможемо до нього підключитися і ретранслювати.

Який маршрутизатор Asus RT-N12 можна використовувати як повторювач wifi?

З лінійки моделей роутерів Asus мені в руки потрапляли RT-N10U, RT-N14U, RT-N12 і ще кілька інших, і у всіх них була присутня можливість використання в якості репитера. Для його активації необхідно спочатку підключити його до комп'ютера і далі зайти в веб-интерфес роутера Asus, який розташований за адресою //192.168.1.1, логін і пароль за замовчуванням однакові - «admin». Якщо вони не підходять, то просто зробіть повний скидання кнопкою «Reset» на корпусі - все одно попередні налаштування вам вже на ньому не знадобляться.

Налаштування роутера Asus в якості підсилювача wifi (режим WDS моста)

Переклад маршрутизатора Asus в роль репитера відбувається в меню «Адміністрування». Тут ставимо прапорець на «Режим повторювача» і тиснемо на кнопку «Зберегти». У деяких моделях він також може називатися «WDS міст»

asus режим повторювача

Після кількох миттєвостей роздумів маршрутизатор переключиться в швидкі налаштування вже в новій якості, де потрібно буде вибрати зі списку wifi ту мережу, яку потрібно розширити - вводимо від неї пароль для підключення.

роутер asus як ретрансляція

Далі залишаємо галочку на «Використовуйте стандартні параметри» - в цьому випадку SSID і пароль будуть копіюватися від основного роутера.

настройки режиму репитера asus

Після чого зберігається і чекаємо, поки роутер Asus почне повторювати сигнал від іншої точки доступу. При цьому мережа буде одна, а пристрої будуть самі вибирати, де в даний момент сигнал стабільніше і до якої саме точки підключитися.

Як зайти в роутер Asus в режимі репитера або WDS моста?

Як ви розумієте, вхід в маршрутизатор Asus, що працює в якості репитера wifi, більше не буде доступний за старою адресою, так як тепер його IP залежить від іншого пристрою. Яким же чином тепер зайти в його налаштування, якщо ми захочемо в них щось змінити або перевести роутера з WDS моста в інший режим?

Крім варіанту подивитися його ip в списку підключених девайсів через основний роутер, для Asus є ще один дуже спосіб. Викачуємо фірмову утиліту Asus Discovery Utility і встановлюємо її на свій комп'ютер.

asus discovery

Запускаємо і натискаємо на кнопку «Пошук» - програма знайде ваш роутер і вкаже його поточний IP адреса. Досить тепер натиснути на кнопку «Конфігурація», щоб потрапити в панель налаштувань. Якщо ж цей спосіб не працює, то завжди можна відкотитися до заводського стану і налаштувати все з нуля.

Відео з налаштування маршрутизатора Асус в якості підсилювача wifi