WiFi Роутер Apple AirPort Express - Що це таке? Огляд і Відгук

Уже кілька років минуло з моменту виходу найсвіжішої версії WiFi роутера Apple AirPort Express, а у нас його досі не було на огляді. Поспішаємо виправити дану ситуацію, адже Цей пристрій, як і до будь-якого гаджету, що випускається компанією з Куппертіно, завжди підвищена увага - і не тільки шанувальників фірми. У цій статті, як завжди, не тільки подивимося на нього зовні і на настройки, але і зауважимо максимальну швидкість інтернету через wifi - цікаво ж дізнатися, що це взагалі таке за такі гроші?

І ось, ми придбали точку доступу Apple AirPort Express і тремтячими рученятами дістаємо з білої коробочки цю штуковину, яка стоїть - страшно подумати - аж 8 тисяч рубликів. Ні, насправді, мені ще не так погано, щоб купувати за таку ціну маршрутизатор, коли на ринку є і за 1500 набагато більш функціональні пристрої. Я купив цей девайс на Авито всього за 2000 рублів і планую після огляду перепродати його за 4 - що робити, бізнес, щоб його ...

Комплектація роутера Apple Airport Express

Що всередині? А як ви, власне думаєте? Правильно, майже нічого, крім самого Apple Airport і кабелю живлення до нього. В общем-то не дивно, знаючи, що вони кладуть разом з айфона, але блін, хоча б кабель Ethernet могли б покласти, або я повинен бігти купувати його на сусідній ринок? Добре хоч, що роутер можна налаштувати зовсім без підключення до комп'ютера. Але варто зазначити, що кабель живлення тут реально дуже і дуже якісний. Це не тонюсенький проводочек, який лежить в більшості роутерів, а товстенький такий незламний шнур, за який можна не турбуватися, що він випадково об щось перетреться.

Зовнішній вигляд Apple Airport

Зовні Airport Express чимось схожий на їх же ТВ приставку - така ж біла коробочка із закругленими кутами і плоским білим яблуком на корпусі. Ззаду маємо:

 • 1 порт LAN
 • 1 WAN
 • порт USB
 • аудіо роз'єм
 • кнопку скидання налаштувань

Як бачите, роз'ємів трохи - до нього можна підчепити по кабелю всього один комп'ютер. Хоча, чесно кажучи, в домашніх умовах цього цілком достатньо.

Характеристики Apple Airport Express

Якщо говорити про технічні характеристики і начинці, то відразу звертає на себе увагу вага роутера - при невеликих габаритах він досить-таки важкенько, а це вказує на те, що всередині багато всього напхано і залізо досить непогане. В общем-то, так воно і є, що доводиться практикою його використання - ніяких лагів в роботі взагалі помічено не було за весь час використання. Я його настроїв і реально забув про існування. Особливо порадував дуже навіть продуктивний процесор, який майже не гріється і тягне 10 одночасно підключених ноутбуків, смартфонів, ТВ, приставок і іншої техніки - більше не перевіряв.

Apple Airport Express є пристроєм Dual Band Wireless, тобто роздає мережу на двох частотах - 2.4 і 5 ГГц. І треба сказати, робить він це досить успішно. У мене в вживанні було багато різних дводіапазонних роутерів, і не було жодної моделі, які б реально однаково якісно працювали одночасно і на 2.4, і на 5 ГГц. Зазвичай з 2.4 все в порядку, а от коли актівіруешь частоту 5 GHz, мережа починає лага і обриватися - доводилося залишати тільки один діапазон. Тут же все чітко - скільки б пристроїв і до якої мережі я б не підключив - без проблем.

З можливостей роздачі бездротового сигналу, тут нам є для створення 3 мережі - дві домашніх і одна гостьова.

Засмучує той факт, що до USB роз'єму можна підключити тільки принтери - мобільні модеми не підтримуються. Також відзначимо ще один мінус - з цим роутером не вийде підключитися до провайдера, що використовує технологію підключення L2TP, зокрема, з Білайном.

З особливостей - відсутність звичної нам веб-адмінки, в яку б можна було потрапити з браузера. Все управління здійснюється за допомогою програми Airport Utility, яка є в версіях для MacOS, Windows і iPhone - Android поки обійшли стороною.

Цікава штука - наявність аудіовиходу. У нього можна підключити колонки, перетворивши їх в бездротову аудіосистему. У неї, однак, будуть свої особливості - ну так-так, зрозуміло вона зможе працювати тільки з фірмовою технологією AirPlay, що зручно для прослуховування музики, запущеної на iPhone або Mac, але ніяк не на Android або Windows, на яких ми звикли налаштовувати медиасервер за технологією DLNA.

В общем-то, на цьому все плюшки закінчуються. Залишаються одні мінуси - хоча .. Як вам сказати - враження двояке. В Airport Express Apple докладає зусиль, щоб - мінімум налаштувань, максимум зручності для самого недосвідченого чайника. Реально, налаштувати цей роутер зможе навіть дитина за пару хвилин. Але якщо ви просунутий користувач, то вам не сподобається те, що тут в панелі управління вирізані всі додаткові можливості тонкої настройки бездротової мережі - ні DLNA, ні DDNS, ні 3G-4g модемів, ні батьківського контролю доступу, ні будь-яких фільтрів по MAC , по веб-вузлах - нічого цього немає. Але те, що є - працює на 5+.

Ось і вибирайте, що вам потрібно - швидке налаштування і робота без головного болю по кінської ціною, або більш дешевий апарат з купою прибамбасів і конфігурацій, але без гарантії того, що все це в одного прекрасного дня не залагает?

Тестування максимальної швидкості wifi на Apple Airport Express

Ну а як же без цього? Ми провели заміри швидкості в різних діапазонах на різному видаленні від маршрутизатора. Забігаючи вперед скажу, що проявив Apple Airport Express себе дуже гідно. Ось що вийшло.

 1. Перша локація - в тій же кімнаті, що і роутер.

  Частота 2.4 ГГц

  Частота 5 ГГц

 2. Друга локація - сусідня кімната. Джерело сигналу від смартфона, на якому проводилось вимірювання, розділяє одна міжкімнатні стінка.

  2.4 ГГц

  5 ГГц

 3. Третя - через дві міжкімнатних стіни

  2.4 Ггц

  5 ГГц

Навіщо в роутері Apple Airport аудіо роз'єм?

При першому знайомстві з роутером Apple Airport ми всі помітили одну цікаву особливість - наявність на корпусі аудіо роз'єму 3.5 мм. Що це і для чого він потрібен?

Логічно, що до аудіовиходу ми підключаємо колонки. Це дійсно так і у випадку з wifi роутером Airport. До нього можна підключити аудіосистему і відтворювати через неї музику, яка буде запущена на будь-якому пристрої, що підтримує технологію AirPlay. Як ви розумієте, використовувати її можна тільки або за допомогою вбудованих засобів відтворення на iPhone, iPad і комп'ютерах Mac. Для того, щоб відтворити звук на дінімікі, підключені до AirPort з Windows або Android, необхідно встановлювати окремі програми.

Активація AirPlay на роутері Airport

Але давайте по порядку. Для початку потрібно активувати роботу 3.5 мм роз'єму. Для цього запускаємо AirPort Utility і заходимо в розділ «Music» і ставимо галочку на «Enable Airplay».

Далі придумуємо назву для нашого медіасервера і задаємо пароля для підключення до нього з інших пристроїв. І зберігаємо кнопкою «Update», після чого маршрутизатор перезавантажиться.

Як відтворити звук з iPhone на Apple Airport?

Перш за все телефон повинен бути підключений до wifi мережі, яку роздає AirPort. Давайте запустимо на айфоне який-небудь музичний файл зі свого медіатеки. В iOS 11 при витягуванні нижньої шторки в правому верхньому квадраті буде панель управління програвачем.

Натискаємо на неї тривалим натисканням, щоб відкрити в повний розмір. У правому верхньому кутку тиснемо на значок «AirPlay»

З'явиться список пристроїв, на яких можна по wifi відтворити музику. У нас це власне iPhone, на якому ця музика є, і наш новий сервер - роутер з підключеними колонками. вибираємо його

Далі вискочить вікно для введення пароля, щоб підключитися до медіацентру - вводимо

Ось і все - після цього музика почне звучать в ваших колонках.