Роутер Zyxel Keenetic 4G - Підключення та Налаштування для чайників

Сьогодні дізнаємося, як налаштувати wifi роутер Zyxel Keenetic 4G і підключити його до інтернету. Модель давно зарекомендувала себе як досить універсального і досить надійного пристрою. Ми також не могли обійти увагою цю лінійку. Тому зробили для вас докладну інструкцію з підключення та налаштування маршрутизатора Zyxel Keenetic 4G.

Відмінності маршрутизаторів Zyxel Keenetic 4G від Lite

По суті, Zyxel Keenetic Lite і Zyxel Keenetic 4G є однією і тією ж моделлю з ідентичними характеристиками. Різниця лише в тому, що Keenetic 4G вміє працювати з USB модемами - у нього вже є вбудована підтримка в рідній прошивці. Повний список підтримуваних моделей - тут.

Також у Lite 4 порту LAN, на відміну від 2х у 4G, але зате в останнього є USB вхід, якого у його брата-близнюка немає. В іншому моделі однакові.

zyxel keenetic lite

Як підключити інтернет на роутер Zyxel Keenetic 4G

Налаштування роутера Zyxel Keenetic 4G мало чим відрізняється від інших. Є два способи - через програму, яка поставляється разом з пристроєм на компакт-диску, або через Web-інтерфейс. Перш ніж почати читання, рекомендую подивитися відео про базові налаштуваннях конфігурації, щоб було зрозуміло, про що йде мова.

Налаштування маршрутизатор Zyxel Keenetic 4G через програму

Як я вже говорив, я не любитель всяких автоматичних програм - краще вводити настройки роутера самостійно, контролюючи весь процес. Однак для новачків це буває зручно, тому коротко покажу інтерфейс вбудованого швидкого помічника.

  • Підключаємо наш роутер Zyxel Keenetic 4G до комп'ютера через кабель, що йде від жовтого роз'єму LAN до мережевої карти комп'ютера.
  • І також підключаємо кабель інтернет-провайдера в синє гніздо WAN.
  • Після цього включаємо роутер в мережу і переводимо повзунки «Power» і «WLAN» на задній частині в положення «ON».

роутер

Після цього заходимо на ПК в «Панель управління - Мережа та Інтернет - Зміна параметрів адаптера» і у властивостях підключення по локальній мережі. а також бездротового підключення виставляємо «Авто», попередньо записавши всі зазначені налаштування, якщо вони були - їх потім потрібно буде вводити в роутер.

настройка пк на роутер

Автоматичне отримання IP адреси

Далі вставляємо CD в привід комп'ютера і запускаємо майстер установки. У меню, вибираємо пункт «Швидка настройка Zyxel NetFriend».

4g

Чекаємо, поки прога визначить всі вихідні дані для налаштувань.

налаштування

Далі вибираємо зі списку свого провайдера і слідуємо за всіма кроків майстра - тут все простіше простого.

утиліта NetFriend

Якщо провайдера в запропонованому списку немає, то доведеться все робити вручну.

Налаштування роутера Zyxel Keenetic 4G вручну через браузер

А ось тут все набагато цікавіше! Перш ніж дізнатися, як налаштувати Zyxel Keenetic через веб-інтерфейс, треба перевернути роутер і подивитися на його днище - саме там вказані дані для доступу. Нас цікавить адреса, логи і пароль в адмінку.

Як налаштувати

Заходимо в браузері за вказаною адресою і вводимо дані для доступу.

У тому випадку, якщо у вас в руках вже був у вжитку роутер, то швидше за все стандартні значення були змінені за попередньої налаштуванні в цілях безпеки. Тоді просто скиньте значення, затиснувши на півхвилини кнопку «Reset» на корпусі. І після цього вже вводити стандартні логін і пароль.

Після цього потрапляємо на головну сторінку, на якій зібрано короткий звіт про статус пристрою і вашої локальної і бездротової мережі.

wifi

Приємно, що весь інтерфейс російською мовою, що значно спрощує роботу з ним.

Налаштувань багато - очі розбігаються, на йтиме по порядку і розпочнемо з налаштування інтернету.

Спочатку визначитеся, який у вас тип підключення до інтернету - через кабель або модем? Або взагалі ви будете використовувати його в якості репитера і підключатися до іншого роутера або точки доступу, яка роздає wifi сигнал? Налаштувати роботу роутера на один з цих режимів можна в розділі меню «Система> Режим роботи».

режим роботи

Тут же вибирається режим роботи в локальній мережі. Якщо Zyxel Keenetic використовується як подовжувач існуючого безпровідного із пристрою, то треба вибрати режим «Бездротовий міст Wi-Fi». Якщо ж роутер буде перетворювати в wifi сигнал, який приходить до нього по кабелю від іншого роутера або модему, то «Точка бездротового доступу Wi-Fi». Детальніше про це розповім нижче.

Як налаштувати підключення Zyxel Keenetic 4G до кабельного Інтернету?

Після цього можна переходити до налаштувань доступу в Інтернет. Спочатку розберемося з кабельним типом підключення стандартного виду, коли кабель безпосередньо йде до комп'ютера або в нашому випадку до роутера.

структура мережі

Для цього заходимо в відповідний розділ «Інтернет> Авторизація», де нам треба буде вибрати тип підключення до вашого провайдера і ввести необхідні значення. Всі їх можна подивитися в договорі на підключення до інтернету або подзвонити і запитати безпосередньо у вашого інтернет-провайдера.

настройка інтернету

Після введення ваших налаштувань натисніть кнопку «Застосувати» в правому нижньому кутку сторінки для їх збереження. Складнощів виникнути не повинно, так як роутери Zyxel Keenetic працюють з усіма сучасними протоколами. Якщо ж вам надані тільки IP адреса, маска і шлюз для підключення, або вони присвоюються вручну, то ці дані вводяться в пункті «Інтернет> З'єднання» - оберіть зі списку «Ручна» або «Автоматично».

підключення до Internet

Інший випадок, коли інтернет у вас йде не до комп'ютера безпосередньо, а через ADSL модем по телефонної лінії. Тоді з'єднуємо роутер Zyxel Keenetic з модемом за допомогою кабелю і задаємо йому режим «Точка бездротового доступу Wi-Fi» в розділі «Система> Режим роботи».

adsl

В даному режимі ніяких налаштувань інтернету вже робити не потрібно, так як за зв'язок з провайдером відповідає ADSL модем. Нам залишається тільки налаштувати домашню wifi мережу.

Налаштування Zyxel Keenetic 4G на роботу з 3G / 4G модемом

Ще один спосіб виходу в інтернет - використовувати модем від стільникового оператора або Yota. Zyxel Keenetic 4G і Giga підтримують майже всі зустрічаються на ринку моделі, в тому числі і комплекти Мегафон 4G і МТС Коннект.

Для роботи потрібно вставити модем в USB порт і в меню в розділі «Система> Режим роботи» виставити «Через зовнішній USB-модем 3G» або «Через зовнішній USB-модем 4G - Yota», якщо користуєтеся послугами цієї компанії.

підключення через 3g модем

Після цього в меню з'явиться новий характерний пункт для настройки цього типу підключення.

настройка 3g

Нам залишається тільки вибрати зі списку нашого оператора і натиснути «Застосувати» для активації підключення - всі налаштування на роботу з оператором вже за замовчуванням вбиті в відповідні поля.

Для Yota ж взагалі нічого робити, крім підключення модему, не потрібно.

з модемом yota

Zyxel Keenetic в ролі підсилювача wifi сигналу

І, нарешті, останній варіант підключення до інтернету - коли роутер приймає його по wifi і роздає, називається репитер або повторювач.

wifi міст

Даний режим активується там же - в розділі меню «Система» і називається «по бездротовій мережі Wi-Fi». Якщо ви використовуєте інтернет від сусіднього кафе, то це якраз те, що потрібно.

При активації у вас з'явиться в меню новий пункт «Клієнт Wi-Fi» в якому можна подивитися список доступних мереж, підключитися і налаштувати безпеку з'єднання.

клієнт wifi

WiFi роутер Zyxel Keenetic 4G як маршрутизатор в домашній мережі

Після інтернету треба конфігурувати локальну мережу - як провідну, так і бездротову - ми пам'ятаємо, що у роутера є 4 входи LAN, а значить він може працювати як звичайний маршрутизатор і поставляти інтернет на комп'ютери за допомогою звичайних патчкордів.

Організація домашньої мережі на серії роутерів keenetic

Тут необхідно зробити все як на скріншоті - призначити діапазон IP адрес, задати IP для самого роутера в режимі Сервера. Якщо необхідно, то можна вручну призначити для конкретного пристрою певну адресу по його MAC-ідентифікатором.

Налаштування WiFi на Zyxel Keenetic 4G

Наступний цікавий для нас пункт меню в роутері Zyxel Keenetic 4G - «Мережа WiFi». Тут будемо налаштовувати безпосередньо бездротовий доступ до домашньої мережі.

SSID ім'я вашої мережі, канал і стандарт. Канал для більш стабільної роботи краще змінити на якесь число. А ще краще просканувати сусідні wifi мережі і вибрати той канал, що не перехрещується з іншими. Детально про це в іншій статті. Налаштування потужності сигналу дозволить скоротити радіус дії для того, щоб до нього не могли підключатися з вулиці або сусідньої квартири. Тут же можна в цілях захисту приховати SSID.

Наступний підрозділ - Безпека. У ньому потрібно задати тип шифрування і пароль для підключення до WiFi. Найкраще призначати найнадійніший тип - WPA / PSK і пароль, що складається з поєднання букв різного регістру, цифр і символів.

Роутер і безпеку

На цьому основні настройки роутера Zyxel Keenetic завершені - можна сміливо підключатися і працювати. Однак крім цього, у даній моделі є безліч додаткових параметрів, які допоможуть зробити вашу локальну мережу більш зручно і безпечною. Детально на них зупинятися не бачу сенсу, так як їм присвячені окремі статті на блозі. Наведу лише скріншоти інтерфейсу з описом можливостей.

перенаправлення портівПеренаправлення портів Інтернет-телебачення IPTVІнтернет-телебачення IPTV Фільтрація за IP, TCP і MACФільтрація за IP, TCP і MAC Загальний доступ до USB накопичувачаЗагальний доступ до USB накопичувача Використання підключеного накопичувача в якості FTP сервераВикористання підключеного накопичувача в якості FTP сервера Управління додатком BitTorrentУправління додатком BitTorrent Підключення мережевого принтераПідключення мережевого принтера