Налаштування IP Адреса Комп'ютера - Що це таке і Як Його Дізнатися на Windows 10 у Іншого Людини?

У цій статті мова піде про такий міцно увійшло в наше життя поняття, як IP адреса комп'ютера в локальній мережі. Звичайне питання системного адміністратора - який у вас ай пі? Сьогодні я детально розповім, що таке IP адреса комп'ютера, де його взяти, як визначити мережевий IPv4 і дізнатися на Windows 10 - свій власний чи чужий іншої людини. Також розберемося, як налаштувати мережевий IP і прописати його вручну.

Як працюють IP адреси?

Давайте на для початку на пальцях розглянемо всю схему роботи локальних мереж, щоб зрозуміти, для чого комп'ютерів потрібні IP адреси і як їх привласнити. Уявіть, що є великий будинок, в якому багато квартир.

статичний ip адресу підмережі

У кожної з них є свій номер. Для того, щоб людина, підійшовши до будинку, зміг потрапити в під'їзд, йому необхідно набрати код в домофон, за яким він дзвонить на трубку всередині квартири, де йому відкривають двері.

як дізнатися ip адреса

Так ось за це аналогії будинок - це велика локальна мережа, в якій багато підключених пристроїв - квартир. Щоб потрапити на конкретний пристрій, потрібно знати його локальний IP адреса, тобто номер окремої квартири. Номери ці розташовані на щитку з дзвінками - це щось на зразок роутера.

Тобто ми звертаємося до роутера, називаємо йому ip адреса комп'ютера, за яким він нас перекидає на даний ПК або інший пристрій.

Але сам будинок розташований на вулиці, де багато таких будинків, і у кожного також є свій номер. Це вже кілька локальних мереж, де номери будинків - ip адреси цих мереж, а вся вулиця разом являє собою більш велике об'єднання мереж, пов'язаних ще одним загальним IP адресою підмережі - назвою вулиці. А кілька вулиць складають вже ціле місто, а кілька міст - область ... Відчуваєте хід моїх думок?

зовнішній білий ip

По суті, зараз я вам описав у спрощеній формі загальна будова Інтернету, що є ні чим іншим, об'єднанням величезної кількості окремих внутрішніх серверів і підмереж, які взаємодіють один з одним за допомогою набору протоколів TCP / IP - це так звана міжнародна система ip адрес.

Для того, щоб комп'ютери в локальній мережі отримали доступ в Інтернет, необхідні як внутрішні IP адреси (номери квартир), що використовуються в рамках одного роутера (будинку), так і унікальний зовнішній IP адреса сервера (номер будинку, назва вулиці, міста), який призначається постачальником послуг Інтернет або організацією, що займається видачею АйПи.

Що таке IP адреса комп'ютера в локальній мережі?

Мережевий IP-адреса комп'ютера являє собою 32-розрядне число, яке задається і використовується для ідентифікації відправників і одержувачів інформації в локальній мережі. При цьому він складається з чотирьох октетів, кожен з яких містить три або менше числових значення, між якими ставлять крапку, наприклад 192.168.1.1.

Мережевий ip адреса

В якості ідентифікатора мережі не використовується значення 127. Зокрема, IP-адреса 127.0.0.1 застосовується тільки для позначення локальних систем.

Всі мережеві пристрої, включаючи маршрутизатори, клієнтські комп'ютери або сервери, мають окремий IP адреса (або кілька адрес, по одному для кожного мережевого інтерфейсу). Частина ідентифікатора вузла використовується для позначення підмережі за допомогою ip адреси. При цьому для ідентифікації мережевих вузлів (комп'ютерів, мережевих принтерів і т.д.) застосовуються значення IP-адреси, що залишилися після вибору адреси підмережі. Наприклад, якщо в локальній мережі використовується IР-адреса 192.168.0.0 з 24-розрядної маскою підмережі, значення якої становить 255.255.255.0, то в одній підмережі можна буде задіяти до 254 мережевих вузлів.

ip adres

Незважаючи на те, що IP адреси використовуються повсюдно у всіх комп'ютерних мережах, запам'ятати їх досить складно. Для вирішення цього завдання застосовується служба DNS, що дозволяє перетворити IP-адресу на адресу URL (Uniform Resource Locator), який виглядає як, наприклад, www.example.ru. Звідси беруть початок домени наших з вами сайтів, які фізично знаходяться на віддалених серверах.

Як дізнатися локальний мережевий IP адреса комп'ютера або сервера - де його знайти на Windows 10?

Знайти внутрішній (локальний) мережевий ip адреса комп'ютера в Windows 10 легко. Для цього треба:

 • Натиснути правою кнопкою миші по знаку мережевого підключення в правому нижньому кутку панелі значків Windows - якщо комп'ютер підключений через кабель, що він буде відображатися у вигляді монітора, якщо по WiFi - то у вигляді діаграми.

  параметри мережі інтернет

 • Далі йдемо в «Налаштування параметрів адаптера»

  настройка параметрів адаптера

 • І знаходимо активне підключення - по кабелю воно буде називатися «Підключення по локальній мережі» або «Ethernet», якщо по WiFi, то «Бездротове підключення».

 • Кількома по ньому правою кнопкою миші і заходимо в «Відомості» - навпаки значення «Адреса IPv4» буде поточний IP адреса комп'ютера.

 • Або ще простіше його дізнатися, набравши комбінацію клавіш «Пуск + R» і у вікні пошуку ввести команду IPCONFIG

  ipconfig

 • Якщо ж ваш комп'ютер або ноутбук підключений до інтернету через роутер, то зовнішній IP слід шукати в адмінці роутера в інформації про поточний стан WAN порту.

  ip адреса білий

Звертаю увагу, що ip адреса комп'ютера в інтернеті швидше за все буде відрізнятися від локального. Чому так відбувається я розповідаю в іншому пості, посилання на який в кінці цього.

Налаштування IP адреси на комп'ютері

За замовчуванням всі налаштування IP адрес в локальній мережі проводяться за допомогою DHCP сервера на wifi роутера. Однак є ряд ситуацій, коли доцільно встановити статичний ай пі на окремо взятому комп'ютері, ноутбуці, ТВ, IP камері або будь-якому іншому мережевому пристрої. В цьому випадку його можна прописати вручну в параметрах мережевого адаптера і привласнити тим самим постійне значення. Згодом так само можна буде його змінити на автоматичний. Наприклад в ситуації, коли виникає помилка в роботі DHCP на комп'ютері.

ip адресу вручну macbook

Також вводити статичний IP адреса вимагають для підключення до інтернету деякі провайдери. Дізнаватися точно свій тип (статичний або динамічний) і значення необхідно у постачальника інтернет послуг.

Як змінити локальний IP адреса комп'ютера в мережі і ввести його вручну на Windows 10?

Що робити в тому випадку, якщо провайдер або системний адміністратор просить прописати IP адресу вручну? Щоб поміняти IP адреса всередині своєї локальної мережі та ввести його вручну на своєму комп'ютері, необхідно в Windows 10 зайти в «Центр управління мережами». Налаштування ай пі проводиться в розділі «Зміна параметрів адаптера»

центр управління мережами

зміна параметрів адаптера windows 10

Тиснемо правою клавішею миші по своєму адаптера, через який проводиться в даний момент підключення до роутера (бездротовий або кабельний), заходимо в «Властивості»

властивості бездротової мережі

І вибираємо тут «Протокол Інтернету версії 4 (ipv4)». Ставимо прапорець на «Використовувати наступний IP адреса» і даємо своє значення. Міняти можна тільки останню цифру відповідно до дозволеного діапазонів, виставленим на основному роутере.

використовувати наступний ip адреса

Відразу скажу, що в деяких локальних мережах на маршрутизаторі виконана жорстка прив'язка IP адреси до певного комп'ютера. Тому якщо поміняти його тільки в настройках Windows, але не заходити в адмінку роутера, то може не працювати частина функцій, наприклад доступ до файлового сервера, принтеру або навіть інтернету.

Як знайти IP адреса комп'ютера іншої людини в локальній мережі по імені?

До цього ми працювали зі своїм власним комп'ютером, IP адреса якого можна було легко побачити в налаштуваннях Windows 10. Якщо ж ви хочете дізнатися його в іншої людини, потрібно встановити окрему програму для сканування мережі. Також нам потрібно знати ім'я цього комп'ютера - саме по ньому ми і зможемо його знайти. Детально про те, як дізнатися чужий IP, хто підключений до маршрутизатора, я вже розповідав окремо. Для цього найчастіше використовуються такі додатки, як Wireless Network Watcher або SoftPerfect WiFi Guard.

Також отримати список користувачів локальної мережі з IP адресами їхніх комп'ютерів можна з панелі управління роутером, але для цього нам потрібен доступ в неї. Якщо ви у себе вдома, то з цим проблем немає. А ось на роботі або в іншому громадському місці можуть виникнути проблеми.

Ось як виглядає інформація про поточні підключених на різних популярних маршрутизаторах - TP-Link, D-Link, Asus і Keenetic.

tp link підключені пристрої

статус dhcp

карта мережі asus

список пристроїв мережі keenetic

Тепер ви знаєте, що таке IP адреса комп'ютера і точно зможете його знайти за необхідності. Ну а в наступній статті я розповім про те, які бувають айпішники - динамічний і статичний, сірий і білий. НЕ пропустіть!