Як Налаштувати FTP-сервер На роутер Asus - Вхід на 192.168.0.100:2121 через AiDisk

FTP-сервер через роутер Asus в додатку AiDisk - це найоптимальніший спосіб налаштувати роздачу файлів по локальній мережі. Для того, щоб увійти на такий сервер, необхідно використовувати IP адресу 192.168.0.100 або 192.168.1.100 в залежності від моделі. Тут потрібно особливо підкреслити, що він використовується не для входу в роутер, а саме для підключення до файлового накопичувача. Зайти в налаштування маршрутизатора по ньому не вийде.

Який маршрутизатор Asus підходить для створення файлового FTP сервера?

Лінійка роутерів Asus дуже велика, можна знайти модель на будь-який смак і гаманець. І приблизно у третини з них є USB порт. А це означає, що маючи такий маршрутизатор, є можливість запустити на ньому ФТП-сервер для обміну документами між комп'ютерами.

Відрізнити такі моделі легко по букві «U» на кінці назв Асус. Вона як раз означає, що цей маршрутизатор має порт USB.

Налаштування FTP сервера на роутері Asus через AiDisk в старій версії адмінки

Оскільки пристрої Асус відрізняються досить непоганий надійністю, сьогодні можна зустріти цілком робочі моделі випуску п'яти-десятирічної давності. Тому в цій статті я покажу, як запустити FTP-сервер на роутері Asus як в старій, так і в новій версії програмного забезпечення.

Вхід на 192.168.0.100 через AiDisk в старій версії адмінки

Отже, у справі у нас наш старий добрий маршрутизатор RT-N10U. Всі прошивки цієї фірми одного покоління мають схожий інтерфейс, тому керівництво буде корисно власникам будь-яких моделей. У тих з них, у яких є USB роз'єм, відразу встановлена ​​утиліта AiDisk, тому вам буде легко зорієнтуватися.

Отже, підключаємо накопичувач - це може бути або проста флешка, або повноцінний зовнішній жорсткий диск з автономним живленням від електромережі, що краще.

asus 192.168.0.100 2121

Заходимо в панель управління роутером за адресою «//192.168.1.1» і вибираємо в меню «AiDisk». Якщо не з'явиться наведена нижче сторінка, то треба почекати і перезапускати майстер настройки до тих пір, поки роутер не розпізнає накопичувач.

ftp через роутер

Натискаємо єдину наявну кнопку і вибираємо режим доступу до майбутнього FTP-сервера.

  • Необмежені права доступу - буде доступний всім
  • Обмежені права доступу - тут можна розмежувати права для управління і доступу до файлів
  • Права адміністратора - дозвіл використання тільки від імені адміністратора.

Я віддам перевагу третій варіант, а пізніше можна буде задати окремий пароль для тих, хто хоче просто користуватися файловим сховищем.

Роутер - ftp сервер

Зрозуміло, логін і пароль треба буде змінити на власні.

Доступ до FTP-сервера Asus з інтернету

Далі нас запитають, чи будемо ми використовувати службу DDNS для доступу до файлів з інтернету.

Я вже пояснював, що вона дозволяє підміняти ваш білий динамічний зовнішній IP адреса на доменне ім'я при наявності білого зовнішнього IP-адреси (докладніше про сервіс DDNS читайте тут). Якщо ж у вас маршрутизатор від іншого виробника, наприклад Zyxel, то він швидше за все буде підтримувати широко відомі DDNS сервіси, наприклад no-ip.com, про який я вже розповідав на даному блозі.

Роутер Asus в стандартній прошивці їх не підтримує, оскільки у цього виробника є свій власний сервіс. А для підтримки сторонніх DDNS потрібно ставити неоригінальну прошивку. Тому ми тут же зареєструємо новий обліковий запис в сервісі asuscomm.com. Якщо ви не хочете, щоб ftp сервер працював в інтернеті, а тільки по квартирі, то вибираємо варіант «Пропустити налаштування ASUS DDNS». Пізніше вже в іншому розділі - WAN> вкладка «DDNS» - можна буде налаштувати цю функцію окремо.

usb flash сервер

Далі з усім погоджуємося, тиснемо всюди «ОК» і отримуємо доступ до файлового USB Flash накопичувача

  • по зовнішньому адресою //вашеназваніе.asuscomm.com
  • або ftp://192.168.1.1 для користувачів внутрішньої мережі, який досить просто ввести в браузері.

На деяких моделях роутерів Asus для роботи ftp сервера необхідно задати ще певний порт - за замовчуванням це «2121», тобто кінцевий адреса для внутрішнього використання в локальній мережі виглядає як «//192.168.1.1:2121». У деяких інших моделях IP сервера може відрізнятися, наприклад, також широко поширений вид «192.168.0.100:2121».

Відкриваємо цю сторінку вводимо задані логін і пароль і потрапляємо в сховище:

ftp flash wifi

Тепер можна також зайти в розділ «Додатки USB» і подивитися користувачів, яким дозволений доступ до файлів, і список всіх документів на USB флеш накопичувачі, який тепер є повноцінним файловим ftp сервером з доступом по wifi.

usb flash накопичувач в якості ftp сервера

Також вибравши певного користувача, можна задати для нього права доступу в кожну окрему папку. Для цього встановіть відповідні прапорці навпроти цих папок:

  • R / W - запис і читання
  • W - тільки запис
  • R - тільки читання
  • No - немає доступу

Тепер можна підключитися до FTP-сервера з будь-якого телефону або ПК з використанням заданого логіна і пароля і отримати доступ до папок відповідно до встановлених дозволами.

Помилка, коли не входить за адресою 192.168.l.l00 або 192.168.0.l00

Що робити в ситуації, якщо не виходить увійти на ftp сервер Asus? Не буду писати про банальні помилки в роботі або неправильні настройки.

Я помітив, що дуже часто люди просто неправильно набирають ip адреса файлового сховища. Наприклад, замість цифри «1» пишуть букву «L», яка з написання дуже схожа. Типу 192.168.L.L00 або 192.168.0.L00. Так робити не треба. В адресі лише цифри!

Відео зі створення сервера FTP через маршрутизатор Асус