DNS Сервер Чи не відповідає - Що Робити, Якщо Чи не вдається Знайти - 8.8.8.8 Google

? Напевно хтось у своїй практиці роботи з комп'ютером стикався з помилкою, коли в Windows з'являється сповіщення, що «DNS сервер не відповідає», або «не вдається знайти адресу DNS сервера». У цій статті я розповім, як вирішити цю проблему. А також ми заодно дізнаємося про IP адреси «8.8.8.8» або «8.8.4.4» (так звані Google Public DNS - публічні адреси DNS, що надається компанією Гугл) і для чого вони потрібні. Але для початку давайте розбиратися, що таке взагалі DNS сервер.

Що таке DNS сервер?

DNS сервер - це перетворювач цифрових IP адрес, які є у кожного сервера в глобальній мережі інтернет, в зрозумілі нам буквено-цифрові значення. Як ми знаємо, у кожного сайту є свою адресу, наприклад «wifika.ru». Якщо ми наберемо цю адресу в браузері, то потрапимо на наш блог. Але комп'ютери - машини, які працюють з числами. Тому у кожного сайту є ще і цифрова адреса, який складається з IP адреси сервера, на якому зберігаються його файли, а також цифрового значення шляху до цих файлів всередині самого сервера.

Завдання DNS сервера перетворити вводиться нами URL, тобто буквений адресу, в його цифрове значення, і тим самим звернутися до потрібного сервера і відобразити у нас на екрані веб-сайт.

Чому виникає помилка DNS сервер не відповідає?

У кожного провайдера, через якого в наших будинках підключений інтернет, є свій DNS сервер і при роботі в мережі ми користуємося саме ними, коли в настройках мережевого підключення в розділі «DNS сервера» активована галочка «Отримувати DNS сервера автоматично» (Пуск - Панель управління - Управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера - Підключення по локальній мережі або бездротову)

Однак не завжди вони працюють стабільно, через що часто виникають помилки, коли ми бачимо в браузері напис «DNS-сервер не відповідає» або «Не вдається знайти DNS-адресу сервера».

Для того, щоб виправити цю проблему, необхідно вручну прописати DNS сервера від Google.

  • DNS1 - 8.8.8.8
  • DNS2 - 8.8.4.4

Як прописати DNS 8.8.8.8 на iPhone?

На смартфонах Apple - iPhone і iPad - також можна вручну самостійно прописати адреси 8.8.8.8 і 8.8.4.4. Для цього заходимо в налаштування

Входимо в розділ «WiFi» і тиснемо на значок «i» навпроти нашого активного з'єднання

Знаходимо тут пункт «DNS»

Вибираємо «Вручну»

і додаємо два нових сервера - 8.8.8.8 і 8.8.4.4

Налаштування Google DNS 8.8.8.8 на роутері

Якщо ви налаштовуєте комп'ютери, ноутбуки, ТВ приставки або смартфони, якими користуєтеся вдома, то недоцільно для кожного пристрою окремо вводити ці адреси. Можна зробити це один раз на роутері, який роздає по дому WiFi. Для цього досить увійти в його адмінку, знайти настройки DNS і вручну вписати ті ж самі адреси. Ось як це виглядає на роутерах TP-Link

Після цього всі підключені до даного роутера пристрої будуть працювати через DNS 8.8.8.8, і помилки DNS сервер не відповідає більше не виникне.