Приховане Домашнє Онлайн Відеоспостереження по Веб-Камері - Як Налаштувати Програму

Тема організації прихованого домашнього відеоспостереження через онлайн веб-камеру комп'ютера або ноутбука стає все популярнішим на моєму блозі. Читачі запитують, як потай по відео стежити в реальному часі за дружиною, чоловіком, дівчатами, дітьми або просто приміщенням, коли господаря немає вдома. Сьогодні розширюємо кругозір і відкриваємо новий варіант для організації своїми руками прихованого онлайн відеоспостереження по wifi за допомогою безкоштовної програми WebcamXP російською мовою з можливістю перегляду по інтернету через веб-камеру або записом на жорсткий диск.

УВАГА! Відповідно до законодавства, в реальному часі можна вести відеоспостереження за дівчатами або ким би то не було приховано без попередження!

Що потрібно для домашнього онлайн відеоспостереження по веб-камері в режимі реального часу?

У нас вже давно є локальна мережа на основі роутера і на її базі ми будемо працювати. Забігаючи вперед, скажу тільки, що для повноцінної її роботи у вас повинен бути

 • роутер з прошивкою, що підтримує сервіс no-ip.com - не всі моделі його підтримують на рідній російській версії ПЗ
 • і білий зовнішній IP адреса

І ще одна особливість схеми, описаної в даній статті. В якості основного пристрої відеоспостереження буде використана звичайна веб-камера, яка є у всіх ноутбуках або підключена окремо до комп'ютера. А значить ми можемо максимально замаскувати всю систему і зробити спостереження за відео прихованим.

Програма для прихованого відеоспостереження через веб камеру будинку

Поїхали. Працювати нам належить в програмі для відеоспостереження Webcam XP, тому її треба завантажити і встановити. Дана прога йде повністю російською мовою, тому проблем з налаштуванням виникнути не повинно. У неї є кілька онлайн режимів роботи через інтернет:

 • Free (безкоштовна)
 • Private
 • PRO

Різниця в тому, що в початковій версії безкоштовно можна оперувати тільки з однієї веб-камерою і не можна захистити з'єднання. Для домашнього використання цього цілком достатньо, тому можете при установці вибрати варіант Free. Але якщо хочете спробувати всі можливості програми wifi відеоспостереження, то вибирайте Pro Trial, яка діє 21 день.

перегляд відеоспостереження

Отже, качаємо її встановлюємо, запускаємо і дивимося інтерфейс. Щоб в ньому було простіше розібратися, відразу ж зайдіть у вкладку «Language» і поміняйте його на російську.

Тепер, щоб забезпечити перегляд відеоспостереження онлайн по мережі, нам треба для початку налаштувати нашу веб-камеру. Для цього натискаємо правою кнопкою по віконця №1 в правій частині програми, вибираємо пункт «PCI / USB», якщо ви хочете використовувати веб-камеру, або «Мережеві камери», якщо ви будете використовувати IP-камери. І вибираємо нашу камеру - у мене вебка називається «Lenovo Easy Camera».

ПРограма для відеоспостереження

Трохи складніше, але теж досить просто, підключити IP камеру, тобто камеру, яка безпосередньо підключена до роутера за допомогою wifi або кабелю і входить в локальну мережу.

Для цього вибираємо в тому ж меню відповідний пункт: «Мережеві камери> Підключити»

Вибираємо наш пристрій.

webcam xp - ip камера

І вводимо сюди стандартні настройки - її IP адресу, порт, на якому вона працює. Якщо потрібно, то логін і пароль. Якщо у вас вже працює така камера, то ви її вже одного разу налаштовували, тому докладно пояснювати, що означають всі ці дані і де їх шукати, думаю, немає сенсу.

Налаштування ip камери в webcam xp

Аналогічно вибираємо мікрофон у другій графі з такою ж назвою (під «No Audio Source»). Через пару секунд, коли камера включиться і визначиться програмою, ми побачимо в головному вікні картинку.

Прогорамми дял камер відеоспостереження

Запис відео з веб-камери відео спостереження

Вийшло? Супер! Можна вже зробити скріншот або запустити запис відео з веб-камери в папку на комп'ютері (клавіші Capture і Record). Тепер зверніть увагу на правий нижній кут вікна програми - в ньому вказано локальний IP адреса, зайшовши за яким всі пристрої в мережі зможуть подивитися картинку. В даний момент нас цікавить «http Online». У мене він виглядає як

«// LENOVO-ПК: 8080»

LENOVO-ПК ця назва мого пристрою в мережі, а 8080 - порт, на якому працює програма з камерою.

Щоб переконатися, що сервер запущений, зайдіть в меню «Web / Broadcast» в лівій основний колонці. Тут знаходяться мережеві настройки для роботи, а саме знову ж назва компа і порт. Тепер зайдіть з іншого комп'ютера з локальної мережі за даною адресою і насолоджуйтеся картинкою.

Якщо нічого не показує, то спробуйте замість назви комп'ютера вбити його ip адресу, для чого спочатку треба натиснути кнопку «Deactivate», а потім знову активувати сервер. До речі, порт 8080, встановлений за замовчуванням, теж можна змінити, щоб уникнути конфлікту з іншими програмами в майбутньому. Як дізнатися ip адреса комп'ютера - в сусідній статті, або в конфігурація підключених до роутера пристроїв, якщо у вас локалка працює з його допомогою.

Після того, як до вашої веб камері підключився інший комп'ютер, в програмі Webcam XP з'явиться інформація про цей комп'ютер:

Перегляд wifi в програмі webcaxp

Приховане відеоспостереження онлайн через інтернет за допомогою програми для веб-камери

Для домашнього відеоспостереження цього достатньо, але хочеться чогось більшого. А саме перегляду картинки з веб-камери через інтернет. Хочеться? Тоді розглянемо приклад, який буде працювати, якщо інтернет підключений до комп'ютера напряму.

Для цього нам знадобиться зареєструватися і завести доменне ім'я в сервісі DDNS No-IP. Як це зробити докладно описано в цій статті.

Далі в програмі натискаємо кнопку «Disable», щоб відкрити для редагування мережеві настройки

Деактивувати сервер програми відеоспостереження

в поле «IP Address / Hostmane» вводимо придумане на no-ip доменне ім'я і тиснемо «Activate».

Перегляд через wifi відеоспостереження

Все, тепер з будь-якої точки земної кулі при введенні в рядок браузера адреси «// вашдомен_в_сістеме_no_ip: 8080» ви потрапите на перегляд картинки зі своєї камери. У тому випадку, якщо це не виходить - браузер пише, що сторінка недоступна або щось ще в цьому роді - вимкніть брандмауер в роутері або на комп'ютері, якщо камера підключена безпосередньо до нього.

Налаштування програми відеоспостереження через домашній wifi роутер в реальному часі

Ми розглянули варіант, коли кабель інтернету був безпосередньо застромлять в мережеву карту ПК. Якщо ж домашня мережа зроблена з використанням роутера, то треба ще трохи попрацювати руками і головою. Повернемося в мережеві настройки програми wifi відеоспостереження Webcam XP і повернемо в поле «IP Address / Hostmane» IP адреса комп'ютера з підключеної веб-камерою. Запустимо сервер.

Тепер нам треба піти в браузері в налаштування роутера (зазвичай це //192.168.0.1 або //192.168.1.1, але у вас може відрізнятися). Буду показувати на прикладі роутера серії Zyxel Keenetic.

Йдемо в меню Домашня мережа> Сервери і активуємо перенаправлення портів. Після цього вводимо в потрібні поля порт, на якому працює наша програма Webcam XP (якщо нічого не міняли, то 8080) і ip адресу компа, на якому стоїть камера.

підключення відеоспостереження

Зберігаємо і йдемо в пункт для настройки DynDNS (DDNS) в розділі «Інтернет». У випадаючому списку вибираємо NO-IP і вводимо сюди тільки що зареєстрований домен, логін і пароль від аккаунта. І зберігається.

Zyxel DDNS

Тепер набираємо з будь-якого комп'ютера той же самий адресу «// вашдомен_в_сістеме_no_ip: 8080» - і ... ну ви вже все самі зрозуміли ;-)За цією ж адресою можна дивитися за картинкою з мобільних гаджетів.

А тепер інформація для тих, у кого є свій сайт в інтернеті і хто хоче створити зі своєї камери онлайн трансляцію. Заходимо в меню «Інструменти> Генерація html-коду». Відкриється нове вікно, де вам нічого міняти не треба, тільки підставте адресу в системі no-ip в якості джерела відео. І потім тиснемо «Далі», копіюємо код і додаємо його до себе на сайт.

Імпорт на сайт webcam xp

І один нюанс - в скопійованому коді посилання на відеопотік у вас буде виглядати так: «// домен в системі no-ip: порт програми». Наприклад, у мене так: «//trumpetclub.zapto.org:1010». Але оскільки даний домен вже замінює собою IP + порт, то порт програми нам треба в цьому коді видалити. Чи залишиться просто http-адреса.

Додаткові можливості відеоспостереження онлайн через програму WebCam

Але це ще не всі можливості програми перегляду відеоспостереження Webcam XP! Повною її версії ви можете:

 1. Обмежити доступ до перегляду відеокартинки, призначивши окремих користувачів або відфільтрувавши по IP
 2. Зберігати запис на віддалений FTP сервер
 3. Показувати відео на сайті
 4. Налаштувати детектори тривоги
 5. Налаштувати сповіщення про тривогу через відправку смс
 6. Керувати IP камерами (режим PTZ)
 7. Налаштувати режим стиснення відео
 8. Накласти на запис водяний знак
 9. Задати час запису за календарем
 10. І ще деякі дрібні можливості

Сьогодні на цьому все - ми розібрали лише одну з небагатьох можливостей організації своїми руками відеоспостереження по wifi через безкоштовну програму російською мовою. Про решту я буду поступово розповідати на сторінках цього блогу - слідкуйте за оновленнями!