PHYTONW.EXE - Що Це За Процес і Як Видалити Програму?

Левова частка питань, пов'язаних з гальмами Windows 10, 8 або 7, які задають мені читачі, стосується різних незрозумілих процесів, які висять в оперативній пам'яті і не дають нормально працювати операційній системі. Сьогодні поговоримо про один з них - про те, що це за процес pythonw.exe, чи потрібна ця програма і як її видалити з пам'яті Windows.

Якщо зайти в диспетчер задач, то на який страждає цією «хворобою» комп'ютері ми побачимо таку строчку:

python exe

Що за процес PHYTONW.EXE?

Це програма, яка працює з програмним мовою під назвою «Python». Якщо вона працює, це означає, що якийсь додаток на комп'ютері використовує дану мову програмування, а процес «pythonw.exe» перетворює його для Windows. Здавалося б, нічого такого і питання, чи потрібна ця програма, відпадає сам собою, але є один нюанс - на цій мові дуже часто пишуться вірусні скрипти. Тому якщо на комп'ютері запущено процес pythonw.exe, то велика ймовірність того, що він заражений. Зокрема, зазвичай він забирає не більше 27-28 000 байт оперативної пам'яті, якщо ж більше, то потрібно терміново вживати заходів.

 1. Щоб його видалити досить натиснути на меню «Пуск» і зайти в пункт «Виконати»

  пуск виконати

 2. Далі в текстовій рядку набираємо команду

  cmd

  і натискаємо кнопку «ОК»

  cmd delete phytonw exe

 3. Відкриється нове чорне вікно з командним рядком - тут вводимо наступну команду:

  sc delete pythonw.exe

  видалити phytonw exe

У тому випадку, якщо цей процес був необхідний для роботи якоїсь корисної програми і після його видалення виникла помилка «Припинена робота програми Pythonw exe», то нічого страшного - після перезавантаження комп'ютера при необхідності він буде автоматично завантажений з інтернету.

Після цієї операції настійно рекомендую перевірити комп'ютер антивірусом, наприклад безкоштовними утилітами від Dr.Web або Касперського