Навіщо потрібна Кнопка WPS - Де Знаходиться на роутер або модем TP-Link, Zyxel, Keenetic або Asus?

Напевно, багато хто з вас звертали увагу на одну дивну кнопку WPS на WiFi роутер або модем. Іноді вона також може позначатися як QSS або WPS / RESET - на неї просять натиснути в різних інструкціях з підключення до wifi мережі адаптера, принтера або телефону. Що означає кнопка WPS на маршрутизаторі? Де знаходиться дана функція в сучасних роутерах TP-Link, Zyxel, Keenetic, Asus, D-Link, Xiaomi, Tenda, Upvel, МГТС або Ростелеком?

Що значить WPS (QSS, EZSetup) на роутері або модемі?

WPS, або «WiFi Protected Setup» - це функція автоматичної настройки захищеного зв'язку між роутером або модемом і пристроєм, який з'єднується з WiFi. Технологія дозволяє швидко і безпечно підключитися до бездротового сигналу.

Для чого потрібна кнопка WPS на маршрутизаторі?

Власне, кнопка WPS / Reset на роутері або будь-якому іншому пристрої цю функцію буде. Суть її використання полягає в тому, що після того, як натиснути WPS, роутер генерує зашифрований сигнал з інформацією про налаштування мережі wifi.

кнопка wps

Він по бездротовому зв'язку приймається бездротовим адаптером того пристрою, який ми хочемо підключити до роутера - модемом, принтером, камерою, репитером і т.д. В результаті, немає необхідності вводити вручну пароль для з'єднання з сигналом.

knopka wps

Зручності використання WPS очевидні. Наприклад, ви купили USB адаптер і хочете підключити до свого роутера ноутбук або комп'ютер. Але як саме правильно налаштувати його, не знаєте. Або у вас просто немає пароля від WiFi, а доступ в адмінку роутера закритий.

wps totolink a702r

Тоді нам допоможе функція кнопки WPS за умови, що ця технологія підтримується і роутером або модемом, і wifi адаптером. Дізнатися про це легко. На корпусі обох пристроїв має бути присутня відповідна кнопка WPS, що активує даний режим.

usb адаптер wps

Точно таким же чином можна приєднати до роутера інші бездротові пристрої з підтримкою Wi-Fi Protected Setup - ТВ, IP камери, wifi підсилювачі, накопичувачі і т.д.

Де знаходиться кнопка WPS на модемі або роутере?

Функція WPS присутній на всіх сучасних моделях WiFi роутерів і модемів. Також її можна виявити на wifi адаптер або принтері, обладнаному бездротовим модулем.

totolink кнопка wps

На корпусі роутера вона виглядає як невелика кнопка, розташована в непримітному місці поруч з мережевими портами, збоку або прямо поруч з панеллю індикаторів. Позначається як WPS, WPS / RESET, QSS (старі TP-Link) або просто позначкою WiFi (Zyxel Keenetic) або Mi (Xiaomi).

Будьте уважні!

Дуже часто кнопка WPS поєднана зі скиданням налаштувань Reset. В цьому випадку якщо натиснув на кнопку WPS на роутері короткочасно, то запуститься швидке підключення. Від тривалого затиснення все конфігурації обнуляться до заводського стану.

Кнопка WPS на роутері TP-LINK (QSS)

Компанія TP-LINK на свої роутерах до недавнього часу застосовувала власну назву «QSS», що розшифровується як Quick Security Setup - швидка безпечна настройка. А ось в нових моделях також використовується загальноприйнята назва «WPS».

tp link wps

На маршрутизаторі TP-LINK кнопка WPS на багатьох моделях дуже часто поєднується з функцією Reset. В цьому випадку короткочасне натискання активує WPS, а тривале - скидання налаштувань.

reset wps tp link

Якщо її на корпусі немає, то це не означає, що функція WPS на маршрутизаторі відсутній. Просто виробник заощадив і не став її виносити на корпус у вигляді кнопки. Налаштування включення-виключення функції WPS на маршрутизаторі TP-Link необхідно шукати в панелі управління.

включити wps на tp-link

Вона знаходиться у верхній вкладці «Додаткові настройки». Тут в бічному меню в розділі «Системні інструменти» потрібно відкрити пункт «Параметри системи» і встановити прапорець на «Включити WPS», після чого натиснути на кнопку «Зберегти».

Кнопка WPS часто сполучена з функцією скидання налаштувань «Reset», тому потрібно натиснути і відразу відпустити - довгий затискання призведе до повного скидання налаштувань і перезавантаження.

Zyxel, Keenetic

Як включити WPS в Zyxel Keenetic через кнопку WiFi?

На роутерах Zyxel і Keeentic функція WPS за замовчуванням запрограмована на кнопку WiFi, яка знаходиться на верхній панелі поруч зі світловими індикаторами.

кнопка wifi zyxel

Хоча згодом через меню налаштувань її можна призначити також на кнопку FN.

кнопка fn zyxel keenetic

Перед тим, як включати функцію WPS за допомогою кнопки на маршрутизаторі Zyxel Keenetic, потрібно перевірити, чи працює даний режим, так як він може бути відключений в настройках. Активація кнопки WPS в старій версії прошивки Zyxel знаходиться в розділі меню «WiFi»

Кнопка WPS на роутері

У новій адмінки роутерів Keenetic зайти в потрібну нам конфігурацію можна відразу зі стартового екрану

інформація про мережу keenetic

І тут натиснути на кнопку «Запустити WPS»

запуск wps keenetic Asus

WPS на маршрутизаторі Asus - програма EzSetup

Присутня функція WPS і на роутерах Asus. Ось кнопка:

А ось скріншот включення WPS на Асус з панелі управління. Зверніть увагу, можна при бажанні також задати свій власний пін-код

wps asus

Якщо у вас стара модель, то швидше за все замість WPS ви побачите таку програму, як EzSetup. Ця кнопка запускає цю програму для швидкої конфігурації. Netis

Кнопка WPS на роутері Netis

Точно така ж кнопка WPS для активації режиму швидкого підключення до мережі присутній і на роутерах Netis

wps netis

До речі, тут можна також підключити будь-який пристрій з WPS з паролем в зворотному напрямку. Тобто коли ключ шифрування задається на самому гаджеті, а потім вводиться в панелі управління роутера. Іноді так підключатися набагато зручніше. D-Link

Як працює кнопка WPS на маршрутизаторі D-Link?

А ось як виглядає панель настройки WPS на роутері D-Link

Активуємо даний режим і застосовуємо зміни. Після чого знаходимо кнопки WPS на маршрутизаторі D-link і на другому пристрої, і короткочасно натискаємо на них одночасно. Обмін сигналом буде відбуватися лише кілька секунд, тому потрібно, щоб вони працювали в один час.

tp-link qss wps Xiaomi

Функція WPS на кнопці MiNet в роутерах Xiaomi

Розробники Xiaomi вирішили йти по стопах Zyxel Keenetic і відступити від загальноприйнятого позначення WPS. На роутерах цієї фірми на лицьовій частині корпусу можна виявити кнопку «Mi», яка активує так звану функцію «Mi Net».

xiaomi mi net

По суті вона є нічим іншим, як той же самий WPS. Upvel

WPS на роутері Upvel

На маршрутизаторах Upvel кнопка WPS також може бути як окремою, так і поєднаної з функцією скидання.

кнопка wps upvel

Налагодження підключення по PIN-коду відбувається в розділі «Wi-Fi мережу - WPS». Тут же можна і запустити її примусово.

wps upvel Tenda

Кнопка WPS на маршрутизаторі Tenda

Точно також суміщеної кнопка WPS / RST виглядає на роутерах фірми Tenda

скидання налаштувань tenda

В панелі управління дана функція викликається в розділі «Налаштування WiFi»

wps tenda

Що означає, якщо індикатор WPS на роутері блимає червоним?

Як у будь-якій важливій функції, у WPS є своя власна лампочка на корпусі, яка візуально повідомляє користувача про її роботі. Якщо індикатор кнопки WPS на маршрутизаторі блимає червоним, то в залежності від моделі це може означати, що в даний момент маршрутизатор знаходиться в режимі пошуку суміжного пристрою або виконується настройка з'єднання.

індикатори keenetic speedster

Після підключення до нього світлодіод починає горіти одним постійним кольором, який також залежить від конкретної модифікації - червоним, синім, зеленим, білим або помаранчевим.

Кнопка WPS на wifi адаптер і репітерів

Тепер наведу кілька прикладів з інших гаджетів. Ось так може виглядати кнопка WPS на wifi адаптер TP-Link Archer T4U

archer wps

А ось - на адаптері Edimax

edimax wps

На наступній фотографії побачимо аналогічну клавішу на корпусі підсилювача сигналу TP-Link TL-WA850RE

TL-WA850RE wireless

Як підключити WiFi адаптер до роутера по WPS-QSS?

Найпростіший спосіб, коли і на маршрутизаторі, і на що підключається адаптер явно фізично присутній кнопка WPS або QSS.

Відповідно, щоб активувати функцію Wireless Protected Setup, одночасно затискаємо на кілька секунд дану клавішу на роутері і адаптер wifi. І чекаємо, поки замигають світлові індикатори, які сигналізують про встановлення зв'язку між ними.

Якщо кнопка WPS поєднана з RESET, то коротке натискання активує режим підключення. А тривале - скидання налаштувань! Чи не перетримці її, а то роутер обнулится.

Однак, якщо її немає, то це ще не означає, що технологія не підтримується. Рідше, але бувають такі випадки:

  1. Окремої кнопки немає на ноутбуках або телефонах, хоча багато хто з них також можуть автоматично підключатися до WiFi мережі
  2. Відсутність механічної кнопки WPS на самому роутері. У цьому випадку режим активується тільки в панелі адміністратора
  3. Підключення з використанням PIN-коду, який вказаний на наклейці на маршрутизаторі

    wps по pin коду

Як підключитися до WiFi по WPS з комп'ютера на Windows 10?

Давайте тепер підключимо ноутбук або комп'ютер, що працює під управлінням Windows 10 до роутера, використовуючи технологію WPS. До речі, на Windows 7 все працює точно так само, відмінність буде лише в візуальному відображенні.

Отже, натискаємо на значок WiFi в панелі Windows і знаходимо в списку свою мережу

wifi wps

Кількома на неї і далі на кнопку «Підключитися»

кнопка wps

Бачимо, що для конекту можна або ввести пароль, або використовувати технологію WPS. При цьому, зрозуміло, режим повинен бути активний на маршрутизаторі. Про те, як це перевірити, вже написав вище.

кнопка wps на роутері

Тепер короткочасно натискаємо на механічну кнопку QSS (або WPS) на роутері, після чого ноутбук сам підключитися до WiFi.

wps zyxel

Наостанок хочу зауважити, що при постійно включеному WPS на WiFi роутер є ризик злому вашої мережі нехорошими людьми. Наприклад через мобільний програму WPS Connect. Тому після того, як ви підключили свій гаджет, вимкніть WPS / QSS в адмінці маршрутизатора.

Як відключити WPS на маршрутизаторі?

Відповідно, щоб відключити на роутері WPS, необхідно точно також зайти в його панель і деактивувати цю функцію. Налаштування знаходиться там же, де я показував, де вона включається. На кожній моделі цей розділ позначається по-своєму.

Відео з підключення до роутера через WPS