Як Встановити Драйвера На Комп'ютер Windows У 3 Кліка?

Якщо ви читаєте ці рядки, значить напевно ви задавалися одним важливим питанням: як знайти і встановити драйвера на Windows або відеокарти NVidia Geforce, ATI Radeon ..? За логікою, я мав би написати кілька статей, щоб показати, як оновити драйвера безкоштовно на кожне з цих пристроїв, але цього зовсім не потрібно і нижче ми з вами дізнаємося, чому ...

Як знайти драйвера для Windows?

У кожного з нас, користувачів комп'ютера, була або коли-небудь виникне проблема з пошуком драйверів для тих чи інших пристроїв, підключених до комп'ютера. Наприклад, якщо ви переустановили операційну систему, а диск з драйверами від пристроїв втратили. Або якщо просто з якихось причин для пристрою не встановлені драйвери або вони, що називається, злетіли, тобто перестали працювати. Як правило, такі труднощі виходять з мережевими пристроями, принтерами або відео і звуковими картамі.По логіці, я мав би написати кілька статей, щоб показати, як оновити драйвера безкоштовно на кожне з цих пристроїв, але цього зовсім не потрібно - в даній статті я покажу універсальний спосіб, як знайти і правильно встановити драйвера на комп'ютер або ноутбук Windows - спочатку вручну за кодами VEN-DEV,а потім автоматично через додаток.

Отже, безкоштовно встановити драйвера на ноутбук або комп'ютер ми можемо двома способами:

 1. Вручну, знайшовши попередньо номер моделі встановленого заліза.
 2. Автоматично - за допомогою комплекту драйверів DriverPack Solution (Драйвер Пак Солюшен).

Звичайно, більш правильно встановлювати програмне забезпечення вручну, скачавши їх попередньо з офіційного сайту виробника, тому що в цьому випадку ви отримуєте гарантовано робочі драйвери на конкретно вашу модель, які не будуть глючити і заважати роботі системи.

Однак новачкам, мало розуміє в цьому всьому комп'ютерному господарстві, простіше використовувати «чарівну таблетку», так званий «драйвер пак», за допомогою якого можна одним разом оновити або встановити з нуля всі відсутні в Windows драйвери. Йдеться якраз про пакет Driverpack Solution. Але при цьому потрібно розуміти, що ті «дрова», які там знаходяться, будуть встановлені в автоматичному режимі - і не відомо, що саме інсталюється на ваш комп'ютер і чи будуть вони дійсно працювати з комплектуючими вашого ПК. Хоча, справедливості заради, потрібно сказати, що я сам часто вдаюся до використання Driverpack Solution і до сих пір ніяких серйозних проблем з ним не зазнав. При цьому, використання пакету є найреальнішим рішенням при оновленні ПЗ комплектуючих комп'ютера, що не підключеного до інтернету.

Установка драйверів на комп'ютер по Ven-Dev вручну

Почнемо з того, як встановити потрібні драйвера вручну, скачавши їх безпосередньо з інтернету. Для цього нам знадобиться:

 • визначити конкретний пристрій
 • знайти на нього драйвер
 • і встановити

У пошуку нам допоможуть два сервісу - driver.ru і devid.info.

Перший підійде в тому випадку, якщо ви точно знаєте виробника і модель невпізнаного пристрої. Наприклад, треба встановити драйвер на принтер HP 2000cxi (в моєму випадку). Вибираємо з каталогу розділ «Принтери», далі виробника, модель і вашу операційну систему. І завантажуємо файл з драйверами.

Другий же сайт прийде на допомогу, якщо ви не знаєте модель пристрою, наприклад, відеокарти, яка знаходиться всередині комп'ютера. Здавалося б, труднощі, але насправді знайти їх також не складе труднощів, оскільки у кожного обладнання є свій код-ідентифікатор, за яким можна визначити його назву. Для цього заходимо в меню «Пуск», натискаємо правою кнопкою миші на «Комп'ютер» і вибираємо розділ «Управління».

управління комп'ютером

Заходимо в підрозділ «Диспетчер пристроїв», вибираємо те, ID якого хочемо визначити (зазвичай воно іменується як «Невідомий пристрій»). Я буду показувати на своїй відеокарті, яка определается комп'ютером для того, щоб перевірити, наскільки правильно сервіс його визначить. Отже, натискаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо «Властивості»

Диспетчер пристроїв Windows

У новому віконці відкриваємо вкладку «Відомості» і в списку, що випадає «ВД обладнання». Тут ми бачимо кілька кодів, в яких повторюється одне і теж значення - VEN і DEV, саме вони то нас і цікавлять.

ВД обладнання

Копіюємо цю частину коду, у мене вона буде виглядати як VEN_10DE & DEV_0A34, і вставляємо на сайті в пошукову форму і тиснемо «Шукати».

пошук драйверів на сайті

У результатах пошуку з'являється назва обладнання та кілька різних комплектів драйверів на відеокарту різного ступеня свіжості - у мене це видюха nVideo. Але перш, ніж їх скачати зверніть увагу на маленькі вкладки - тут потрібно вибрати свою операційну систему. У найпершій дрова під Windows 7 32x, якщо у вас 64-бітна система, або Windows 8, XP або інша, то відкрийте відповідну вкладку. І після цього вже скачайте найостанніший за датою поновлення драйвер.

список драйверів на ноутбук

Як бачите, модель визначилася вірно, так що все в порядку - можна сміливо використовувати даний сервіс.

Як правильно встановити драйвера для Windows без доступу до інтернету?

Але що робити, якщо комп'ютер, якому потрібне оновлення, не підключений до інтернету? Тоді і завантажити на нього нічого не вийде? І так і ні. На такий випадок у вас повинен бути знімний носій з повним комплектом драйверів Driverpack Solution для відомих існуючих пристроїв, щоб у будь-який момент можна було встановити їх на будь-який комп'ютер або ноутбук.

А взяти його можна з сайту - drp.su. По-перше, тут також можна знайти дрова для невідомих пристроїв, скориставшись аналогічним пошуком по ID.

Завантажити драйвера на usb по ID

По-друге, можна легко завантажити і встановити драйвера на ноутбук конкретної моделі. Для цього заходимо в розділ «Для ноутбуків», вибираємо виробника, модель і зберігаємо файли. Але буває таке, що для конкретної моделі вони будуть доступні тільки в одному із стандартних пакетів даного сервісу. І в цих пакетах якраз полягає вся користь даного сайту. Ми завантажуємо один із запропонованих варіантів комплектів, щоб встановити на USB носій, який потім підключимо до будь-якого комп'ютера і легко оновимо і встановимо відсутні драйвера.

Заходимо в розділ «Завантажити» і бачимо ці набори. Вони згруповані по ємності стандартних usb носіїв:

 • Lite під невелику флешку,
 • DVD - під розмір стандартного диска в форматі ISO образу для зручності запису на болванку
 • Full - повний комплект наявних драйверів

Також є зручна програма-конфігуратор, в якому ви можете вибрати тільки ті пристрої, з якими найчастіше доводиться мати справу - для одноразового використання так навіть доцільніше.

Для повсякденного ж роботи я б для зручності рекомендував завантажити повний комплект і зберегти на знімний носій. Даний пак залитий в інтернет у вигляді торрента, так що потрібна програма для завантаження таких файлів.

пакети драйверів

Тепер визначитеся з типом пакета, скачайте і далі будемо знайомитися з його вмістом. Я покажу на прикладі Full версії. Тут нам пропонується кілька папок і файл у форматі EXE, запакований в архів. Витягуємо все це звідти на зовнішній носій, підключений через USB, і запускаємо DriverPackSolution.exe.

Прога також вміє шукати свіжі версії для драйверів пристроїв на комп'ютері. Саме це вона зробить відразу при запуску, зібравши інформацію про комп'ютер, до якого підключена флешка, а про результат проінформує в головному вікні, де буде показано скільки потрібно оновити, а скільки доустановити.

Driver Pack Solution

Перш, ніж щось робити, рекомендую спочатку зробити резервну копію (бекап) вже встановлених в системі драйверів на випадок, якщо оновлення піде некоректно. Це робиться у вкладці «Бекап», де треба вибрати пункт «Із системи». Резервна копія збережеться на робочому столі комп'ютера.

бекап драйверів

Після цього повернемося в першу вкладку. Тепер можна відразу натиснути кнопку «Встановити і оновити», щоб запустити додаток. Відкриється нове вікно, щоб зробити вибір, які саме пристрої ви хочете оновити і програми оновити. Робимо вибір і запускаємо установку.

пакет драйверів

Для повного ж контролю за встановленими оновленнями можна зробити це, зайшовши в режим експерта - в лівій колонці треба активувати галочку «Налаштування» і відповідний режим. З'явиться повна інформація, що треба оновити, що встановити заново.

Режим експерта в Driver Pack Solution

Ось і все - залишилося тільки подивитися мій детальний видеоурок по роботі з цією програмою.

Як оновити драйвера Ven Dev на Windows через програму?

В продовження теми хочу показати ще одну зручну спеціальну програму, за допомогою якої ми можемо легко оновити всі необхідні драйвери на комп'ютері Windows - SlimDrivers.

Алгоритм її роботи наступний:

 1. Виявлення моделей всіх комплектуючих комп'ютера
 2. Визначення версій останніх прошивок
 3. Звірка їх з новими прошивками по базах виробників
 4. Створення точки відновлення системи
 5. оновлення драйверів

Причому робиться це все безкоштовно - немає, є звичайно, платний варіант програми, який у фоновому режимі автоматично при підключенні до інтернету шукає останні оновлення і встановлює їх, а в Free версії це доведеться робити вручну. Але питається, воно нам треба? Один раз перевіримо, встановимо і благополучно видалимо.

Як оновити драйвер Ven / Dev відеокарти?

Отже, завантажуємо і встановлюємо дану прогу, і запускаємо.

SlimDriver шукає драйвер відеокарти

Довго дивитися на головне вікно не будемо - відразу натиснемо кнопку «Start Scan» і просканіруем систему.

Оновлюємо драйвера на Windows

Великими червоними цифрами буде написано кількість доступних для оновлення драйверів. А внизу їх повний список. Серед величезної кількості є і так бажані більшістю читачів драйвера на відеокарту - NVidia Geforce або Ati Radeon (потрібне підкреслити). Так само як і на мережеву карту, Bluetooth адаптер, звуковоую карту (у мене їх дві - внутрішня Realtek і зовнішня Creative) і так далі.

Драйвера для відеокарти nvidea geforce

Після цього по черзі натискаємо на посилання «Download Update» навпроти кожного з пунктів. Зробимо це для самого першого.

Після кліка по посиланню програма запитає, чи робити точку відновлення системи. Погодимося, натиснувши «Yes», ​​на той випадок, якщо щось піде не так, щоб можна було відкотитися до колишнього стану.

SlimDrivers - Створити нову точку відновлення

Далі програма SlimDrivers зробить все сама - завантажить дрова і оновить їх.

програма slimdrivers

Нам же залишиться тільки дочекатися закінчення і перезавантажити комп'ютер. Рекомендую робити перезавантаження після кожного оновлення, щоб всі зміни успішно застосували.

Як видалити драйвер Ven Dev?

Але тільки лише установкою та оновленням драйвером ми в даній статті не обмежимося. Що якщо доведеться видалити драйвера на Windows? Наприклад від тієї ж відеокарти або невикористаного принтера? Для цього скачайте ще одну чудову програмку - Driver Sweeeper.

Їй користуватися також легко - качаємо, встановлюємо, запускаємо.

Перед будь-якими змінами рекомендую робити резервну копію системи!

Для початку можна перевести на Російська мова в розділі «Language».

У головному вікні програми - назви виробників і типів обладнання, на яке встановлено драйвери на вашому комп'ютері. Якщо серед немає є ті, які більше не потрібні, то ставимо навпроти них галочку.

Як видалити драйвера

Після чого натискаємо «Clean» або «Очищення» в російській версії. У новому вікні буде список прописаних в реєстрі даних. Підтверджуємо видалення і чекаємо. Після закінчення нас знову ж попросять перезавантажити Windows, що ми і зробимо для того, щоб зміни вступили в силу.

Програма Sweep Driver

Ось такі зручні програми, які використовуються для того, щоб видалити або оновити драйвери на Windows. Наостанок подивіться мій детальний урок по роботі з цими утилітами і не забудьте підписатися на оновлення блогу - вже написана і запланована ще одна стаття про установку драйверів, але тільки в режимі offline, якщо комп не має виходу в інтернет. Так що чекайте, поки!