Чому Сайт Чи не Може Забезпечити Безпечне З'єднання?

«Цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання» - ось таке повідомлення днями мені видав мій браузер Google Chrome, коли я спробував зайти на один популярний в інтернеті ресурс. Плюс у нього була приписка, що сайт використовує непідтримуваний протокол. Перше, що спало на думку - запустити іншу програму, тому я спробував відкрити його через Opera і Яндекс. Браузері.

підтримуваний протокол google chrome

І що б ви думали? Помилка в точності повторилася з тим же самим текстом. Ось як це виглядало в Опері з уточненням « Сайт відправляє неправильну відповідь »

сайт не може забезпечити безпечне з'єднання opera

А ось так - в браузері від Яндекс з припискою « Сайт відправив некоректний відповідь »

некоректний відповідь сайту яндекс.браузер

Причина помилки «цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання»

Що робити в такому випадку, якщо видається помилка, що цей сайт не може забезпечити безпечне з'єднання? Я спробував все способи з схожою проблеми з неможливістю встановити з'єднання. Суть приблизно така ж - не відкривається один конкретний веб-сайт.

невдалої спроби здійснити дзвінок з сайтом

Але перебирати всі варіанти мені не довелося, тому що рішення виявилося дуже банальним. Винуватцем виявився брандмауер мого антивіруса Dr.Web. Чомусь він вніс його адресу в свою базу підозрілих сайтів і блокував його.

Як тільки я відключив його модуль SpiderGate, проблема тут же зникла відразу у всіх браузерах.

параметри блокування spidergate

Для того, щоб повністю не знімати захист, в подальшому я просто вніс адресу потрібного мені сайту в список виключень.

виключення dr web

Насправді, я був здивований, чому помилку видавав саме браузер. Зазвичай повідомлення про блокування потенційно небезпечних ресурсів виходить від самого антивіруса. І виглядає це приблизно так:

антивірус заблокував сайт

Також крім антивіруса, даний URL може потрапити в чорний список активованого мережевого фільтра на роутері. Оскільки у мене зараз в якості основного працює Keenetic, в ньому є вбудовані сервіси Яндекс DNS і AdGuard DNS, які виконують ту ж функцію, що і файрвол на комп'ютері. А саме, блокують підозрілі сайти, на відразу одночасно для всіх пристроїв, які підключені до нього по кабелю або wifi. При цьому він теж найчастіше показує своє власне повідомлення

блокування adguard

Полазити трохи в інтернеті, я виявив, що користувачі Dr.Web не єдині, хто стикається з такою проблемою. Наприклад, NOD антивірус також часто блокує хороші сайти. В результаті чого з'являється такий же текст, що сайт не може забезпечити безпечне з'єднання. Рішення проблеми - вимкнути на ньому модуль фільтра протоколу SSL / TLS

фільтр протоколу ssl nod