Як Підключити Інтернет Розетку RJ-45 Legrand?

Вітаю!

Сьогодні вирішив написати продовження статті про те, як обжати виту пару, і розглянути таку справу, як підключення інтернет розетки RJ-45. Хоч в інтернеті і можна знайти деякі інструкції, конкретно інформації по терморегулятори RJ-45 в розетці мало, в основному картинки, а детальних інструкцій взагалі немає. Заповнюємо цей пробіл.

Для чого встановлювати інтернет розетки?

Зазвичай при підключенні інтернету в квартиру до вашого комп'ютера майстер кидає довгий кабель, що йде від щитка провайдера на сходовій клітці. Прокладкою його по квартирі доводиться вже займатися вам самостійно і виходить це не завжди естетично. Як правило, просто кидаємо його десь за шафою або в крайньому випадку засовуємо в плінтус. Це якщо мова йде про одному комп'ютері, а що, якщо ви хочете підключити до інтернету через кабель відразу кілька пристроїв - комп'ютерів, ТВ? Тоді доведеться оповити всю квартиру кабелями, що повністю зіпсує зовнішній вигляд. Тому найкраще при черговому ремонті заздалегідь передбачити таку можливість і зробити приховану проводку інтернет-кабелів, пустивши їх усередині стін, а в кожній кімнаті зробити вихід у вигляді спеціальної розетки RJ-45.

Зазвичай роутер має 4 виходи для підключення кабелів локальної мережі, відповідно прокладете 4 кабелі в кімнати, а інші їх кінці виведіть в одне місце, поруч із вхідними дверима, де можна буде легко повісити маршрутизатор і підключити обтиснуті коннектором кабелі до LAN роз'ємів роутера. І кабель від провайдера при підключенні самого інтернету можна буде також простягнути буквально на кілька сантиметрів до місця кріплення роутера - дуже зручно, практично й естетично.

Терморегулятори RJ 45 розетки Legrand

Але для того, щоб реалізувати таку схему, потрібно ті кінці кабелів, які виходять назовні в кімнаті, підключити до спеціальної інтернет-розетки, в яку буде встромлятися патчкорд для з'єднання з комп'ютером. Розповідати я буду на прикладі популярної моделі Legrand - відомого виробника різного роду дрібниць для ремонту проводки в приміщеннях. Ось так вона виглядає зовні, коли в зібраному вигляді вже встановлена ​​на стіні.

rj-45 розетка

А ось так - в розібраному вигляді.

підключення інтернет розетки

Для підключення до неї кабелів, потрібно спочатку зняти оплетку і роз'єднати між собою кручені пари. При цьому будьте уважні - не пошкодити кабелі, вони дуже тонкі і легко ламаються навіть при невеликому надрізі. Після цього беремо розетку і повертаємо засувку так, щоб з неї знялася верхня кришечка, до якої ця засувка прикріплена.

інтернет розетка в розібраному вигляді

Схема підключення розетки Legrand (RJ-45)

Як це зробити добре показано на офіційній схемі виробника. Тільки перед цим зверніть увагу на те, як розташовані кольори дротів по відношенню до базового кріпленню, щоб потім при установці на місце, не поставити цю коробочку догори ногами і тим самим не переплутати місцями кабелі. У описуваної мною моделі синій колір звернений до тієї частини підстави розетки, яка знаходиться на «узвишші», а коричневий - на заниженою частини.

схема підключення legrand rj-45

Після того, як зняли верхню частину вставляємо наш мережевий кабель з боку білої засувки - так, щоб оплетка заходила всередину неї для запобігання перегину кольорових дротів. Тепер уважно дивимося на цю сіреньку коробочку. У ній є спеціальні жолобки для цих кабелечков, а на зовнішній стороні - колірні і цифрові позначення, в який з них якого кольору провід повинен бути закріплений. Плутанину для новачків вводить той факт, що в цих колірних позначеннях виробник постарався поєднати і тип «А», і тип «B». Обидва ці типу з нумерацією квітів продемонстровані на зображенні інструкції вище. Так ось, легше буде орієнтуватися, поєднавши номера дротів, позначених на коннекторе з номерами осередків на цій коробочці для обтиску розетки.

При цьому потрібно вибрати саме той тип, яким були або будуть обтиснуті протилежні кінці кабелів з конекторами, які будуть підключатися до роутера, тобто обидва кінці повинні мати один і той же тип обтиску - або А, або В.

обтиснути розетку rj-45

Визначилися з типом і після цього розкладаємо кольору за номерами на розетці. Хочу звернути увагу, що в офіційній інструкції допущена помилка - на зображенні коричневий і біло-коричневий переплутані місцями по відношенню до реальної забарвленні розетки.

розетка legrand з проводами

Далі беремо коробочку з вставленими проводками і легко насаджує на підставу кріплення - при цьому пам'ятаємо, що сині кольори дивляться у нас в сторону підвищення. І закручуємо засувку до клацання - при цьому гострі контактні пластинки прорізають оплетку і проводки з'єднуються з контактними жилами на зовнішньому роз'ємі розетки. Тут потрібно відзначити, що відбувається це не завжди коректно - у мене були випадки, коли обплетення НЕ прорізалася і один з проводів не мав контакту, в результаті чого не працювала зв'язок між ПК і роутером.

Для того, щоб визначити це треба «продзвонити» кожен контакт на предмет проходження електричного сигналу між двома кінцями кабелю. Зробити це можна або за допомогою універсального приладу, яким користуються всі електрики. Або за допомогою спеціального тестера для перевірки інтернет-з'єднань - я такий собі замовляв з Китаю і показував його Вам в відеоогляді. при цьому для підключення до приладу розетки скористайтеся свідомо робочим патчкородом, наприклад, який йшов в комплекті з роутером.

Якщо все працює, то можна закріплювати інтернет-розетку RJ-45 в підрозетники і встановити зовнішню декоративну рамку. Ось і все - виявляється, це не так уже й складно. На закуску дивимося відео про те, як протестувати працездатність кабелів.